Aký nový predmet by ste u nás privítali a čo zrušili?

<<

marian

Poslať Pon Feb 12, 2007 9:47 pm

ado21 píše:ale poznam ludi co sa naucili sami :(((

Ja poznam ludi, ktori vedomosti z tohto predmetu mali na zakladnej skole. Ale asi nie o to ide.

Seriozne, kolko predmetov si pamatate, na ktorych sa bolo treba ozaj zamysliet (pocas pisomky/skusky)?
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Feb 12, 2007 10:07 pm

marian píše: Seriozne, kolko predmetov si pamatate, na ktorych sa bolo treba ozaj zamysliet (pocas pisomky/skusky)?

Urcite som sa zamyslel aj na skuske z programka (aj ked pri tvojej urovni algoritmizacie v prvom rocniku to asi neboli programy hodne zamyslenia - cista rutina)
Zamysliet som sa musel aj na dalsich skuskach (urcite si pamatam na grafiku a JJ-ove zakerne otazky).. ale vo vseobecnosti som sa na vela skuskach musel zamyslat kedze sa mi az tak nechcelo na skusky ucit takze som na podstatu veci prisiel az na skuske ked som to musel vysvetlit.
<<

ado21

Poslať Pon Feb 12, 2007 10:11 pm

marian píše:
ado21 píše:ale poznam ludi co sa naucili sami :(((

Ja poznam ludi, ktori vedomosti z tohto predmetu mali na zakladnej skole. Ale asi nie o to ide.

Seriozne, kolko predmetov si pamatate, na ktorych sa bolo treba ozaj zamysliet (pocas pisomky/skusky)?

analyza nic, fyzika nic, PAZ trochu tie "cestne strukury co sa mi pacilo ze treba rozmyslat" raz ked som na cviceni vymyslel problem lupicov aby sa neskumali (ale asi to pochopil len cviciaci) moznosti najviac a trochu na algebre teorie cisiel. Teda dokopy asi nikde. Zatial som iba prvak. Ale od druheho chcem ist na FMFI, lebo tu je mizerna konkurencia, a mne konkureniu treba aby som nieco robil lebo flakam. Hoci predmety budu tie iste ale asi je tam zopar lepsim studentov na kt. sa budem snazit dotahovat. A aj mi ucitelia schvalili aby som isiel aj ked nie su velmi radi ale ze asi mi to treba. Tak dufam, ze tam uz bude lepsie.

A inac, dakujem marian/
<<

marian

Poslať Pon Feb 12, 2007 10:15 pm

gursky píše:Urcite som sa zamyslel aj na skuske z programka (aj ked pri tvojej urovni algoritmizacie v prvom rocniku to asi neboli programy hodne zamyslenia - cista rutina)

Skusku z programka som nemal. Pamatam si iba pisomky a to hlavne to, ze najtazsie tam bolo vediet rychlo pisat.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Feb 12, 2007 10:49 pm

bwpow píše:Celkovo je grafiky u nas malo. Na komenskeho maju dokonca smer venovany grafike. Ale je to mozno trochu subjektivne, kedze toto je smer, ktory ma zaujima

Mas ozaj smolu. Podobnu smolu by si mal na matfyze v Blave, keby si chcel ist hlbsie studovat sematicky web a pracu so znalostami. Je to naozaj subjektivne. Mozno by bolo dobre mat nejaky dobry prehlad univerzit podla toho co sa tam da studovat. Je mi jasne ze Stockholm by mal viac fajociek v kolonkach ako my. Aj preto tu mame vymenne pobyty a urcite ich vyuzite (ja viem ze vodu kazem a samemu sa mi z Kosic nechce).

ado21 píše:Ale ze skoro nikto tu nechce fyziku pre informatikov

Podla mna ide ozaj o lahky predmet ale na druhej strane si tiez myslim ze ide o akesi zamestnanie pre fyzikov ktorych je viac ako studentov fyziky.

marian píše:Automaty su u nas dost premarnena sanca prinutit studentov sa trochu zamysliet.

Tesime sa, kedy sa vratis do KE a das nasim automatom zivot.
Naposledy upravil gursky dňa Pon Feb 12, 2007 10:56 pm, celkovo upravené 1
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Feb 12, 2007 10:53 pm

marian píše:
gursky píše:Urcite som sa zamyslel aj na skuske z programka (aj ked pri tvojej urovni algoritmizacie v prvom rocniku to asi neboli programy hodne zamyslenia - cista rutina)

Skusku z programka som nemal. Pamatam si iba pisomky a to hlavne to, ze najtazsie tam bolo vediet rychlo pisat.

Na pisomnu cast mam uplne rovnake spomienky :)
<<

wandrika

Poslať Uto Feb 13, 2007 9:51 am

marian píše:Seriozne, kolko predmetov si pamatate, na ktorych sa bolo treba ozaj zamysliet (pocas pisomky/skusky)?

Ja som zazila par takych skusok, kde som pochopila tolko ako za cely semester. Urcite JJ v tomto smere vedie, lebo priam nuti ludi na skuskach rozmyslat a nielen odrapkat co sa naucili.
Boli aj take skusky, kde som musela vymysliet dokaz co v poznamkach vobec nebol, napriklad TIN-ko s Bukovskym. Je to zaujimavy pocit, taka "chvilka osvietenia".
Ignoramus et ignorabimus.
<<

mikro

Poslať Uto Feb 27, 2007 11:27 am

Administracia operacnych systemov

Mali ste chodit na techniku. Zacal som riesit priklad na tabuli a ucitel zrukol: Okamzite to zmazte a diktujem... :-D Potom ho vraj vysmarili zo skoly, ked kamarata v krcme vyhodil von zatvorenym oknom.
No ale zasa viem derivovat e^x podla casu :)))

Predmet administracia operacnych systemov bude fajn a dufam, ze mi ho bude cvicit guru (Peto Gursky). Ked tam vlozime aj AIX, tak len super, tuto cast povediem ja.

Naopak podivnym predmetom su principy pocitacov - hoci ho ucim, nemam ho velmi v oblube. Mam pocit, ze na jeho ukor by som vedel robit uzitocnejsie veci. Ak ho budem ucit v buducom roku, tak ho prekopem a vytiahnem asembler i pre FPU. Je dobre poznat technologie, s ktorymi pracujeme.
<<

BeBe

Poslať Pon Sep 17, 2007 4:59 pm

youtube seminar

Kalifornská univerzita v Claremonte umožňuje študentom získať kredity za sledovanie internetovej stránky YouTube (je to na http://www.zive.sk/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=123925)

aj my by sme nieco take mohli zaviest:-)
<<

xmen2

Poslať Štv Aug 26, 2010 10:58 am

Kreslenie v Corel Draw

Kazdy student pocas dlheho 5 rocneho studia sa stretne zopar krat, ze potrebuje nakreslit nejaky naozaj pekny obrazok alebo schemu, ci uz do nejakej prezentacie alebo prace: bakalarka alebo diplomka. Z tohto dovodu by som ja osobne velmi ocenil, keby bol nejaky predmet zamerany na kreslenie v programe Corel Draw. Predmet by mohol mat napriklad 2 kredity a stacilo by podla mna na prebratie/ukazanie tych najdolezitejsich veci aj polka semestra. Druha polka by sa mohla venovat inemu mozno lepsiemu kresliacemu programu. Mimochodom pisem to tu hlavne preto, ze mam doma Corel Draw aj tutorial v pdf aj knihu Corel Draw ale nemam cas sa pozriet do knihy ani citat tutorial. Keby to bol normalny predmet, tak si ho zapisem uz v 1.rocniku a uz v 1. rocniku mam osvojene viac ako slusne zaklady kreslenia co je nepochybne velka vyhoda.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Aug 26, 2010 12:40 pm

Na CorelDraw sa da urobit dvakrat dvojhodinovka turbokurzu v poobednajsich hodinach bez kreditov na dobrovolnej faze. Tych vlastnosti nie je tolko, aby sa to nedalo stihnut. To by sme sa mohli dohodnut, keby sa nazbierali este dvaja-traja ludia.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

PainMaster

Poslať Štv Sep 02, 2010 8:53 am

hmm...
V prvom rade by som niektore predmety vyhodil z povinnych do pivinne volitelnych tak, aby si kazdy navolil svoj rozvrh len s toho co by chcel studovat a co na studium POTREBUJE..
Ak by sa tak udialo tak urcite by som privital neaky hack style predmet a sice som este grafiku nemal, ale po ohlasoch by naozaj pokracovanie bolo asi vhodnym predmetom.
V dalsom rade by som predmety ako analyza pre medzi odborovych rozdelil napriklad ako "ucitelska analyza" a co ja viem? "analyza pre informatikov"...samozrejme ziak ma na vyber ktoru si vyberie...(cela myslienka je len priklad pre vsetky podobne predmety)
...takto by na jednej strane mali ziaci stazeny zapis predmetov a jedli by to, co si sami navarili... no na druhej strane by bola vatsia volnost a viac (ako to nazvat) "expertov" v danom zamerani..

...PS: vsetko je to LEN moj nazor a nieje zalozeny na ziadnych dlhorocnych skusenostiach :P

Thxisbye,P'M.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

bwpow

Poslať Štv Sep 02, 2010 10:48 am

PainMaster píše:sice som este grafiku nemal, ale po ohlasoch by naozaj pokracovanie bolo asi vhodnym predmetom.

Grafika ma take volne pokracovanie na magisterskom stupni a to Seminar z pocitacovej grafiky (SPG). Ale vraj sa planuje aj druhy semester normalnej grafiky, suhlasim s tym, ze by sa to zislo. Suhlasim aj s ostatnymi navrhmi.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

Azteq

Poslať Štv Sep 02, 2010 1:41 pm

celkovo na upjs nieje az taky vyber predmetov:) je malo predmetov ktore som na bakalarksom studiu neabsolvoval:)
<<

JorgenStrule

Poslať Pia Sep 24, 2010 9:20 am

Neviem, existuje nejaky predmet, ktory sa zaobera niecim takym ako su navrhove vzory (design patterns) objektovo orientovaneho programovania? lebo take nieco by som uvital celkom...
PredchádzajúciĎalší

Späť na Pripomienky k predmetom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť