Bez(a)Dis "workshop"

Moderátor: FeroG

<<

bwpow

Poslať Str Okt 12, 2011 2:01 pm

Re: Bez(a)Dis "workshop"

PainMaster píše:
alef0 píše:Pripomienka: nezabudnut na navrh Language Wars.

prave premyslam nad vhodnym datumom a vhodnym "udrziavatelom" diskusie :)

Ako by to vlastne malo prebiehat? Lebo mi napadol taky format, ze mame na skole predstavitelov roznych pristupov a teda aj roznych programovacich jazykov. Nemohlo by to prebiehat tak, ze kazdy spravi nejaky kratky prihovor a priblizi jeho pohlad na programovanie a veci okolo? Mohlo by to trvat takych 5 az 15 minut a po skonceni vsetkych prihovorov by sa mohla rozbehnut diskusia? Ak ano, tak ja by som sa hlasil na C. Na vysoke jazyky si neviem predstavit nikoho vhodnejsieho ako alef0 a absolutne dno by mohol povedat ventYl :) Pripadne by sa mohli prihlasit aj dalsi a predstavit ten svoj oblubeny jazyk (Lisp, Scheme, Python, atd.)
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

PainMaster

Poslať Str Okt 12, 2011 3:17 pm

Bwpow: presne taky rozvrh si predstavujem aj ja.. takze mozem ratat s tebou?
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

PainMaster

Poslať Str Okt 12, 2011 3:28 pm

Zaroven cakam neaku iniciativu od alef0 (probably Java) a dufam, ze sa ozve viac ludi :)

<<

Aries

Poslať Str Okt 12, 2011 6:21 pm

Ja mozem trollit na obe/otri/ostyri... strany, ak by niekto na takej pozicii chybal.
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Okt 12, 2011 6:54 pm

Som za Bwpowov navrh, urobit lightning talk, max 15 minut na prednasajuceho (odvazlivci mozu urobit Pecha Kucha styl, 20 slajdov x 20 sekund = 6,40 ), povedat preco ano, preco nie, pripadne si volitelne skrizovat vlastny oblubeny jazyk a potom alebo priebezne diskusia a flejmy.

Hlasim sa na Javu a Groovy.

Chcelo by to nejakeho nestranneho moderatora, ktory sposobi, ze sa ludia nepozabijaju.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

FeroG

Poslať Str Okt 12, 2011 7:05 pm

Zacnem tym, ze Lubovi sa s Palovym workshopom podarilo paradne nastartovat dalsiu "bezadisovsku" aktivitu a otvorit zaujimave temy. Avsak mam pochybnosti, ci by diskusia o programovacich jazykoch mala pridanu hodnotu. Co vlastne chce byt cielom navrhnutej aktivity/diskusie? Predstavenie jazykov? C, Javu aj assembler hadam kazdy informatik pozna. Bitka "o najlepsi" jazyk? Tu je hadam kazdemu jasne, ze takeho niet (a ani nebude). Takze?
<<

Aries

Poslať Str Okt 12, 2011 7:28 pm

Z prveho pohladu ide o (ne)kontrolovane a planovane hadanie sa o tom, ze Java/C/PHP... su zle/dobre a mame/nemame ich radi :)
Z hlbsieho pohladu by som to videl na diskusiu o tom, aka je vlastne uloha samotneho jazyka v cinnosti programatora (z hladiska technickeho aj "filozofickeho"), nakolko (a ci vobec) je dolezity jeho vyber a ci nas na nieco predurcuje, alebo je to len vedlajsi detail v komplexnejsom procese. Teda aspon ja si to tak predstavujem, je mi jasne ze v praxi sa to zvrhne na blby flame :)
Naposledy upravil Aries dňa Str Okt 12, 2011 7:29 pm, celkovo upravené 1
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

bwpow

Poslať Str Okt 12, 2011 7:28 pm

Ja som si to skor predstavoval tak, ze ludia, ktori uz maju co to odskusane na komercnych projektoch pouzivanych v realnom svete by neformalne predstavili svoj pohlad na programovanie a tymto rozpravanim by nepriamo odovodnili volbu prave toho ich jazyka. Proste, nieco ako zaverecna rec pred sudom, kde sa obzalovany snazi nejakym srdcervucim pribehom presvedcit porotu, ze naozaj hovori pravdu a maju byt k nemu zhovievavi.

Nejake suche predstavovanie vyhod a nevyhod je podla mna tiez somarina, resp. to asi nikomu, kto vie trochu citat nic nove neda. Ale take rene programatora prihodi a skusenosti mozu byt poucne, kedze dovolia nahliadnut priamo do mysle programatora a mozno sa niekomu podari s nim stotoznit, alebo aspon ziskat novy pohlad na vec, ktory mu bol doteraz neznamy. Teda, aspon ja by som svoju "rec" koncipoval v tomto smere, ako jeden srdcervuci pribeh boja cloveka proti vesmiru a jeho zakonom.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Okt 12, 2011 11:14 pm

Uplne dokonaly vystup bude komunita informatikov baviacich sa na zaujimave temy, navzajom sa podporujucich v sebazdokonalovani

Podla mna tam nemusi byt tuzba hladat pridanu hodnotu, staci sa stretnu a porozpravat sa. Preto sa mi velmi pacila posledna prednaska (aj ked som nemohol byt na celom), lebo ta zdrava diskusia bola skvela.

Viem, ze napr. C ma svoje miesto, ktore je specificke, ale i tam sa daju najst necakane pripady pouzitia, ktore maju vacsi zmysel, nez by sa na prvy pohlad zdalo -- a prave taketo veci su uzitocne.
<<

PainMaster

Poslať Str Okt 12, 2011 11:42 pm

Kazda diskusia informatikov o IT-temach je pridana hodnota sama o sebe.

Ohladom jazykov.. vatsna jazykov ma aj svoje filozoficke pozadie a prave to je vec co by mohla ludi zaujat:)
Naposledy upravil PainMaster dňa Štv Okt 13, 2011 1:18 pm, celkovo upravené 1

<<

kiith-sa

Poslať Štv Okt 13, 2011 3:20 am

Toto by mohlo byt zaujimave.

Mohol by som nieco povedat k D, mozno C++.

Bolo by zaujimave hlavne hovorit a pocuvat o specifikach jazykov ktore
sa malokde inde najdu (napr. RAII - C++, CTFE - D).

Osobne by ma zaujimali hlavne tie menej tradicne jazyky, ako alef0
spomenul napr. Groovy. Je tu niekto kto vie nieco povedat o Haskelli?
(Ja neviem, ale prave pre to ma to zaujima).

Ten pristup ktory bwpow spominal tiez vyzera ako dobry napad.
Aj ked nemam za sebou ziadny komercny projekt, iba zopar
opensource projektou a snahu vytvorit si moju hru snov :p

Co sa tyka toho prveho workshopu, fakt uspech.
Nenudil som sa aj ked islo o temu kde by som necakal
ze ma to bude zaujimat, a hlavne ta diskusia bola dobra.
6*9==42
<<

bwpow

Poslať Štv Okt 13, 2011 11:54 am

kiith-sa píše:Aj ked nemam za sebou ziadny komercny projekt, iba zopar
opensource projektou a snahu vytvorit si moju hru snov :p

Ved to je tiez ok, ak uz mas nieco odprogramovane.

Mna osobne velmi nezaujimaju az tak technicke informacie, lebo tie si viem lahko vyhladat, ak chcem. Mna skor zaujima pohlad do mysle programatora, ktory ten jazyk pouziva, preco ho pouziva, ako pri tom rozmysla, co vsetko mu chodi po rozume, ked rozmysla o programovani. Proste, taky nahlad do duse programatora. Nieco, co v technickej literature a ucebniciach clovek nenajde. Proste, vyplnit si pekny pondelkovy vecer pocuvanim lubostnych pribehoch o programatoroch a ich laske k programovaniu v nejakom jazyku :)
<<

alef0

Site Admin

Poslať Štv Okt 13, 2011 12:29 pm

Este nezabudnime na stanovenie terminu :-)
<<

PainMaster

Poslať Štv Okt 13, 2011 1:17 pm

termin je (zatial) 14.11.2011.

Bwpow: signed
kiith-sa: nezastihol som ta vcera. Mozem teda ratat s tvojou studnou nazorov na D-cko?

<<

kiith-sa

Poslať Štv Okt 13, 2011 3:26 pm

Mozes.
6*9==42
PredchádzajúciĎalší

Späť na Seminár Bez(a)Dis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť