Administracia OS

<<

Kapko

Poslať Str Máj 26, 2010 12:07 pm

Administracia OS

Chcel by som sa opytat ci sa na Ib uci nejaky predmet o administracii OS. V studijnych planoch sice ziadny nie je ale tak tam asi nie su spomenute uplne vsetky predmety.
<<

zt

Poslať Str Máj 26, 2010 3:31 pm

je predmet Operacne systemy ale neviem ci sa tam prebera administracia OS, ale v sylaboch predmetu by to mohlo byt napisane, teda v tom informacnom liste predmetu
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Máj 27, 2010 5:39 am

Mame predmet administracia operacnych systemov. Tento rok sa vsak zrejme nebude realizovat, hadam buduci rok sa znova otvori. Spytam sa vedenia.

Okrem toho mame predmet Pouzivatelske prostredie operacnych systemov, kde je k administracii urobeny nejaky uvod.

No a je tu letna skola sietovania, kde sa administruje jedna radost.
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

Kapko

Poslať Štv Máj 27, 2010 11:31 am

A aky je rozdiel medzi predmetmi pouzivatelske prostredie OS a administracia OS.V AISe maju oba rovnaky popis v informacnom liste.
<<

Kapko

Poslať Štv Jún 02, 2011 12:02 pm

Tak ako to vyzera s tym predmeto Administracia OS. Vyzera to s nim nadejne alebo skor nie?
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Jún 02, 2011 1:19 pm

Kapko píše:Tak ako to vyzera s tym predmeto Administracia OS. Vyzera to s nim nadejne alebo skor nie?

Otvara sa v buducom skolskom roku v zimnom semestri, v planoch je napisany na magistersom stupni do C-ckoveho bloku, ale mimo planu v C-ckovom bloku si to mozu zapisat aj bakalari.
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

kiith-sa

Poslať Štv Jún 02, 2011 4:53 pm

Na pouzivatelskom prostredi OS sme pol semestra instalovali ubuntu, potom sme sa ucili dolezite veci, napr. ako pouzivat Nautilus a ine Gnome 2 aplikacie a zakoncili sme to uzasne pokrocilou pracou v shelli, ako napr. cd a ls .

Odporucam radsej pozriet si nejake manualy, nainstalovat nejaky Linux a dokladne ho rozdzubat.
6*9==42
<<

Kapko

Poslať Štv Jún 02, 2011 5:22 pm

kiith-sa píše:Na pouzivatelskom prostredi OS sme pol semestra instalovali ubuntu, potom sme sa ucili dolezite veci, napr. ako pouzivat Nautilus a ine Gnome 2 aplikacie a zakoncili sme to uzasne pokrocilou pracou v shelli, ako napr. cd a ls .

Odporucam radsej pozriet si nejake manualy, nainstalovat nejaky Linux a dokladne ho rozdzubat.

Podla informacneho listu o predmete by mal byt predmet Administracia Operacnych systemov viac advanced ako co ste brali asi na pouzivatelskom prostredi OS. Jasne ze je lepsie ak sam doma pouzivas napr. Linux (kedze ten predmet je o administracii linuxu) ale pri takom pouzivani si tam asi nebudes konfigurovat nejake servre sluzby atd. Ako uplne najlepsie je robit administratora niekde v praxi pri tom sa zlepsis ovela viac.

edit: Hmm ako teraz pozeram tak tie informacne listy o tom pouzitelskom prostredi OS su dost podobne tak sa snad ten predmet administracia OS zoberie trosku vaznejsie
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Jún 02, 2011 8:17 pm

Kapko píše:edit: Hmm ako teraz pozeram tak tie informacne listy o tom pouzitelskom prostredi OS su dost podobne tak sa snad ten predmet administracia OS zoberie trosku vaznejsie

Asi to budem ucit ja, alebo Peto Pisarcik, takze by to malo byt vyrazne blizsie administratorskej realite ako vediet klikat do okien. Predpokladal som ze to bude vzhaldom na cviciaceho poslabsie, kedze pokial viem s realnou pracou v linuxe sa velmi nechvalil, ale to co pise kiith-sa tak to je uplna katastrofa.

Edit: predmet "Pouzivatelske prostredie OS" sa uz pri navrhu vylepsienia koncepcie a skladby predmetov, ktory sa robil pred letnym semestrom, zrusil a buduci a ani dalsie roky sa nebude realizovat. Je v plane o rok, ak bude zaujem otvorit aj pokracovanie Administracie OS do dalsieho semestra a vedene len ludmi co maju realne skusenosti s administraciou linuxovyxh serverov.
<<

bwpow

Poslať Štv Jún 02, 2011 10:10 pm

Ak bude treba, mozem si tiez par tem pripravit :)
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

PainMaster

Poslať Štv Jún 02, 2011 10:27 pm

No~ ozaj som sa snazil, ale v svojom studijnom plane som ziaden takyto predmet nenasiel, hoc rad by som, no namiesto toho mam kopec predmetov ktore rad niekomu darujem :/

..to len taka nepodstatna vsuvka na margo :D
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

Aries

Poslať Štv Jún 02, 2011 10:31 pm

PainMaster píše:No~ ozaj som sa snazil, ale v svojom studijnom plane som ziaden takyto predmet nenasiel, hoc rad by som, no namiesto toho mam kopec predmetov ktore rad niekomu darujem :/

..to len taka nepodstatna vsuvka na margo :D

Minimalne medzi ceckovymi ho musis najst, ved sa da zapisat cokolvek co sa uci na skole, aj mimo tvojho oboru.
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

PainMaster

Poslať Štv Jún 02, 2011 10:35 pm

Aries píše:Minimalne medzi ceckovymi ho musis najst, ved sa da zapisat cokolvek co sa uci na skole, aj mimo tvojho oboru.

moznost zapisania nieje prave to orechove nad cim sa pohorsujem~
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pia Jún 03, 2011 9:42 am

PainMaster píše:
Aries píše:Minimalne medzi ceckovymi ho musis najst, ved sa da zapisat cokolvek co sa uci na skole, aj mimo tvojho oboru.

moznost zapisania nieje prave to orechove nad cim sa pohorsujem~

Je to planovane na magistersky stupen, preto to nevidis v planoch, ale neznamena to ze do Cckoveho bloku ho nevies zapisat, prerekvizity nema.

Späť na Pripomienky k predmetom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť