Otvorena Diskusia na temu Siete

<<

PainMaster

Poslať Str Máj 25, 2011 10:45 am

Otvorena Diskusia na temu Siete

Pozdravujem vsetkych ludi dobrej vole a otvorenej mysle xD
Ale teraz vazne... Po vcerajsom (24.May) workshope sa mi v hlave zrodil celkom zaujimavy napad. No to, ze je to zaujimave pre mna, neznamena ze je to zaujimave pre studentov UPJS a uz zdaleka necakam velku odozvu od ludi co tu prisli len koli titulu.. ale s5 k teme..
Prichadza cas skusok a som si isty, ze nie len ja som ten, co ma problem najst si cas na ucenie v tomto zhone (irc,icq, failbug, pekne pocasie, grilovacky :P ).. urcite kazdy pozna ten pocit ked sa ma ucit na skusku, ale este niekto napise, niekto zavola, nieco by som zjedol, musim odskocit na wc a ani sa nenazda uz sedi na skuske s prazdnou hlavou. Inspirovany nemenovanym ucitelom, Petom Gurskym, navrhujem takyto hax:
-stretnut sa v jednej ucebni ludia s podobnym problemom, konzultovat otazky ohladom temy (momentalne napr siete) , odpovedat si a takto sa dokonale pripravit na skusku.
Moja predstava je asi takato : 1. niekto polozi otazku (v pritomnosti ucitela to bude pravdepodobne najcastejsie on, ale nieje to pravidlo).
2. niekto sa na tuto otazku bude snazit odpovedat (privilegovanie ziaci - nieje dolezite ci to vie ucitel, ale ako to ziaci pochopili).. takto sa predaju informacie dalej a bude zrozumitelnejsie.
3. pripadne ho moze niekto poopravit alebo rozviest diskusiu, polozit podotazku a podobne.

-zalozene by to malo byt hlavne na skuskovych otazkach, ale doplnujuce otazky k ucivu sa nevylucuju:)

Pre mna osobne ma zmysel sa do tohto zaangazovat, len v pripade, ze pocet ludi , ktori by mali zaujem o takuto diskusiu bude ostro vatsi ako ..dajme tomu 5..

Takze.. komentujte, piste mi.. ak sa nazbiera dost ludi, bude konzultovat aj s ucitelom na pripadnom termine :)

Yours pm :)

priebezny pocet zaujemcov(4)
Naposledy upravil PainMaster dňa Str Máj 25, 2011 4:03 pm, celkovo upravené 4
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

gursky

Site Admin

Poslať Str Máj 25, 2011 10:58 am

ja sa samozrejme velmi rad zucastnim
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

dodo1925

Poslať Str Máj 25, 2011 2:28 pm

Dobrý nápad, tiež by som sa rád toho zúčastnil. Ako nemenovaný PainMaster napísal že ťažšie je sedieť pri pc, ktorý obsahuje toľko možností a zamerať sa na jednu činnosť :), na to je potrebné dobré rozvrhnutie práce, ktoré sa mi tiež veľmi nedarí. Takže spomínané cvičenie, samozrejme už sprítomnými našími vedomosťami by bodlo :)
<<

Azteq

Poslať Str Máj 25, 2011 5:24 pm

pekne pekne :)

tu sa rodia ale myslienky :) :) :)
<<

PainMaster

Poslať Str Máj 25, 2011 5:53 pm

Azteq píše:tu sa rodia ale myslienky :) :) :)

neporozumel som ako si to myslel..

<<

gursky

Site Admin

Poslať Str Máj 25, 2011 10:19 pm

Mam jeden provokujuci alternapad ako tuto diskusiu realizovat. Co tak spravit skusku zo sieti verejnou pre kazdeho, kto s tym nema problem. T.j. ak ide odpovedat clovek, ktory suhlasi s verejnou skuskou, budu prizvani vsetci, ktori budu mat zaujem. Primarne bude odpovedat na nejaku podotazku dany student, ktory ide dostat body. V pripade ze vycerpe svoj prispevok k danej podteme, mozme otvorit sirsiu diskusiu, ktora by doplnila danu podtemu. Toto dodiskutovanie by sa dialo plenarne, t.j. vyjadrit by sa mohli vsetci zucastneni na verejnej skuske, vratane skusaneho ci skusajuceho. Nasledovala by dalsia podtema otazky, atd., az do vycerpania vytiahnutej temy. Ak by aj dalsi skusany chcel mat verejnu skusku, situacia by sa opakovala. Ak by verejnu skusku nechcel, ostali by sme na skuske len dvaja - skusany a skusajuci.

Vyhoda tohto riesenia by bola, ze je vzdy jasny datum a cas verejneho skusania. Ak by sa tento napad ujal, mohli by sme na zaciatku rozdelit ludi na otvorenych a uzavretych. Najprv by na skusanie sli otvoreni spolu so vsetkymi, ktori chcu v dany den byt sucastou verejnej diskusie a potom by vsetci sli domov, alebo na ine bohumile miesto a doskusal by som uzavrete typy. Pripadne naopak, cim by sa po doskusani otvoril priestor na temy, ktore neboli vytiahnute.

Zajtra je prva skuska ... co vy na to?
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

PainMaster

Poslať Str Máj 25, 2011 10:30 pm

Napad sa mi paci, ale to, ze pri odpovedi s ktorej mam byt hodnoteni budu iny ludia ma troska dostava do uzkych, no viem si to predstavit..
Este sa mi paci hromadna skuska s moznostou "posuvam otazku" , ale to uz je asi prilis:P
pm.

<<

Aries

Poslať Str Máj 25, 2011 11:42 pm

Nie je to zly napad, ale ake konkretne dosledky by mala taka diskusia na skusaneho? Myslim tym vplyv na celkove hodnotenie. Aby sa nestalo nieco take, ze to co by chudak nepripraveny student nakoniec nejak vypotil pri normalnej skuske (a dostal za to nejake body), by pri takej diskusii bolo zodpovedane niekym inym (mozno hyperaktivnejsim kolegom).
Ale celkovo, ak to nebude mat ziadne negativne dopady, tak preco nie, nevyzera to zle.
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

PainMaster

Poslať Str Máj 25, 2011 11:52 pm

je mozne, ze to bude mat aj take dosledky.. preto si moze kolega ktory odpoveda povedat, ze chce byt skusany individualne... pripadne je mozne prizerat na fakt, ze skusajuci nieje jediny v miestnosti kto ho neuproste pozucuva a sleduje...

..na druhu stranu, vytratia sa tahaky a podobne podvodne praktiky ktore mi uz lezu u niektorych ludi hore krkom :/

<<

Azteq

Poslať Štv Máj 26, 2011 8:40 am

PainMaster píše:
Azteq píše:tu sa rodia ale myslienky :) :) :)

neporozumel som ako si to myslel..

myslel som to v dobrom, ze je to urcite dobry napad, a prejem vam aby to vyslo:)
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Máj 26, 2011 1:18 pm

No prva otvorena skuska je za nami. Mne sa to celkom pozdavalo, ako to vnimali ucastnici?
<<

Aries

Poslať Štv Máj 26, 2011 1:29 pm

V pohode, uvolnenejsia atmosfera, zabavili sme sa, aj som polozil nejake otazky na ktore som dostal odpoved... Samotna skuska tym nebola nejak poznacena, praveze sa mi zdala este prijemnejsia. Takze z mojej strany palec hore, privital by som to aj na dalsich predmetoch (ak to charakter skusky dovoluje).
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

PainMaster

Poslať Štv Máj 26, 2011 1:56 pm

Boli pripady Fx?

<<

Aries

Poslať Štv Máj 26, 2011 2:02 pm

Boli, jeden z nas to radsej vzdal hned, dalsi sa snazil a trapil, ale nakoniec sa zamotal tak, ze sa uz nevymotal (good luck na dalsom termine, snad sa uz podari).
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Máj 26, 2011 2:03 pm

PainMaster píše:Boli pripady Fx?
Skuska neudeluje znamku iba body (0-50). Boli udelene dve nuly(jedna pre neakpetovanie vytiahnutej otazky).
Ďalší

Späť na PSE1 - Počítačové siete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť