Aký nový predmet by ste u nás privítali a čo zrušili?

<<

kiith-sa

Poslať Str Okt 27, 2010 5:51 pm

Spolupraca s OS:
Podla mna akakolvek priama spolupraca s OS by bola chybou, kedze by ucila ludi programovat software ktory bezi napr. len na Windoze.

Nech by uz islo o akykolvek jazyk, vzdy existuje milion kniznic ktore umoznuju naraz pisat pre viacero platforiem (Pre C/C++ je najpouzivanejsie asi SDL, ale mame aj Allegro, ClanLib, SFML...) - a tieto su vacsinou lahsie ako priame pouzivanie API daneho OS.

Samozrejme, dobry engine by aj tak take nieco mal mat abstrahovane.
Napr. engine mojho projektu ma triedu Platform, ktora je implementovana pomocou SDL, ale to pouzivatel nemusi vediet.

Datove formaty- no neviem, pre mna je to jedna z najzaujimavejsich veci (ak myslite suborove formaty) - ale nemyslim si ze to ma velky zmysel, ked mame kopu pouzitelnych standardnych formatov ako napr. PNG, Ogg Vorbis, MD3, atd...

Praca s VCS- ak je dobry VCS (CVS je masochizmus, SVN trochu lepsie, Git, Mercurial, Bazaar su pomerne lahke mozno az na ten Git), tak by nemal zavadzat.

Bugy na platformach - hej, to moze byt neprijemne :p .

Prave veci ako graficky engine a AI su to najlepsie, a taktiez je to dobre na to, aby sa clovek naucil optimalizovat. Myslim si, ze robit hru je omnoho viac zabavy ako robit nejaky administrativny system pre nieco.

Co sa tyka tych neprogramatorskych veci- v extremnych pripadoch sa da
vsetko generovat proceduralne - co je aj zabava, aj brutal.
6*9==42
<<

bwpow

Poslať Str Okt 27, 2010 9:54 pm

Samozrejme, mas pravdu. Kazdopadne, ani multiplatformove kniznice vzdy uplne nepomozu. Napriklad teraz som riesil v allegre ovladanie mysou v okne, aby z neho neutekala a nemala kurzor (proste, ovladanie pohybu v hre mysou), takze bolo treba trosku hrabat aj do OS. Takymto veciam sa clovek nevyhne ani pri pouzivani multiplatformovych kniznic.

Myslim, ze na dalsie rozvijanie tejto temy je toto vlakno nevhodne. Uzavriem to tak, ze verim, ze nejaky podobny predmet by niektori studenti privitali a nevidim dovod, preco by sa nemohol vytvorit.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

PainMaster

Poslať Str Okt 27, 2010 10:28 pm

bwpow píše:Uzavriem to tak, ze verim, ze nejaky podobny predmet by niektori studenti privitali a nevidim dovod, preco by sa nemohol vytvorit.

z mojho pohladu je to predmet casovo narocny a tak si niesom isty, ci by to pri terajsich studijnych planoch niekto stihal..
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

bwpow

Poslať Str Okt 27, 2010 10:57 pm

PainMaster píše:z mojho pohladu je to predmet casovo narocny a tak si niesom isty, ci by to pri terajsich studijnych planoch niekto stihal..

Urcite by malo ist o magistersky predmet a tam je to uz dost volnejsie, resp. zivot je otazkou priorit a verim, ze ludia, co by si predmet zapisali, by boli ochotni mu venovat nejaku tu nedelu na ukor ostatnych nudnych predmetov :)
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Okt 28, 2010 7:38 am

bwpow píše:Uzavriem to tak, ze verim, ze nejaky podobny predmet by niektori studenti privitali a nevidim dovod, preco by sa nemohol vytvorit.
Uz ostava len najst toho cloveka, co by to ucil.
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

bwpow

Poslať Štv Okt 28, 2010 12:03 pm

gursky píše:Uz ostava len najst toho cloveka, co by to ucil.

Ja by som sa na to kludne podujal, ak by to fungovalo formou workshopu, kde by si to studenti viedli sami a ja by som sa len prizeral, pripadne by som sa zapojil do timu a nieco by sme spolu snad vyprodukovali za ten semester.
<<

zt

Poslať Štv Okt 28, 2010 1:26 pm

to asi kazdy by sa "v praci" rad iba prizeral, ale potom sa pytam naco tam je ten cviciaci? alebo ten skusenejsi informatik? aby sa pozeral ako to ide studentom? nerozumiem tomu, zaujimal by ma nazor napriklad garanta predmetu alebo studia ze ako vnima on/ona ulohu cviciaceho ako takeho, nejaky fungujuci realny model by ma zaujimal, ci uz na cviceni alebo na workshope
<<

PainMaster

Poslať Štv Okt 28, 2010 2:14 pm

zt píše:to asi kazdy by sa "v praci" rad iba prizeral, ale potom sa pytam naco tam je ten cviciaci? alebo ten skusenejsi informatik? aby sa pozeral ako to ide studentom? nerozumiem tomu, zaujimal by ma nazor napriklad garanta predmetu alebo studia ze ako vnima on/ona ulohu cviciaceho ako takeho, nejaky fungujuci realny model by ma zaujimal, ci uz na cviceni alebo na workshope

tak podla mna je cviciaci od toho, aby mi dokazal odpovedat na otazky ktore mam ohladom daneho predmetu.. aj to prizeranie nieco obnasa a nemoze to robit kazdy..
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

zt

Poslať Pia Okt 29, 2010 5:32 pm

tiez si myslim
<<

track

Poslať Sob Nov 06, 2010 10:07 pm

AdRik píše:
ado21 píše:Ale asi si isiel na skolu v inu dobu, dnes je to uz standard na strednej programovanie, aspon by mal byt. quote]

A ked uz v tom chces pokracovat :lol: , tak uz vies v pascale aj napr. take grafiku, smerniky, cetne problemy, backtrack a pod? (Posledne dve veci nejdu az tak hocikomu, a ked si sa ich naucil sam, tak mas perspektviu)

Nie som si celkom istý ohľadom backtracku, pretože bezpečnosť informačných systémov u nás je stále na tom najposlednejšom mieste o čom svedčí aj posledný "výskum". Ak vieš backtrack, t.j. ovládač ubuntu basedo linuxový operačný systém čo je dosť veľké plus, ak vieš používať všetky cca 350 nástrojov tak si niekde na úrovni semi ninja, ale to ťa neuživí. K úrovni dodám len to, že keď som profesorovi na cigaretke spomínal ze píšem fajn Python skrip, spýtal sa ma čo myslím aký had, aký Python... Klasika, pascal, C, Delphi, dalej sa nedostal za 20 rokov.. Fail

Ps. vyskúšaj upravenú verziu BackTrack 4 free c00k od H4f, možno budeš prekvapený...
<<

bwpow

Poslať Ned Nov 07, 2010 12:08 am

track píše:Nie som si celkom istý ohľadom backtracku, pretože bezpečnosť informačných systémov u nás je stále na tom najposlednejšom mieste o čom svedčí aj posledný "výskum". Ak vieš backtrack, t.j. ovládač ubuntu basedo linuxový operačný systém čo je dosť veľké plus, ak vieš používať všetky cca 350 nástrojov tak si niekde na úrovni semi ninja, ale to ťa neuživí. K úrovni dodám len to, že keď som profesorovi na cigaretke spomínal ze píšem fajn Python skrip, spýtal sa ma čo myslím aký had, aký Python... Klasika, pascal, C, Delphi, dalej sa nedostal za 20 rokov.. Fail

Ps. vyskúšaj upravenú verziu BackTrack 4 free c00k od H4f, možno budeš prekvapený...

On pisal o backtracku ako o triede algoritmov, ktore maju tuto spolocnu crtu, nie ako o linuxovej distribucii, co vsak neznamena, ze jedno alebo druhe je na skodu vediet :)
Predchádzajúci

Späť na Pripomienky k predmetom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť