Navrh temy na workshop - OpenWRT

Moderátor: FeroG

<<

bwpow

Poslať Str Okt 26, 2011 5:08 am

Navrh temy na workshop - OpenWRT

Ahojte,
chcel by som sa spytat, ci by bol zaujem o workshop na temu OpenWRT. Kedze moj prvy workshop bol ulet a dalsi (language wars) tiez nebude velmi technicky, rozmyslal som o teme, ktora by sa konkretne venovala nejakej technologii. Kedze vsak moje skusenosti su obmedzene len na par oblasti, vybral som prave OpenWRT, s ktorym sa stretavam denne. Akurat neviem, ci by mal niekto z potencialnych ucastnikov vobec o tuto temu zaujem.

Co by teda mal workshop obsahovat:
1. Cast - teoreticka
Rozpitvali by sme si OpenWRT. Zacali by sme jednoduchym predstavenim, instalaciou na router, konfiguraciou zakladnych sluzieb (ethernet, wifi, firewall). Potom by sme sa pustili trochu viac do hlbky. Skompilovali by sme si cely OpenWRT priamo zo zdrojakov, potom skusili vytvorit uplne novy, vlastny balik, rozbehat a pripojit repozitar a mozno este nejake dalsie customizacie. Na zaver by sme si ukazali tri mozne scenare netradicneho pouzitia:
1) Zalozne pripojenie cez 3G USB modul, ktore sa same aktivuje pri vypadku hlavneho pripojenia
2) Ako prehravac hudby cez USB zvukovu kartu
3) Ako domaca telefonna SIP ustredna s automatickym odpovedacim systemom, ktory si este dost poupravujeme a skusime prepojit s ovladanim nejakych zariadeni

2. Cast - prakticka
V druhej casti workshopu by sa ucastnici mohli hrat s routrami, ci uz s vlastnymi, alebo mojimi. Mal by som mat k dispozicii viacero typov na hranie. Mohlo by sa to spojit aj s konfiguraciou routrov ucastnikov, ktore by chceli nasadit doma, ale nemaju odvahu si to nastavit sami.

Cize, ak by bol zaujem o tento workshop, tak napiste. Pripadne sem piste aj pripomienky a navrhy na zmeny. Kedze niektore veci su pomerne advancovane, bolo by dobre, aby ucastnici mali aspon nejake zakladne skusenosti s GNU/Linuxom.
Rozmyslal som aj o moznosti, ze ak by sa workshop konal, tak by mohol byt rozdeleny na dve casti, podobne ako bol ten Sokiho, aby bolo dost casu na samotne hranie sa.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

PainMaster

Poslať Str Okt 26, 2011 8:16 am

Re: Navrh temy na workshop - OpenWRT

*. Dakujem bwpow, ze si si vzal workshopy k srdcu
*. ano, OpenWRT je pritazliva tema, aj ked na workshope ti nikto nebude zakazovat o niecom rozpravat (uz len z def.), no na tuto temu urcite zaujem bude..
*. Nezhanaj ma o pol piatej rano, vtedy naozaj spim xD
*. Bola odozva na posledne workshopy, velmi sa to ludom pacilo a pocul som navrhy na prednasky (co by ludia chceli vediet) typu BSD,X window sys, neake true story ohladom unixov atd.
*. Mozme sa dohodnut na neakom peknom datume teda, napis neaky kratky abstrakt nech to dam na stranku a tesim sa na dalsi mega workshop...

*. Co chcem pripomenut - Workshopy niesu len o tom, ze pridu hackery ako bwpow ukazat ze vedia vsetko. Kludne moze prist akykolvek student ukazat ze vie len nieco zaujimavejsie, co na skole nikto neukaze a moze nas to zaujimat :)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

StefanPorhincak

Poslať Str Okt 26, 2011 11:37 am

pridaj si jedného záujemcu, na toto už musím prísť hoci aj s teplotami :D

btw, neinštaloval si niekedy wive-ng ?
ak je môj príspevok nezrozumiteľný, dajte vedieť, občas po sebe nečítam...
<<

bwpow

Poslať Pia Okt 28, 2011 3:49 am

StefanPorhincak píše:btw, neinštaloval si niekedy wive-ng ?

Nie, s tym zial nemam ziadne skusenosti.

Tak, abstrakt a datum je hore: http://bezadis.ics.upjs.sk/Workshopy/Samuel-Kupka-OpenWRT
Nakupujte routre a naplanujte si zopar hodin volneho casu :)
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

soki

Poslať Pia Okt 28, 2011 5:49 pm

keď mi do toho nič nepríde, prídem aj jaa :)

Späť na Seminár Bez(a)Dis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť