Cvicenia z pocitacovych sieti

<<

krakatit

Poslať Str Jan 02, 2008 2:12 pm

Cvicenia z pocitacovych sieti

Co si myslite o cviceniach zo sieti, ako sa realizuju u nas? Ja si myslim, ze nic moc...Ucit programovat by sa malo na inych kurzoch a na sietach by sa mali ucit siete.
Aky mate nazor na domace ulohy, co dava prednasajuci?
Mate nejake napady, akym sposobom a co by sa mohlo vyucovat?
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Jan 14, 2008 8:50 am

zmeny

Myslim, ze by si mohol predviest svoje plany, o ktorych si uz aj tak dost presvedceny, ze povedu k skvalitneniu. Uznavam ze vesele routovnie, odchytavanie packetov, vytvaranie packetov s falosnou identitou ci ine utocne techniky by vela ludi privitalo, ale treba to dat do nejakeho rozumneho ramca a povedat to tak, aby to malo myslienku. Skus svoju koncepciu pekne rozdelit na cvika a my ti to skritizujeme :) .
Aby som priblizil to co sa dialo doteraz na cvikach zo sieti (najma pre druhakov, ktorych to prave caka) tak prve dve cvika sa ukazalo ze jednoducha forma sietovej komunikacie je zdielany subor, dalsie dve cvika boli venovane tomu, ze sa nakodil nejaky klient-server cez sockety a na poslednych dvoch cvikach sa rozbehal nejaky testovaci klient pre nejaky znamy protokol aplikacnej vrstvy ako POP3 ci FTP.
<<

krakatit

Poslať Pon Jan 14, 2008 11:38 am

Vdaka za prispevok...Tak ja sa vobec nepovazujem za sietoveho experta, ved preto aj ten moj prispevok ocakava nejake napady,
ale mozno budem ucit dalsi semester siete a som nespokojny s tym, ako sa ucia...
Tie 3 projekty, co sa programuju by sa mohli robit na nejakom kurze sietoveho programovania. Aj ked ta uloha so zdielanym suborom je fakt zbohom zdravy rozum.
Nemam nejaku konkretnu koncepciu, lebo som skepticky a neverim, ze sa nieco zmeni, lebo poznam prednasajuceho a tiez neviem, ci bude davat domace ulohy, alebo nie...Mozno by trosku trebalo aj prisposobit prednasky cviceniam(poradie preberaneho uciva).
Ale myslim si, ze na cviceniach by sa mohli prebrat veci ako konfiguracia siete(switch, WI-FI) na windows(ipconfig), unix(ifconfig), TCP/IP protokol pomocou nejakych nastrojov na monitorovanie siete resp. odchytavanie paketov(napr.Ethereal) ARP(arp -a), RARP, ICMP na nejakych prikladoch(napr. ping), IP adresa, sietova maska(vypocet adresy siete), vytvaranie podsieti, routovanie(ROUTE), aplikacne protokoly(pomocou telnetu, etherealu), protokoly DHCP, DNS atd. Ked sa ma za kazdu cenu programovat, tak by sa mohli na cviku prebrat sokety so vzorovym vyriesenym prikladom a studenti by mali spravit zapoctovy projekt podla toho vzoroveho. Ale ja si nemyslim zeby to bolo nutne. Ved mame predmet ako Seminar z programovania sieti, tak tam by sa malo preberat sietove programovanie.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Jan 14, 2008 1:48 pm

Siete

Uvahy od bwpow o novej ucebni som presunul sem http://forum.ics.upjs.sk/viewtopic.php?t=110
V tejto sekcii by sme sa mali venovat tomu co sa da spravit este tento semester.

Späť na Pripomienky k predmetom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť