Navrh na novy seminar

Mali by ste zaujme o takyto seminar?

Ano, a skusil by som aj nieco odprednasat
1
25%
Ano, ale len ako posluchac
2
50%
Este neviem, zalezi to od tem
1
25%
Nie, povinne predmety mi uplne stacia ku stastiu
0
Nehlasovalo

Celkom hlasov : 4
<<

ado21

Poslať Pon Sep 24, 2007 7:49 pm

Re: ja uz fakt neviem

pripomienka píše:Tento prispevok sa mozno bude niekomu zdat "mimo" vasej diskusie, no ja si myslim, ze ta diskusia by bez avizovaneho vzniku seminara Bez(a)Dis nebola...
Marian Novotny a jeho pripomienka...

Pravdupovediac o tom Vasom seminari som je velmi nemal sajnu, ale myslim ze aby vznikol nejaky "novy predmet" som hucal do kazdeho koho som stretol a kto s tym moze nieco spravit. Mal som diskusie o tom.
Sice som "mlady" ale mam pocit ze taketo seminare zacal alef so svojim Popoludnie s Javou. Ale fakt nemozem presne vediet ake to bolo predtym, ale co pocuval tak sa tu stagnovalo. Aj teraz sa komplet po neviem kolkych rokoch zmenila koncepcia PAZ, myslim ze uz sa to pomaly rozhybava aby nebola na skole nuda.

Btw, ... so svojou primieknou // to je pekne :)
<<

bwpow

Poslať Pon Sep 24, 2007 9:51 pm

Nazdar Marian, nepochopil som uplne obsah Tvojej pripomienky. Mne sa seminar Bezadis (a jeho myslienka) velmi paci, ved som to spomenul aj priamo v povodnom texte. Kazdopadne je velmi dobre, ak sa studenti zapoja do niecoho preto, ze ich to bavi a nie kvoli kreditom. Preto by som s Bezadisom aj rad pomohol.

Druha vec je, ze Bezadis sa zameriava na bezpecnost a distribuovane systemy, co je len jedna z oblasti informatiky. Ak si si pozrel navrh tem, tak az na Truecrypt, co je len jeden konkretny program, vsetky su zamerane skor na programovanie a programovacie techniky. Cize tento navrhovany seminar by nemal vobec byt chapany ako konkurencia, o to sa vobec nesnazim a bol by som nerad, ak by si seminare navzajom konkurovali. Ak studentov bavi bezpecnost a distribuovane systemy, tak by urcite na Bezadis mali dojst. Ide o dlhodobejsi seminar s ucelenym programom. Tento, narozdiel od Bezadisu, by nemal mat nejaku blizsiu specifikaciu a malo by ist o fakt prilezitostny seminar, na ktory by kazdy tyzden prisli ini studenti, podla toho, ci ich dana tema zaujima alebo nie. Malo by ist teda skor o nejake take posedenie a moznost pre ludi sa dosyta vydiskutovat o roznych temach.

Tretia vec je pluralita, ktora je jedine prospesna. Na portali linuxos.sk prave prebieha diskusia o tom, ci je dobre, ze existuje hromada distribucii. Diskutujuci sa uzniesli na tom, ze pre zaciatocnika je to najprv trochu obtiazne zorientovat sa a problemom je aj to, ze neexistuje ziaden mainstream v tejto oblasti, no pokrocilejsi pouzivatelia z toho jednoznacne profituju, kedze si vyberu to, co im najviac vyhovuje. Na univerzite by to malo byt tiez tak. Moznost vyberu je zaklad nasej spolocnosti. V mojich najdivokejsich snoch mam predstavu o univerzite, na ktorej nebudu ziadne povinne predmety, len hromada seminarov na vsetky mozne temy a studenti si sami vyberu tie, ktore ich zaujimaju. Tym padom sa na nich stretnu prave ti, ktori maju podobne zaujmy a je tu velka moznost vytvorenia silnej komunity. Seminar Bezadis ma urcite tento potencial. Mnou navrhovany seminar je z tohto hladiska na tom horsie, ale zasahuje do oblasti, ktore nie su na nasej skole nijako pokryte (programovanie, algoritmy, "technicke" zalezitosti), no aj tak su potrebne. Bez znalosti programovacieho jazyka nikto nejaky bezpecnostny daemon nenapise, aj keby najsamlepsie ovladal teoriu.

Takze tak. Je pravda, ze seminar Bezadis bol jednym z motivujucich faktorov. Hlavnym bola ale diskusia s Adom21 a jeho otazky ohladom jazyka C++, ktory sa prave zacinal ucit. A tak mi napadlo, ze najlepsie by to bolo rovno prebrat niekde na tabuli v ucebni (bez kreslenia sa neviem zaobist a vysvetlovat nieco cez ICQ je pre mna nesmierne tazke) a mozno zavolat aj studentov, ktori by o to tiez mali zaujem. Ved ake ine moznosti ma student na UPJS, ak chce zacat s C++? Jedine tak samostudium. Okrem C++ mi este napadli dalsie zaujimave temy, tak som uz len sadol k firefoxu a hodil sem navrh.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

bwpow

Poslať Pia Sep 28, 2007 4:56 pm

Kym sa pripravi stranka pre tento seminar, tak vsetci kuknite na stranku Bez(a)Disu http://ics.upjs.sk/bezadis/. Chysta sa uz prva prednaska o pouzivani sifrovania v Jave + predstavenie navrhov na softverove projekty. Ak Vas tema seminara zaujima, tak urcite dojdite.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Okt 06, 2007 2:37 pm

Su nejake novinky? Nejaky najblizsi termin? Nejaka potencialna tema?
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

bwpow

Poslať Sob Okt 06, 2007 3:09 pm

Stranku mam v podstate hotovu. Uz len vymysliet nazov na niekam nahodit.

Horsie je na tom to, ze sa bojim o navstevnost (na zaklade hlasovania tu na fore). Chcem radsej pockat, kym prebehnu aspon dva Bez(A)Disy a podla toho sa zariadim. Ak by tam bolo malo studentov, tak ktovie, ci sa vobec nieco oplati robit.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Okt 06, 2007 8:47 pm

A co takto navrhnut temu a datum a cas a pockat na ludi? Urobit nulty seminar a podla zaujmu sa prisposobit?

Bezadis je predsa len specificky, ale keby sa vymyslela dostatocne popularna tema, tak by nemuseli prist len hardcore informatici.

Pripadne to spravit niekde na intraku a naozaj to ponat ako Pod neonom (Borovicki vacsinou slavili plnu salu, keby prisla len stvrtina osadenstva, bol by to megauspech).
<<

bwpow

Poslať Ned Okt 07, 2007 10:08 pm

alef0 píše:A co takto navrhnut temu a datum a cas a pockat na ludi? Urobit nulty seminar a podla zaujmu sa prisposobit?

Bezadis je predsa len specificky, ale keby sa vymyslela dostatocne popularna tema, tak by nemuseli prist len hardcore informatici.

Pripadne to spravit niekde na intraku a naozaj to ponat ako Pod neonom (Borovicki vacsinou slavili plnu salu, keby prisla len stvrtina osadenstva, bol by to megauspech).

To vobec nie je zly napad. Tak do konca tyzdna zavesim stranku a urobim aj nejake plagatiky a uvidime.
<<

bwpow

Poslať Str Okt 24, 2007 10:07 pm

Tak, po dlhom odkladani a pochybnostiach som sa dnes s alefom0 dohodol, ze seminar definitivne bude. Do pondelka pripravim stranku a potom to aj s alefom0 vsade roztrubime. Dovtedy by bolo dobre vymysliet nejaky nazov.

Moje navrhy boli "Pod neonom" a este "Hlad". Ten druhy hlavne preto, ze sme vsetci hladni po vedomostiach, ktore nam chcu zamlcat (sic) a seminar je skvely sposob na vymenu vedomosti. Takze cakam na navrhy.

Stranka to nebude nejaka extra, kedze momentalne finisujem stranku pre jednu sutaz, ktoru navrhol Stano Krajci a tiez by som ju rad dotiahol do uspesneho konca do zaciatku novembra (uz aj tak dva mesiace meskam). Ale aspon bude funkcna.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Okt 25, 2007 11:52 am

Este bol navrh TNS (=TNS nie je seminar).
<<

bwpow

Poslať Pon Okt 29, 2007 1:24 am

Tento vikend ma zastihla zakerna choroba, takze som vobec nic nestihol. Preto sa termin uvedenia stranky trochu posuva. Adresa bude http://brum.ics.upjs.sk/tns. Hned ako to uploadnem, hodim sem oznam. Ak uz ma nic neocakavane neprekvapi, tak do stredy by to malo byt.
Predchádzajúci

Späť na Pripomienky k predmetom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť