Bez(a)Dis "workshop"

Moderátor: FeroG

<<

guest126

Poslať Sob Sep 03, 2011 11:50 am

Re: Bez(a)Dis "workshop"

Kodovanie UTF-8 by som uz dnes povazoval za standard. Neviem, ci ho este zazil, ale pokial je mi zname, tak si BezADis vydupal Marian Novotny. Aspon sa vsetci tak tvarili, akokeby to bolo jeho "dieta." Len pre upresnenie :)
<<

bwpow

Poslať Sob Sep 03, 2011 11:54 am

Marian je uz za horami za dolami v lepsom svete.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

PainMaster

Poslať Sob Sep 03, 2011 12:40 pm

guest126 píše:Kodovanie UTF-8 by som uz dnes povazoval za standard. Neviem, ci ho este zazil, ale pokial je mi zname, tak si BezADis vydupal Marian Novotny. Aspon sa vsetci tak tvarili, akokeby to bolo jeho "dieta." Len pre upresnenie :)

Tento napad = zacat s workshopom, Mariana Novotneho poznam, no mam pocit, ze o workshope nema ani paru, nieto este aby to bolo jeho dieta. Dovod preco to nesie rovnomenny nazov je len ten, ze prednaskami bol ws inspirovany a drzi sa podobnych tem..

UTF8 = charset=utf-8 .. problem je v databaze do ktorej mi script ukladal temy.. poriesim ked budem mat cas, no nieje to priorita, takze to par dni pocka :)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

alef0

Site Admin

Poslať Sob Sep 03, 2011 4:52 pm

O workshope myslim paru ma, ved predsa len znacka je znacka :-)
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

krakkatit

Poslať Pon Sep 05, 2011 11:49 pm

Caute...Som velmi rad, ze na UPJS sa nieco "deje". Myslim, ze o nieco podobne sme sa snazili aj pri projekte "povodneho" bezadis-u. Je mi trosku luto, ze aktivita studentov sa nesnazi pokracovat uz v dosiahnutom stave. Z niekolkorocneho usilia a ziskaneho know-how sa podla mojho nazoru zobral len nazov a ciele (vizie).

Ja sa nebranim (myslim ze ani fero) urcitej transformacii bezadisu podla predstav dobrovolnych organizatorov. Sme samozrejme radi, ze niekto je ochotny robit nieco nad nad ramec svojich povinnosti. Avsak je hlupe zahodit skusenosti (3 roky fungovania, ziskali sme grant tatrabanky,...), nastroje (napr. fero ma "funkcny" web, fungovali sme na 2 roznych technikach video nahravani, mame sbalony na pagaty,...), kontakty (pocas bezadisu sme spoznali mnoho zaujimavych hosti, fero ma vybornu reputaciu v akademickom a vedeckom prostredi, ja momentalne pracujem v sukromnej sfere a posobim aj na univerzite v CR). Ked budeme stale zacinat od nuly, daleko sa neposunieme.
<<

bwpow

Poslať Pon Sep 05, 2011 11:55 pm

Podla mna by bolo dobre organizovat ako povodny bezadis, tak aj workshop. Kazdy ma vyhodu. Jeden by mal podla mna sluzit na serioznejsie prednasky +45 minut o nejakej komplexnejsej teme. Workshopy by zasa mohli byt menej formalne, kde by mohol kazdy porozpravat o comkolvek malickom. Povedzme som nasiel celkom fajn lacny sposob, ako blokovat arp poisoning na openwrt routroch, tak si pripravim mini-talk na 10 minut. To sa na klasicky bezadis neda pouzit, pritom je to ale mozno pre niekoho zaujimave.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

FeroG

Poslať Uto Sep 06, 2011 12:37 am

Myslim, ze doslo tak trochu k stotozneniu Bezadisu a serioznych prednasok, ako boli najma v roku 2010. Ine aktivity (okrem Security Weekendu) totiz v ramci Bezadisu nebezali, kedze prednasky dostatocne vyplnovali cas. V prvych rokoch Bezadisu sa vsak v ramci Bezadisu organizovali aj ine akcie (spomeniem Thesis Talks: http://bezadis.ics.upjs.sk/old/?page=thesis1), prva prednaska nebola pozvana, ale robil ju student. Seminar, to predsa neznamena prednasky. Ja to vnimam najma ako rozne aktivity, ktorych cielom je dozvediet sa nieco nove... Ved uz aj v uplne prvom bezadisovskom "O seminari" sa hovori o prednaskach len ako o aktivite, ktora by mala predovsetkym (ale nie vylucne) tvorit obsahovu napln seminara.
<<

PainMaster

Poslať Uto Sep 06, 2011 2:44 pm

@bwpow, uplne suhlasim...
@krakkatit,zaciatok od nuly bude, ak studenti o formovanie bezadisu nebudu mat zaujem..osobne beriem workshop skor ako rozsirenie mienkotvorneho seminara o nieco, co nepotrebuje ani konexie, nahravania, plagaty, ci grant ktory bol... no v pripade, ze to bude fungovat, moze to byt dobry nastroj na vytvorenie komunity ktora bude dalej povodny seminar formovat a vyuzivat skusenosti a nastroje ktore budu k dispozicii. :) Takze nieje snaha nadobudnute nastroje ignorovat, ale skor obohatit o nove :)

<<

PainMaster

Poslať Uto Sep 06, 2011 7:21 pm

<<

Azteq

Poslať Str Sep 07, 2011 5:27 pm

pekne pekne ,ak to vyjde urcite niektore workshopy navstivim :)
<<

PainMaster

Poslať Ned Okt 09, 2011 9:47 pm

http://bezadis.ics.upjs.sk/Workshopy/Pa ... riminalita
Zajtra 18.00 velmi zaujimavy workshop na ktorom nas Pavol Sokol zavedie do tajov Pocitacovej kriminality a otvorene budu aj temy ako Proces nbusr a pod. Pozyvam vsetkych, ktory sa chcu porozpravat na tuto temu.
Zaroven to bude prvy ws a vobec prva akcia bezadisu tento semester a teda sa dufam najde aj cas na pokec ohladom organizacie.

:evil:
PM.

<<

kiith-sa

Poslať Pon Okt 10, 2011 6:45 am

Dnes sa asi pojdem pozriet, ale je mozne to dlhodobo presunut na skor?
Kedze dochadzam z SNV, domov sa dostanem zhruba o 22:30.
(alebo o 21.15 ak by to bolo extremne kratke)
6*9==42
<<

PainMaster

Poslať Pon Okt 10, 2011 7:58 am

kiith-sa píše:Dnes sa asi pojdem pozriet, ale je mozne to dlhodobo presunut na skor?
Kedze dochadzam z SNV, domov sa dostanem zhruba o 22:30.
(alebo o 21.15 ak by to bolo extremne kratke)

ano, je to mozne a myslim, ze aj dost pravdepodobne.

<<

alef0

Site Admin

Poslať Str Okt 12, 2011 12:26 pm

Pripomienka: nezabudnut na navrh Language Wars.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

PainMaster

Poslať Str Okt 12, 2011 1:11 pm

alef0 píše:Pripomienka: nezabudnut na navrh Language Wars.

prave premyslam nad vhodnym datumom a vhodnym "udrziavatelom" diskusie :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Seminár Bez(a)Dis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť