64bit JRE/JDK a Jpcap

<<

Aries

Poslať Pon Máj 16, 2011 5:31 pm

64bit JRE/JDK a Jpcap

Zdravim vsetkych bojovnikov s tretim zadanim... Chcel by som sa spytat, ci uz niekto neriesil spojazdnenie Jpcapu na 64b systeme (u mna Windows 7 Pro) so 64b Javou. Problem je ten, ze Jpcap je iba v 32b a Java si s nim takto nerozumie, hodi to hlasku "Can't load IA 32-bit .dll on a AMD 64-bit platform".
Najjednoduchsie riesenie je nainstalovat 32b verziu Javy (ci na 64b alebo 32b OS), ale prave tomu sa chcem z roznych dovodov vyhnut... Takze otazka znie: Da sa nejak presvedcit Jpcap, aby bezal pod 64b Javou?
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

PainMaster

Poslať Pon Máj 16, 2011 7:12 pm

join the revolution, linux...
nene, sory bro.. neviem ti pomoct:/
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

Aries

Poslať Pon Máj 16, 2011 7:22 pm

Toto je ale skor problem Javy ako operacneho systemu... OS si spusti JVM a to bezi bez problemov, uz je otazne co sa deje potom pri nacitani Jpcapu. Aj ked pravdaze netvrdim ze v tomto pripade to nemoze chyba Windowsu.
Kazdopadne to tak nevadi, prinajhorsom vytiahnem iny OS alebo rovno pocitac, len som sa snazil to rozbehat na tomto, kedze na ostatnych nemam vsetky veci co tu.
Naposledy upravil Aries dňa Pon Máj 16, 2011 8:20 pm, celkovo upravené 1
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

Aries

Poslať Pon Máj 16, 2011 8:14 pm

Ok, pokrok... Jpcap bezi (iny pocitac, iny OS), program sa skompiluje, ale getDeviceList() nevrati vobec nic, neidentifikuje ziadne zariadenie... Nejake napady? Spustam to ako admin/root.

Ked mam povedat pravdu, prilis sa mi tato posledna uloha nepaci, riesenie je v podstate trivialne (dopisat nejakych 10-20 riadkov do zdrojaku), ale rozbehat je to utrpenie... Zatial takmer kazdy s kym som sa bavil mal nejaky problem, ci uz na oknach alebo tucniakoch... Rozmyslam ze sa na to vykaslem, nemam dva volne dni na riesenie rozbehavania jednej kniznice... Predpokladam ze minimalne polovica ludi to kvoli takymto problemom ani vobec neodovzda.
<<

gursky

Site Admin

Poslať Pon Máj 16, 2011 9:01 pm

No je mi luto, ze mate take problemy. Ja som zatial nijake vaznejsie problemy nemal a islo mi to pod fedorou, ubuntu, win xp aj win7. Na zaklade vasho popisu sa tazko da vygooglit nieco relevantne. Tak by som snad iba poukazal na FAQ na stranke jpcapu. Pripadne, ak chcete, mozte robit aj v Ccku v pcape.
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

Aries

Poslať Pon Máj 16, 2011 10:10 pm

Uf, zazracnym sposobom som to rozbehal... Seria nahodnych restartov a spustani a uz to islo (takto som vyriesil skoro vsetko co som doteraz vyriesil).
Tak snad to uz uspesne dokoncim, prajem vela stastia ostatnym :)

Späť na PSE1 - Počítačové siete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť