Projekt 3 otázky

<<

caparzo

Poslať Str Apr 14, 2010 11:11 pm

Projekt 3 otázky

Mám 1 problém
  Kód:
JpcapCaptor.getDeviceList();

táto metóda mi nevráti žiaden network device,
jpcap som nainštaloval ako debian package, ale ked som chcel písať kód tak som nemal k dispozícii žiadne triedy, preto som jpcap.jar pridal ako externe cez build path
V tej chvili som uz kod pisat mohol, ale hlasilo chybu, ze sa biju tie 2 iste jpcap.jar subory
Prvy pridany externe cez build path
Druhy nainstalovany cez debian package a nachadzajuci sa v /usr/java/packages/lib/ext
preto som vymazal subor nainstalovany cez debian package a konecne som mohol pisat kod
Nebude chyba v tom, ze ten jpcap.jar je tam iba umelo pridany?? a nemoze komunikovat s ostatnymi vecami, ktore boli nainstalovane cez debian package??

Ako to spravne nainstalovat???

používam Ubuntu
Naposledy upravil caparzo dňa Štv Apr 15, 2010 4:45 am, celkovo upravené 1
The important thing is not to stop questioning
<<

bwpow

Poslať Štv Apr 15, 2010 2:16 am

Problem moze byt aj v tom, ze aplikacia musi byt spustena s rootovskymi pravami, aby vedela precitat DeviceList, resp. vedela na tejto urovni pracovat so sietovym rozhranim.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
<<

gursky

Site Admin

Poslať Štv Apr 15, 2010 5:42 am

Ja som to instaloval tiez cez deb a ano, hodi to tam kde si pisal.
staci ze si eclipse pustis cez sudo a vsetko pobezi, kedze aj spustenie vsetkeho, co eclipse spusti bude mat rootovske prava
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

caparzo

Poslať Pia Apr 16, 2010 7:12 pm

to gursky:
je potrebne vymazat jpcap.jar z /usr/java/package/lib/ext a pridat jpcap.jar externe cez build path?

lebo ked to iba nainstalujem cez deb, tak nemozem importovat, eclipse hadze hlasku
  Kód:
Access restriction: The type JpcapCaptor is not accessible due to restriction on required library /usr/java/packages/lib/ext/jpcap.jar
<<

caparzo

Poslať Pia Apr 16, 2010 7:33 pm

tu je riesenie, ked niekto bude mat podobny problem
bol to problem v nastaveni eclipse
  Kód:
http://lkamal.blogspot.com/2008/09/eclipse-access-restriction-on-library.html
<<

Agent Smith

Poslať Sob Máj 22, 2010 9:43 pm

getDeviceList();

taktiez mam problem s týmto prikazom.. myslim,ze problem je v autorskych pravach.. UAC nemam aktivovaný.. a som prihlaseny ako administrator na svojom konte.. mam vistu.. ked spustim program a kliknem na chyby,tak mi to otvori triedu jpcaptor a pise,ze zdroj neni najdený.. ako na to?
<<

caparzo

Poslať Sob Máj 22, 2010 11:25 pm

caparzo píše:
  Kód:
http://lkamal.blogspot.com/2008/09/eclipse-access-restriction-on-library.html

postupuj podla tohto navodu, to znamena, ze v eclipse nastavis ignorovanie tej chyby
<<

Agent Smith

Poslať Pon Máj 24, 2010 8:11 pm

to som skusil hned,ako som ti to tu precital.. bohuzial.. nepomohlo..
<<

gursky

Site Admin

Poslať Uto Máj 25, 2010 12:05 pm

Agent Smith píše:to som skusil hned,ako som ti to tu precital.. bohuzial.. nepomohlo..
mozes doniest pocitac a pozriem na to, neviem co moze byt este chyba
"Microsoft is not the answer. Microsoft is the question. NO is the answer." - Erik Naggum
<<

bwpow

Poslať Str Máj 26, 2010 10:56 pm

Termin na odovzdavanie tretieho projektu sa posunul o tyzden, teda na 2.6.2010. Ide o narocnejsi a hlavne dvojdielny projekt, takze si dajte zalezat.

Este informacia pre ludi v mojej skupine: Buduci tyzden musis zial ist na konferenciu a neviem, ci budem online. Ak stihnete poslat projekt do soboty rana, tak to vo vlaku opravim a vecer dam vediet, co este treba doplnit. Vsetky neskorsie riesenia potom budem vediet skontrolovat az o tyzden, teda az po termine. V sobotu vecer taktiez povkladam body za prve dve zadania a pripadne dam nieco na opravu.
Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity

Späť na PSE1 - Počítačové siete

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť