Bez(a)Dis "workshop"

Moderátor: FeroG

<<

PainMaster

Poslať Pia Jún 17, 2011 12:37 am

Bez(a)Dis "workshop"

Zdravim vsetkych ludi dobrej vole ale aj nahodnych koloiducich~
Pre ludi ktori na bezadis chodili je jasne o co na prednaskach slo, zvysok ma moznost pozriet si zaznamy a podobne.Myslim, ze je spravny cas, aby som napisal svoje myslienky a napady na temu, ktora sa uz dlhsiu dobu posuskavala a prevalovala na jazyku ako horuci zemiak.. Niejeden student si urcite uvedomuje, ze pri studiu na skole ma velmi malo moznosti stretnut sa s predmetmi ktore sa hlbsie venuju web a pc bezpecnosti, novymi technologiami, otvorenymi pohladmi na informatiku a informovanost samotnu ako zaklad tejto vedy. Vacsina informatikov sa schyluje k roznym foram, irc channelom , diskusiam , ibookom atd atd atd, co vsak s informatikov robi samotarov a uplne vyvracia ideu akademickej pody (moju ideu). Preto sme sa rozhodli obetovat cast svojho volneho casu a neako to napravit. Po mnohych konverzaciach a nezanedbatelne poznaceny originalnymi prednaskami original Bezadisu som sa (sme) rozhodol zacat organizovat Bez(a)Dis workshop.
Teraz by som rad napisal par myslienok, priani a ocakavani:
*Prva a najdolezitejsia vec: neocakavam od toho ziadne horibilne vysledky.. Uplne dokonaly vystup bude komunita informatikov baviacich sa na zaujimave temy, navzajom sa podporujucich v sebazdokonalovani
*dobra myslienka je "kazdy je v niecom dobry", a preto by som bol rad, keby si pri kazdom stretnuti niekto z komunity pripravil neake svoje postrehy, tipy-triky, mozno kratku prezentaciu ci ukazku neakeho woodoo..
*sloboda slova: workshop by mal byt miesto, kde nikto zo zucastnenych nieje obmadzovany, povie vlasny nazor aj na veci, na ktore pri normalnych cviceniach nema narok.
*hromadne projekty: pokial niekto pride s peknou myslienkou na neaky projekt, je mozne vytvorit schopny team, pripadne si dopomoct pri individualnych projektoch, pripadne aj pomoct s cimkolvek (len by som nerad aby to spadlo do sfery doucovania)
*kazdy napad sa ceni: ANO, kazdy napad sa ceni a preto ocakavam velke vyzvy na ktore su nevyhnutne velke riesenia:)
*nazov spajany s bezadisom sa moze kludne zmenit(ak to niekomu vadi)
*a posledne, nie malo dolezite: nepotrebujeme verbovat ludi, ktori nemaju zaujem.. potrebujeme ludi ktori zaujem maju a chcu ho este viac prehlbit ;)

..dalsie napady, postrehy a upresnujuce informacie budem spolu s vami pisat do tejto diskusie.. prvy workshop vidim na september-oktober 2011~

PS: Rad by som sa este vyjadril k original Bez(a)Dis prednaskam. Velmi rad by som prispel k obnove slavy BEZPECNOSTNEHO seminaru ale jednoducho neviem ako. Ak pre studentov existuje neaky recept "ako pomoct bezpecnostnemu seminaru aby nezanikol a dalej pokracoval ako original" tak sa rad zapojim do varenia~

PPS: workshop sa bude organizovat aj v pripade ze nebude zaujem (budeme tam 2-3), ale v tom pripade ho nebudem niako propagovat ani ohlasovat jeho konanie.

PM.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

Kapko

Poslať Pia Jún 17, 2011 3:41 pm

Re: Bez(a)Dis "workshop"

Napad je to dost dobry zorganizovat nieco podobne kde by sme sa mohli stretavat organizovat prednasky atd.. Chcem sa len opytat ze ci si myslis ze ci niekto z nas ma take vedomosti o nejakej oblasti ze by o nej mohol robit nejaku prednasku a ludi nieco naucit. A ked aj hej ci by sa nevycerpali na prvych 2 sedeniach (teraz hovorim o studentoch, ak si tam vybavil nejakych profesionalov alebo ludi co sa do niecoho rozumeju tak ok). Ak som to spravne pochopil chces spravit nieco ako http://brmlab.cz/ alebo http://www.progressbar.sk/ ?

Inac co myslis tym otvorenym pohladom na svet/informatiku?

Edit: Ako za seba by som povedal ze by som sa toho chcel zucastnit. Ale ziadny prinos v podobe nejakych prednasok lebo niecoho podobneho by som asi v momentalnej situacii nebol schopny priniest. Na nejakych projektoch ak by sa vymysleli by som sa ale rad podielal a prednasky ostatnych by som si tiez nejake pre mna zaujimave pozrel.
<<

alef0

Site Admin

Poslať Pia Jún 17, 2011 4:15 pm

Rule 1: staci sa zist a nieco odprezentovat. Netreba mat predcasne obavy, ze ,,paneboze, ja som hlupy a prednasku nedam, lebo to nebude na urovni TedX".
Rule 3: netreba cakat a bat sa na megarieseni. Myslim, ze je vela oblasti, kde aj lahke intro s demonstraciou je prinosne.
Rule 2: mozno to ani nemusi byt seriozna prednaska so slajdami a nahravanim, ale len stretnutie na danu temu, napr. niekto uvidi nejaky famozny nastroj / metodologiu / techniku, ukaze ho 15 minut v akcii a potom sa o tom pokonverzuje

Moje napady do placu, co som schopny zdemonstrovat sa tocia okolo Javy a prilahlych technologii, napr. chcel by som ukazat Spring Roo a Google Web Toolkit (GWT). Ano, nie je to bezpecnostny seminar, ale radsej mat 2 prednasky mimo temy ako cisty seminar s 0 sedeniami.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

PainMaster

Poslať Pia Jún 17, 2011 5:36 pm

@Kapko: myslim ze alef0 ti to objastnil dostatocne, ja uz len pridam, ze oproti ludom z progressu a labu mame vyhodu akademickej pody, priestorov a teoreticky volneho casu. A ako som uz napisal, vystupom nemaju byt prednasky kde bude sediet neaky "mr ucitel" , ale komunita ktora bude kladne posobit na rozvoj jednotlivcov v oblasti ktora ho zaujima~

@alef0: vo vsetkom suhlasim, len pridam svoj micro nazor - vsetky technologie maju nieco spolocne s bezpecnostou :P

<<

bwpow

Poslať Pia Jún 17, 2011 10:50 pm

Tie pravidla od alef0 sa mi velmi pacia, hlavne ten posledny (druhy).

Ako, moj nazor je taky, ze mat tu nieco ako progressbar alebo brmlab by bolo skvele, ale je tu malo ludi a nevidim tu realnu sancu momentalne nieco take rozbiehat bez toho, aby to do roka skoncilo fiaskom. Proste este nenastal ten spravny cas. Na druhu stranu, forma obcasnych workshopov, v podstate neoficialnych (nepatriacich k ziadnej stabilnej ustanovizni) a na lubovolne temy by bola skvela alternativa, ktora ma vacsiu sancu v nasom prostredi fungovat. Proste ziadne zavazky, ziadne naklady, uplna sloboda sa stretnut, ked je chut a porozpravat sa o niecom. Kludne o nejakej zaujimavosti, na ktoru dotycny clovek narazil. Nieco ako reddit, ale osobne nazivo :)

PainMasterovu aktivitu vitam a som rad, ze sa aj "novi" ludia chcu do niecoho pustat a zapajat. Len tak dalej.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

kiith-sa

Poslať Sob Jún 18, 2011 3:03 pm

Vyzera to ako dobry napad. Minimalne sa pojdem pozriet, mozno neskor nieco ukazat.

Aj ked prave ta bezpecnost ma az tak nezaujima, urcite by som siel hlavne na tie
veci "mimo temy". (hlavne ak by slo o nieco z tych distribuovanych veci, na bezadise tento rok som nevidel nic)
6*9==42
<<

Azteq

Poslať Ned Jún 19, 2011 7:24 pm

aj mne sa paci ta myslienka

pre mna bezadis neboj len o bezpecnosti ale bral som to ako zaujimavy seminar kde su prezentovate este zaujimavejsie temy takze formou workshopov, alebo prednasok by to mohlo pokracovat, a pripadne ak by sa nieco zaujimave naslo tak by som niecim prispel:)

a btw. tiez som ako spomina kolega viac nia tie veci "mimo temy" :)
<<

PainMaster

Poslať Ned Jún 19, 2011 8:09 pm

No.. ak vas nieco zaujima a chceli by ste sa podelit o svoje vedomosti a nazory, tak si pripravte neaky uvod do diskusie a mozme to prebrat na prvom workshope v 09 alebo 10/2011 :)

pm.

<<

PainMaster

Poslať Pon Aug 29, 2011 4:05 pm

Zdravim,
zbieha sa nam to uz k zaciatku semestra a ako som slubil, bude sa konat aj prvy bezadis workshop.
Hlasovat o datume bude mozne cely tyzden, no preferovany je 10.oktober o 18.00.
V priebehu tohto alebo dalsieho tyzdna sa budem snazit zverejnit neaku stranku s programom.
V pripade otazok ma akokolvek kontaktujte:)
PM.
//edit: hlasovat mozte na: http://www.doodle.com/ppdzs435bibtpm5g

<<

PainMaster

Poslať Štv Sep 01, 2011 9:35 pm

http://bezadis.php5.sk/

stranka je provizorium pre aku-taku informovanost. Budem rad, ak sa casom najde niekto kto ju o informacie obohati..

<<

bwpow

Poslať Štv Sep 01, 2011 11:55 pm

Ok, ja by som mal teda zaujem spravit workshop s nazvom: Ako sa oslobodit od systemu
Abstrakt:
Kazdemu sa moze stat, ze sa dostane do hladacika systemu a bude potrebovat niekam sa vytratit. Pritom je ale tazke len tak vsetko zanechat a mnohi by radi udrzali aspon nejaky kontakt s rodinou a priatelmi, no bez toho, aby systemu ulahcili ich vystopovanie. Temou workshopu bude teda rozobrat moznosti a najst slabiny roznych sposobov komunikacie s ohladom na utajenie lokacie jednej zo stran. Workshop by mal pozostavat z kratkej prednasky a predstaveni jednej z moznosti vratane praktickej ukazky a naslednej diskusie.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

PainMaster

Poslať Pia Sep 02, 2011 12:08 am

bwpow píše:Ok, ja by som mal teda zaujem spravit workshop s nazvom: Ako sa oslobodit od systemu
Abstrakt:
Kazdemu sa moze stat, ze sa dostane do hladacika systemu a bude potrebovat niekam sa vytratit. Pritom je ale tazke len tak vsetko zanechat a mnohi by radi udrzali aspon nejaky kontakt s rodinou a priatelmi, no bez toho, aby systemu ulahcili ich vystopovanie. Temou workshopu bude teda rozobrat moznosti a najst slabiny roznych sposobov komunikacie s ohladom na utajenie lokacie jednej zo stran. Workshop by mal pozostavat z kratkej prednasky a predstaveni jednej z moznosti vratane praktickej ukazky a naslednej diskusie.

http://bezadis.php5.sk/temy.php?id=9

dal som datum 24.10.2011, cas 18.00, ak ti to nevyhovuje kludne mi napis a datum zmenim;)

<<

gursky

Site Admin

Poslať Pia Sep 02, 2011 9:34 am

O 18:00 je pre mna dost neskoro. Minule bezadisy boli skor poobede ako vecer.
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

PainMaster

Poslať Pia Sep 02, 2011 9:49 am

gursky píše:O 18:00 je pre mna dost neskoro. Minule bezadisy boli skor poobede ako vecer.

predpokladam, ze sa jedna o bezadis prednasky.... Ano, konali sa poobede, ale pri planovani casu sme vychadzali jednak z prienikov rozvrhov viacerych rocnikov a brali do uvahy fakt, ze studenti, na ktorych je postavena cela idea workshopu, obetuju vecerne posedenie pri pive v prospech posedenia pri workshope. Z radov studentov som zatial nepocul ziadne pozmenujuce navrhy, no pri dohadovani dalsich workshopom mozme zohladnit aj tento fakt a planovat ich na skorsiu hodinu.
PM.

<<

bwpow

Poslať Pia Sep 02, 2011 1:55 pm

Mne ten cas tiez vyhovuje kvoli praci. Ak stiham domov na farmara, tak je to v pohode :)
Ďalší

Späť na Seminár Bez(a)Dis

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť