Uvod do UNIXu v 1. rocniku

Uvod do UNIXu.

Pekna myslienka, mohlo by sa skusit.
14
88%
Zbytocne, v tretom rocniku je povinne volitelna Administracia OS.
1
6%
Zbytocne, bude na cviceniach z OS ak bude dobry cviciaci.
0
Nehlasovalo
Zbytocne, iny dovod.
1
6%

Celkom hlasov : 16
<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Feb 18, 2009 4:49 pm

Na pripravovanom odbore Aplikovanej informatiky (ak sa zadari, tak od buduceho roka bude akreditovana) sa podobny predmet planuje.

ÚINF/POS2b/09 Používateľské prostredie operačných systémov
0/2, 2kr.

Úvod do OS Linux: História, komunikačné rozhrania, adresárová štruktúra, zariadenia reprezentované v /dev. Používatelia Linuxu, UID, GID, dôležité súbory.

Práca so súbormi, adresármi, linkami, prístupové práva, textové editory, bežné programy.

Inštalácia Linuxu. metódy inštalácie. Zavádzače malý LILO a univerálny GRUB. Poinštalačná konfigurácia.

Správa systému: Vytváranie oddielov (vrátane virtuálnych súborových systémov), tvorba a mapovanie súborových systémov, ich kontrola, stránkovací oddiel, stránkovací súbor.

Obnova zabudnutého hesla. Správa používateľov a skupín, porcesov, balíčkov, štartovanie systému a rôzne úrovne jeho behu, denníky, crontab. Zálohovanie.

Teoreticky a prakticky inštalácia a konfigurácia služieb: SSH, HTTP (Apache), FTP, SAMBA, NFS, NTP, postfix/sendmail, DHCP, DNS.

Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

bwpow

Poslať Str Feb 18, 2009 9:27 pm

Keby som sa na ten odbor prihlasil, tak sa mi uznaju predmety, ktore som uz v minulosti absolvoval a opakuju sa?
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
Predchádzajúci

Späť na Pripomienky k predmetom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť