Linuxove stredy

Moderátor: FeroG

<<

PainMaster

Poslať Pon Apr 08, 2013 3:03 pm

Linuxove stredy

Prvy workshop zo serie pod nazvom "Linuxova streda" venovany hlavne pre zaciatocnikov. Pozvani su vsak aj skusenejsi kolegovia, ktori by mohli pomoct svojim kolegom-zaciatocnikom. Počas workshopu je rezervovaná aj vedľajšia miestnosť pre riešenie problémov a inštalácie.

10. apríla 2013 (streda) o 18:02
v miestnosti P/07 & P/06, PF UPJŠ

http://bezadis.ics.upjs.sk/Workshopy/Li ... dyZaciname
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

PainMaster

Poslať Pon Apr 15, 2013 8:17 pm

Re: Linuxove stredy

Druhý zo série linuxových workshopov bude opäť venovaný hlavne začiatočníkom. Počas workshopu je rezervovaná aj vedľajšia miestnosť pre riešenie problémov. Odporúča sa používanie vlastného notebooku.
17. apríla 2013 (streda) o 18:02
v miestnosti P/07 & P/06, PF UPJŠ

http://bezadis.ics.upjs.sk/Workshopy/Li ... Instalacie

<<

PainMaster

Poslať Str Apr 17, 2013 10:06 pm

Navrhy na temy dalsiej linuxovej stredy piste do tohto vlakna.
pm.

<<

kubo

Poslať Str Apr 17, 2013 10:39 pm

vyroba balickov zo zdrojakov a sifrovanie filesystemov :-)
<<

StefanPorhincak

Poslať Str Apr 17, 2013 11:48 pm

lvm2, mdadm - o tomto som už hovoril s števom a kubom.
ak by bol záujem, tak by som tiež mohol dať úvod do gentoo - výhody ( learning curve, configurability ), nevýhody ( time ) - toto by bolo optimalne az za instalaciou napr archu a za kompilovanim veci

+ neskôr mozem o zbieraní dat pomocou collectd ( aktualne projekty )
ak je môj príspevok nezrozumiteľný, dajte vedieť, občas po sebe nečítam...
<<

bwpow

Poslať Štv Apr 18, 2013 12:28 am

StefanPorhincak píše:ak by bol záujem, tak by som tiež mohol dať úvod do gentoo - výhody ( learning curve, configurability ), nevýhody ( time ) - toto by bolo optimalne az za instalaciou napr archu a za kompilovanim veci

O to by som mal zaujem.

Navrhy na temu: Monitoring pomocou Zabbixu, Apache + Nginx v spojeni s PHP, Perl, Railsami a inymi webovymi srandickami.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

PainMaster

Poslať Štv Apr 18, 2013 7:08 am

bwpow píše:Navrhy na temu: Monitoring pomocou Zabbixu, Apache + Nginx v spojeni s PHP, Perl, Railsami a inymi webovymi srandickami.

Neviem ci je rozumne riesit aplikacne zalezitosti. To by som skor navrhol na neaku administraciu s P.Pisarcikom, tam sa take veci riesia.

StefanPorhincak píše:lvm2, mdadm - o tomto som už hovoril s števom a kubom.
ak by bol záujem, tak by som tiež mohol dať úvod do gentoo - výhody ( learning curve, configurability ), nevýhody ( time ) - toto by bolo optimalne az za instalaciou napr archu a za kompilovanim veci .

Ok, som za, ibaze ani instalaciu arch/gentoo nestihnes. Podla mna moze byt zaujimave ukazat ludom ako sa "nieco kompiluje", ale bude to chciet premyslenejsiu pripravu, aby to bolo zaujimave a zaroven, aby sa to stihlo. Zatial na oboch ws sme skoncili niekde v polovici. Ak bude zaujem, mozes si teda nieco pripravit na 9.5. (je to v stvrtok, ale je to nahradzovana streda).

<<

kubo

Poslať Štv Apr 18, 2013 3:07 pm

StefanPorhincak píše:ak by bol záujem, tak by som tiež mohol dať úvod do gentoo

tiez by som mal zaujem :-)
<<

StefanPorhincak

Poslať Štv Apr 18, 2013 7:56 pm

PainMaster píše:...
Ok, som za, ibaze ani instalaciu arch/gentoo nestihnes. Podla mna moze byt zaujimave ukazat ludom ako sa "nieco kompiluje", ale bude to chciet premyslenejsiu pripravu, aby to bolo zaujimave a zaroven, aby sa to stihlo. Zatial na oboch ws sme skoncili niekde v polovici. Ak bude zaujem, mozes si teda nieco pripravit na 9.5. (je to v stvrtok, ale je to nahradzovana streda).

ok, mozem pripravit image do VBoxu s nejakou instalaciou, ( nech si kazdy moze skusat na virtuali, nechyba aby niekto dojebabral server pocas seminara (kedze budeme potrebovat root-a )), nejaku motivaciu o tom, na co je gentoo dobre, ake ma vyhody a nevyhody

Ponuka toho, co mozem ukazat o gentoo ( toho, co som uz robil na gentoo, co je specificke pre gentoo a co mi teraz napadlo ):
    ako skompilovat kompilovat nieco jednoduche ( utilitku ako napr htop )

ako emergnut nejaky ebuild ( pre porovnanie takisto htop ) ( emergnut - obdoba nainstalovat pomocou apt-get-u, pacman-a alebo yum-u ) a ako na aktualizacie ( s nejakym obkecom, na co si treba davat pozor a tym, ze by sme pustili aktualizaciu ( len par balickov ) )

lahky uvod do nastavenia make.conf ( v podstate len to, ze na co su ), flag-ov a pod.

viac verzii rovnakej kniznice

ako si upravit sw ( overlays, pridavanie patchov ), distribuovane kompilovanie aktualizacii, crossdev je asi uz vela
Ale bol by som rad, keby to nebolo na cele 2 hodiny, moje presentation skills su nic moc ( musim na nich popracovat, ale potiahnut cele 2 hodiny o gentoo si momentalne netrufam )
<<

guest126

Poslať Štv Apr 18, 2013 8:04 pm

len tak pre info Arch vs Gentoo. Moze byt pre niekoho zaujimave citanie http://forum.root.cz/index.php?topic=5181.0
<<

PainMaster

Poslať Pia Apr 19, 2013 7:25 am

StefanPorhincak píše:
PainMaster píše:...

ok, mozem pripravit image do VBoxu s nejakou instalaciou, ( nech si kazdy moze skusat na virtuali, nechyba aby niekto dojebabral server pocas seminara (kedze budeme potrebovat root-a )), nejaku motivaciu o tom, na co je gentoo dobre, ake ma vyhody a nevyhody

Ponuka toho, co mozem ukazat o gentoo ( toho, co som uz robil na gentoo, co je specificke pre gentoo a co mi teraz napadlo ):
    ako skompilovat kompilovat nieco jednoduche ( utilitku ako napr htop )

ako emergnut nejaky ebuild ( pre porovnanie takisto htop ) ( emergnut - obdoba nainstalovat pomocou apt-get-u, pacman-a alebo yum-u ) a ako na aktualizacie ( s nejakym obkecom, na co si treba davat pozor a tym, ze by sme pustili aktualizaciu ( len par balickov ) )

lahky uvod do nastavenia make.conf ( v podstate len to, ze na co su ), flag-ov a pod.

viac verzii rovnakej kniznice

ako si upravit sw ( overlays, pridavanie patchov ), distribuovane kompilovanie aktualizacii, crossdev je asi uz vela
Ale bol by som rad, keby to nebolo na cele 2 hodiny, moje presentation skills su nic moc ( musim na nich popracovat, ale potiahnut cele 2 hodiny o gentoo si momentalne netrufam )

Ok, v pripade hluchych miest to neako alternativne vyplnime.

<<

StefanPorhincak

Poslať Pia Apr 19, 2013 1:31 pm

ok.

teraz prezmenu nejaky request odomna:
security v linuxe ( acl, grsecurity alebo selinux )

Späť na Seminár Bez(a)Dis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť