Štúdijné plány a tak

<<

lochness42

Poslať Štv Júl 28, 2011 11:28 pm

Re: Štúdijné plány a tak

Ludom sa ta filozofia nepaci uz dlhe roky (aspon podla diskuzii tu na fore - teda kazdorocne sa tato tema objavuje) a podla mna tiez Filozofia nepatri do Ackoveho bloku.
K tomu presunutiu do bloku C - tam si predsa mozes zapisat cokolvek z ktorejkolvek fakulty UPJS - predpokladam ze aj prakticke cvicenie pitvania (ak mas samozrejme splnene prerekvizity). Teda vobec to nemusi figurovat v studijnom plane.

Inak asi toto je predmet ktory ma v naplni aj pitvu http://www.lf.upjs.sk/forens/usl/syl_zlsl.htm
Pavel Balint
<<

alef0

Site Admin

Poslať Pia Júl 29, 2011 12:04 pm

JJ, sudne lekarstvo ma okrem ineho navstevu pitevne, tento predmet maju aj pravnici a vzdy je z toho nejaka historka.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

PainMaster

Poslať Uto Aug 02, 2011 5:51 pm

Nehundrite tolko.. je potrebna nejaka hlbkova analyza. Takze uz by sa po tych rokoch mohol niekto podujat na spisani aspon zakladnych bodov a nieco zmenit!
pm.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

bwpow

Poslať Uto Aug 02, 2011 10:06 pm

So spisanymi poziadavkami si vedenie akurat tak vytrie zadnu cast tela. Jedina efektivna a rychla cesta je podla mna vzbura. Keby sa cely rocnik rozhodol proste na ten predmet nechodit, tak by to museli zacat riesit, ci chcu alebo nie. Problem je, ze medzi studentami je este menej sudrznosti, ako medzi ucitelmi a preto sa im (ani jednym, ani druhym) zatial nikdy nic nepodarilo dosiahnut.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

PainMaster

Poslať Uto Aug 02, 2011 10:24 pm

ok, predmet si nezapisem :)

Poziadavka na analyzu stale plati! Samozrejme sa nejedna len o informatikov, ale aj o ine odbory na prirodnych vedach ktorym je filozofia na.. nepotrebna...
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

guest126

Poslať Štv Aug 04, 2011 12:04 am

bwpow píše:So spisanymi poziadavkami si vedenie akurat tak vytrie zadnu cast tela. Jedina efektivna a rychla cesta je podla mna vzbura. Keby sa cely rocnik rozhodol proste na ten predmet nechodit, tak by to museli zacat riesit, ci chcu alebo nie. Problem je, ze medzi studentami je este menej sudrznosti, ako medzi ucitelmi a preto sa im (ani jednym, ani druhym) zatial nikdy nic nepodarilo dosiahnut.

Hm.. maju este informatici povinnu fyziku? OS stale prednasa Studenovsky (mal aj vela zastancov. paradoxne potom, co im dal na skuske dobru znamku)? O inych predmetoch vacsina ani nevie :).

Ono ja si nemyslim, ze by bola filozofia zla. Ani si nemyslim, ze si zly napad mat nejaky humanitny predmet. Uplne zrusenie by mohol byt vcelku problem. Fyzika bola asi interna vec. Tu sa jedna o medzifakultnu vec, predpokladam. Kazdopadne, ako velmi rozumne riesenie by mi prislo, keby bol nejaky blok humanitnych predmetov, z ktorych by si student musel nieco vybrat. Ze nenutit priamo jeden konkretny predmet, ale dat moznost vyberu. Co viem, tak na zapade je to bezna vec. Informatici na Oxforde pokial viem maju zapisanu aj literaturu, psychologiu atd... Ono psychologia sa informatikovi velmi hodi, vid napriklad ako bola rozlustena Enigma. Je o tom krasna histora, ako na to prisiel polsky matematik Rejevsky (pisem ako som pocul). A ked po rokoch bol o tom prednasat, ukazal vztah. V tom sa postavil veduci britkej kralovskej sifrovaciej neviem coho a opytal sa, ze odkial vedel tuto permutaciu. Jeho sestra pise v jeho autobiografii, ze dostal odpoved. z ktorej bol rozculeny este ked doma vystupoval na letisku.

Potom je druha moznost. Zmenit prednasajuceho, hoci aj nejakeho doktoranda, ale niekto kto ma o fakt zaujem a chce nieco ine ako memorovanie. Vzhladom na povahu predmetu by sa mozno dalo dohodnut aj na inych osnovach.

Ked chcete prekopavat, skor by ma rozmyslal, preco je TVY a softwarove inzinierstvo na bakalarskom stupni, kde to podla mna este druhak nevie docenit. TVY je uplne iny level abstrakcie ako vsetky paz dokopy. Nemyslim si, ze tie predmety na Bc. maju nejaky velky prinos..
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Aug 04, 2011 11:38 am

TVY sa odsunulo do tretiaku (tusim do leta).

Operaky prednasa Gallova.
<<

mirak

Poslať Štv Aug 04, 2011 1:05 pm

psychologia moze byt zaujimava, ale filozofia?! to nema logicku oporu nikde, imho vacsina tych ich nadcasovych myslienok vznikla pod vplyvom drog.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Pia Aug 05, 2011 3:34 pm

to nema logicku oporu nikde, imho vacsina tych ich nadcasovych myslienok vznikla pod vplyvom drog.

Tu by som veľmi polemizoval... a keď aj to je miestami pravda, toto nie je argument, ktorým sa dá akákoľvek oblasť ľudskej činnosti zamietnuť.

A prekvapivo, mnoho filozofických odborov je prudko formalizovaných a opiera sa o logiku a formálne základy; koniec-koncov už starí Gréci.
<<

Azteq

Poslať Uto Aug 30, 2011 10:35 am

ono mozno nejde ani tak o to co sa v tej filozofii uci...dalo by sa to ucit zaujimavo
ALE

ide o to AKO sa to uci, doc. ktory to uci posobi komunisticky slizko a najradsej by prirodovedcov poskladal do jedneho vreca a vyhodil...

co sa tyka seminarov, tak to cvicia, aspon mna, smiesna doktorandka a viac to nebolo ako bolo....a nic ine sa tam nerobi len sa CITA KNIHA....a je to neproduktivne...

atd. atd.
Predchádzajúci

Späť na Pripomienky k predmetom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť