Fyzika pre informatikov

Chcete, aby bol predmet fyzika pre informatikov povinny?

Ano
5
33%
Nie
10
67%

Celkom hlasov : 15
<<

ado21

Poslať Pon Feb 19, 2007 3:58 am

Fyzika pre informatikov

Predmet fyzika pre informatikov. Postoje:
Naposledy upravil ado21 dňa Sob Feb 24, 2007 2:29 am, celkovo upravené 1
<<

ado21

Poslať Pon Feb 19, 2007 4:09 am

Sme radi, ze sa lisime od technik. Nemam nic, proti tomu, keby to bol volitelny predmet, ale je mi niekto schopny vysvetlit ze na aky ucel je nam ten predmet??? Buduci tyzden mam pajkovat, pricom odmietam pajkovacku chytit do ruky. Nerozoberam to cele, lebo kto si precital poslednu diskusiu tak vie o co ide. Este raz, ako volitelnemu predmetu nemam proti tomu nic, aj poznam spolustudenta, kt. ho bavi. Ale je to vyslovene technicky predmet (myslim ze principy pocitacov su akurat, aj ked najde sa vela, kt. ho uz zabudli) a medzi povinnymi predmetmi nema co hladat!!!

Skuste mi to nejak rozumne vyvratit.

Dali ste si studentovi vybrat medzi TUKE A PF. Tak preco mu zrazu moznost beriete??? (metafora)

P.S.: A co mam robit s pajkovackou???

A nerad som ze to musim takto verejne, hlavne pred pripadnymi externymi citatelmi, ale zatial ina moznost nie je. A aj ked si porovnate predmety na FMFI, tak su skoro navlas tie iste, ale ziadnu fyziku nemaju. A teraz som precital aj zoznam predmetov povinnych a povinne volitelnych na FI MUNI (fakulta informatiky masarykova) a tiez to tam nie je. Som za nieco nove, ale myslim, ze toto nebol krok spravnym smerom.
<<

janq

Poslať Pon Feb 19, 2007 9:27 am

Davam do pozornosti linky, aby sa aj ostatni vedeli presvedcit, ake postavenie ma fyzika na inych skolach.
http://www.mff.cuni.cz/toUTF8/studium/bcmgr/ok/itoc.htm
http://cyril.fmph.uniba.sk/mffuk/studium/bc_mgr/programy_bc/SP_1INF.html
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Feb 19, 2007 10:14 am

chudaci fyzici

Chudaci Fyzici.
Ved oni aj keby sa ako snazili tak nemaju koho ucit. Ako sa tak pozerali ze do coho pichnut tak zistili ze informatikov je v prvom rocniku tolko ako fyzikov vo vsetkych rocnikoch. "Tak to treba vyuzit! Podme ucit ich!!" povedali si...
Obavam sa ze predmety pre dalsi skolsky rok uz presli schvalovanim takze mame cca rok na to aby sme na vedenie tlacili na to nech sa presunie aspon do povinne volitelnych. Ja si tiez myslim ze tento predmet by nemal byt povinny.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Pon Feb 19, 2007 12:04 pm

Ono kedysi bola v prvom rocniku dvojsemestralna geometria (s doc. Ivancom), kde sa brala analyticka geometria, vektorove priestory, zobrazenia, kuzelosecky a pod. Potom vypadla a "miesto nej" prisla fyzika.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

ado21

Poslať Pon Feb 19, 2007 12:28 pm

Ti ktoru chcu tak vedia o co ide a nemiem ti nejake flamewar a rozoberat mna ak to tu na to nie je.
Naposledy upravil ado21 dňa Štv Feb 22, 2007 7:42 pm, celkovo upravené 1
<<

LukasM

Poslať Uto Feb 20, 2007 10:09 pm

Podľa mňa je fyzika pre informatikov dobrý predmet. Je síce pravda, že nemusel byť povinný, ale ja by som si ho dal, aj keby bol výberový. Veľa vecí bolo spoločných s princípmi počítačov (pravdepodobne zanikne a nahradia ho princípy). Čo sa týka techniky, tak ona je na fyzike založená (tam ich kvôli fyzike a elektronike vyhodia určite viac ako u nás). Ale kedže tento odbor sa nazýva iba informatika (a nie programátorska informatika), tak nie je na škodu, aby sa tu vyučovala aj fyzika (určite nám neuškodí, iba pomôže). Prednášky sú v pohode, ale najviac sa teším na cviká, kde si precvičím svoje znalosti z predchádzajúceho semestra (takú výbavu doma nemám, aby som si doma mohol zostrojiť elektronický obvod, nie to ešte zmerať jeho funkčnosť a správanie).
<<

pripomienka

Poslať Str Feb 21, 2007 9:16 pm

V skratke k tejto teme: ado21 nechapem o co ti ide, ved tento predmet vobec nie je nechutne tazky a aspon sa dozvies par celkom zaujimavych veci a este mas za to aj kredity. Pises tu cele slohy a este k tomu onicom. Hladas len same negativa. A len tak mimochodom rad by som vedel co ma teoria strun spolocne s informatikou????? Ak si chcel studovat teorie o vzniku vesmiru, tak si mal is studovat fyziku.

P.s.:So spajkovackou sa vacsinou spajkuje :?, ale kto vie mozno objavis jej dalsie viuzitia.

:idea: BONGO&kolektiv :idea:
<<

ado21

Poslať Str Feb 21, 2007 10:28 pm

same reason
Naposledy upravil ado21 dňa Štv Feb 22, 2007 7:43 pm, celkovo upravené 1
<<

škvarka

Poslať Štv Feb 22, 2007 12:07 am

...hmm?

nechcem sa ucit mimo obor predmet povinne predmety aj ked su z neho "lacne kredity".

A kedze teoria strun je 'teoria vsetkeho" tak je nadmnozinou Informatiky, ze maju nieco spolocne. Ja som chcem iba totalne nezavaznu prednasku, na kt. by sa prislo pozriet vela ludi. Nenutim ju nikomu.

hmm?? daco treba dodat??

P.S.: A co mam robit s pajkovackou???

teraz ti tu mam napisat ze si negramotny??

ked chcem mozem skoncit akukolvek vysku

pre mna za mna...
zabijem sa, keď som som nesmrteľný??!!

A Farewell to one person...guess who
<<

ado21

Poslať Štv Feb 22, 2007 12:09 am

hej ludia, myslim ze to to zvrhava niekam kde nema :)
<<

pripomienka

Poslať Štv Feb 22, 2007 1:14 am

ado21 píše:takych ako ty mam najradsej, nepochopia to, a idu bavit mudreho a ani nemaju odvahu na nick, tak ... Proste hned tu z fleku (neviem z akeho prava) ides urazat a... Ked chces flamewar tak si najdi niekoho ineho. Hoci by si mal argumenty (co nemas) ale ja nejednam s ludmi kt. so mnou takto jednaju

Pocuvaj ma sem, citam sem tam toto forum a neoplati sa mi registrovat do tohto fora (podla mna zbytocne) a predchadzajuci prispevok som nepisal ja, kedze nick pripomienka sluzi len na pripomienky od rozlicnych ludi. Co da niekomu zaregistrovanie sa napriklad pod nickom ado21? Dosiahol si tym nieco? Je to asi take anonymne ako pripomienka, tak sa troska skonsoliduj a predtym nez nieco napises do tohto fora, tak si to najprv precitaj a povymazuj zbytocnosti! A Ty mas nejake argumenty proti tomuto predmetu? Jediny argument, ktory som zaregistroval bol, ze sa Ti nepaci a nechces alebo nevies narabat s pajkovackov .. nie si na ZDS alebo na strednej, kde sa robia veci po Tvojom ..

ado21 píše:ked chcem mozem skoncit akukolvek vysku ale nechcem sa ucit mimo obor predmet povinne predmety aj ked su z neho "lacne kredity". Ja som neprisiel na vysku kvoli kreditom...

Pozri sa, nikto Ta nenuti studovat na PF UJPS .. mohol si ist na techniku, medicinu, pravo .. ked mozes skoncit akukolvek vysku!
ado21 píše:Ja chcem vo vyske vidiet nieco ovela viac a nie to, ze by som ju "iba" skoncil....

Nikto Ti v tom nebrani, samostudium je dobra vec .. nemusis s kazdou somarinou, co Ta napadne v hlavicke obtazovat ostatnych ludi ..

PS: nemusis sa tu nikomu pchat do zadku .. vela ucitelov to tu aj tak necita :roll:
PS2: Ak sa Ti este nieco nepaci, urob si po "hocijakej" vyske Phd a prednasaj trebars o tom ako fyzyka nesuvisi s informatikov!

R.T.
<<

pripomienka

Poslať Pia Feb 23, 2007 12:24 am

Naposledy upravil ado21 dňa Št Feb 22, 2007 6:42 pm, celkom upravené 1 krát, teda zmazane...!!!!

Preco ado21 si nestojis za svojimi nazormi? Ked si ich zmazal... To je ubohe podla mna... Len silne reci a skutek utek.

:idea: BONGO&kolektiv :idea:
<<

AdRik

Poslať Pia Feb 23, 2007 11:33 pm

ado21 píše:same reason

:?
<<

ado21

Poslať Sob Feb 24, 2007 2:27 am

Z tych, co presli do druheho semestra, tak viem o jednom clovekovi, kt. sa ten predmet nazoaj paci a bavi ho aj ked to nevie nejak extra... Pre ostatnych mojich spolustudentov je to totalne zbytocny predmet. (viem to, lebo sa celkom dobre pozname, kedze nas nepreslo az tak vela). A bolo mi avizovane, ze ak zabojujeme tak s najvacsiou pravdepodobnostou na druhy rok ten predmet nebude. Ale ked sa tu vyjadruju ludia, kt. s tym asi uz nemaju nic spolocne (a vedie len kritizovat a nic...) plus fakt neviem o co im ide ale ocividne nie o temu (posledne prispevky), tak ked ho tak tuzite mat ako povinny, tak si ho majte ale pocitajte, ze o rok tu ohladom toho opat bude nieco podobne...

Moja zasada je zi a nechaj nic (teda nikoho do nicoho nenut) ale ak chcete, tak ja to prezijem ale...

P.S.: Pajkovacky som sa nedotkol a ani sa nedotkem, fakticky nicoho, iba som hovoril ze ako sa to ma zapojit a druha cas dvojice to zapojila a robila nejake cudne veci s pajkovackou.
Ďalší

Späť na Pripomienky k predmetom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť