PAZ1a

<<

ado21

Poslať Pia Aug 31, 2007 6:02 pm

to gursky

Akoze nemusia to byt nejake extra vedomosti, ale myslim ze cykly a podmienky by sa mohli v pohode. Resp. tak spravit ako ma brno, ze test vseobenych studijnych predpokladov. Resp. iba take nieco fakt na logiku, alebo nejaky sprievodny list. S tym, ze hocikto kto niekedy robil nejaky seminar tak je prijaty. Ale zasa na druhej strane, je pravda, ze maju sancu vsetci. Ale myslim, ze to nezdvihne asi nic. Pokial viem, tak aj v blave aj prahe sa nejake prijimacky robia. Alebo bez prijimacky ti, co maju maturu z matiky a informy. A prijimacky by fakt mohli byt smiesne.

A blbe je to, ze viacmenej kazdy lepsi student, napr. ti co riesia seminare, idu skoro zasadne blava alebo praha.

A este k tym prijmackam. Pokial viem, tak dekan moze prijat koho chce a nemusi nikomu nic hovorit. Na nejake odvolanie alebo co. Ze viacmenej, tych 5 - 10 ludi by si dalo odvolanie a pohoda.

Ale myslim, ze to ani tak nie je dolezite. Hlavne urobit dobru propagaciu, aby vedeli ludia, ze co je to informatika a do coho u nas idu. Lebo ak zastavite bezneho cloveka na ulici, tak si mysli, ze informatika su pocitace a nema to nic spolocne z matikou. To by podla mna malo byt gro. Potom su fakt prijimacky nepodstatne a je super dat sancu kazdemu...
<<

BeBe

Poslať Str Sep 05, 2007 7:19 pm

mno mne sa nahodov ten system ze primeme vsetko a nasadime syto paci, pretoze existuje aj nieco, comu sa nadava ze "skryty talent" a ten na nejakom primacom teste nerozvynes, ale za ten semester aj hej (teda ho minimalne nastartujes ten talent)

a co sa tyka tahakov...cele knihy nie. ale zato jeden moj ucitel na strednej nam raz dovolil tahak a zadal max. rozmery...to by bolo celkom fajn 8)

p.s. ten tahak sme mohli mat 1cm x 1 cm :shock:
ale zato sa mi tam zmestilo tooolko veci :D
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Sep 06, 2007 9:10 am

Presne suhlasim s tym, co vravi BeBe, talenty nech sa odhalia priebezne a nestastnici nech si rozmyslia pocas skoly, ci im to vyhovuje alebo nie.

Mne sa pacila zapoctova pisomka z algebry. Mohli sa pouzivat prednasky, cvicenia a vsetko - ale casu bolo tak malo, ze zosit pomohol len tomu, kto to ovladal a len nahodou zabudol nejaky vzorec. Ten, kto do toho velmi nevidel, prednasky nepomohli, lebo tie postupy riesenia jednoducho nestihal najst.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

ado21

Poslať Pia Sep 07, 2007 3:37 pm

from KSP, pravdepodobne miso forisek

V súčasnosti je C++ (spolu so sadou knižníc STL) najobľúbenejším programovacím jazykom na programátorských súťažiach. (Pre zaujímavosť, na vzdialenom druhom mieste je C a na tretie sa v poslednej dobe dostáva Java.)

Toto neznamená, že C++ je dobrý jazyk na to, aby sa v ňom človek začal učiť programovať. Naše odporúčanie je práve opačné. Na začiatok je vhodný napríklad Pascal. Až po zvládnutí základov (polia, cykly, funkcie, rekurzia) sa dá uvažovať o zmene "svojho súťažného" programovacieho jazyka na C++.

Zmeníť programovací jazyk, ktorý používaš na súťažiach, je otázka niekoľkých mesiacov. Potrebuješ napísať dosť riadkov kódu, aby si si poriadne zvykol na syntax. (Príklad obľúbenej chyby: Na rozdiel od Pascalu, v C sa rovnosť testuje pomocou ==, znak = znamená priradenie.) Každú chybu musíš v rámci prípravy spraviť aspoň trikrát, kým si ju zapamätáš a budeš schopný sa jej vyhnúť na súťaži.
<<

Peto

Poslať Sob Sep 15, 2007 2:49 pm

Re: ado21

ado21 píše:V súčasnosti je C++ (spolu so sadou knižníc STL) najobľúbenejším programovacím jazykom na programátorských súťažiach. (Pre zaujímavosť, na vzdialenom druhom mieste je C a na tretie sa v poslednej dobe dostáva Java.)

ty sa ucis programovat kvoli sutaziam?
ado21 píše:Naše odporúčanie je práve opačné. Na začiatok je vhodný napríklad Pascal. Až po zvládnutí základov (polia, cykly, funkcie, rekurzia) sa dá uvažovať o zmene "svojho súťažného" programovacieho jazyka na C++.

koho myslis pod "nase" odporucanie?

ja osobne suhlasim s narozom, ze je potrebne sa najprv naucit zaklad. na to sa mi zda pascal vhodny. potom uz je na volbe programatora, ktoremu jazyku (jazykom) sa bude venovat viac. mne sa momentalne najviac paci java (dakujem robovi za zoznamenie s nou :) ), ale pacilo sa mi aj c++ s kniznicou allegro na predmete pocitacova grafika (vdaka jave som nemal ziaden neprekonatelny problem so syntaxou)
<<

ado21

Poslať Str Sep 19, 2007 10:14 am

Re: Peto

Peto píše:
ty sa ucis programovat kvoli sutaziam?

To je len dalsi pohlad na vec, aj kvoli sutaziam. Cim viac pohladov, tym lepsie, nie? :) Inac tamta sprava bola citacia. A viac menej uz ma prestalo bavit cakat, kym sa budeme v skole nieco ucit, tak sa ucim sam.

Koho myslis pod "nase" odporucanie?

Myslim, ze som to napisal v predmete, ludia do KSP.

A, ze sa bude teraz ucit java, tak myslim ze by to mohlo k nam pritiahnuc viacej studentov, kedze java sa dnes "zaraba". Ja osobne planujem zajst obcas aj k prvakom na javu.

Inac, na matfyze v prahe je slavny citat, tamojsieho ucitela programka, asi Kryla. Prva prednaska v C++: Toto sa ucte vsetci. Ti, co skoncite skolu, sa tym potom budete zivit. A ti kt. neskocia, sa tym budu zivit ihned!
Nieco take by mozno alef0 mohol pouzit :lol:
Predchádzajúci

Späť na Pripomienky k predmetom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť