Stretnutie a diskusia o predmetoch

<<

bwpow

Poslať Pia Dec 18, 2009 8:45 pm

Stretnutie a diskusia o predmetoch

Chcel by som sa opýtať tu prítomných študentov, či by mali záujem o stretnutie s prednášajúcimi a cvičiacimi niekedy po skončení skúškového a pred začiatkom ďalšieho semestra?

Na fakulte sa totiž stále hovorí, že ak budú mať študenti záujem diskutovať, tak sa vedenie a učitelia prispôsobia. Takže by bolo dobre takýto záujem vyvolať. Pevne verím, že diskutovať je o čom a teda aj termín je zvolený tak, aby sa študenti nemuseli báť otvorene povedať to, čo si myslia. Hoci verím, že na našej fakulte nie je nikto, kto by bral aj extrémne nevyberavú kritiku osobne a premietol by to na hodnotení, tá psychická bariéra by s blížiacou sa skúškou mohla predsalen existovať.

Preto sa pýtam Vás, milí študenti, mali by ste záujem sa stretnúť s učiteľmi a cvičiacimi a povedať im otvorene, čo sa Vám nepáči, čo by ste zlepšili alebo zmenili a čo je podľa Vás dobré a čo zlé? Mali by ste záujem formálne, či neformálne, vulgárne, či slušne, s úctou alebo dokonca aj opovrhnutím povedať, čo si skutočne myslíte a vypočuť si myšlienky a názory druhej strany? Ak áno, dajte to najavo a určite sa niečo podobné podarí zorganizovať. Je to Vaša škola a v stávke je Vaša budúcnosť. Chopte sa zodpovednosti a pokúste sa ju zmeniť k lepšiemu.

K napísaniu tohto príspevku ma dohnalo to, že sa mi už veľmi veľa študentov sťažuje osobne, cez chat alebo e-mailom. Bolo by teda dobré, aby sa mohli vyjadriť aj verejne, ak budú mať záujem.

PS: Zaradil som to do tejto témy, keďže by fakt malo ísť o diskusiu k predmetom.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

Aries

Poslať Pia Dec 18, 2009 9:18 pm

To sa tyka ustavu informatiky a jeho zamestnancov alebo to ma dosah na vsetky predmety, ktore sa informatici ucia?
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

bwpow

Poslať Sob Dec 19, 2009 12:22 pm

Neviem, je to skor otazka, ci by bol zaujem. Ak ano, tak by som sa to v danom rozsahu (samozrejme s pomocou dalsich ludi) pokusili zorganizovat. Cize by som povedal, ze asi vsetkych predmetov, ktore sa ucia na informatike.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

zt

Poslať Ned Dec 20, 2009 1:26 am

Ja mam zaujem. Lebo na informatickej kapustnici nebola prilezitost sa porozpravat s kazdym. Ale len vtedy by to malo vyznam ak by to nebolo nanutene ale dobrovolne pre kazdeho kto by sa toho chcel zucastnit.

Späť na Pripomienky k predmetom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť