Záverečné praktické testy

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Sob Dec 21, 2013 12:29 am

Re: Záverečné praktické testy

1. termin zaverecneho testu je za nami. Zadanie je zverejnene na stranke predmetu (spolu s testovacimi vstupmi - vopred upozornujem, ze pri dalsich sadach taketo testovacie vstupy asi nebudu dostupne), statistika v jednom diskusnom vlakne na tomto predmetovom fore. Vysledky uz boli zapisane v Moodle - treba si to skontrolovat. Hadam sa pri prepise nepodarilo vniest nejake chyby.

Moje zhodnotenie testu: Kedze test prebiehal v 2 miestnostiach a ja som bol len v jednej z nich, to, co pisem, sa tyka len tej miestnosti, kde som bol. Tu je treba poznamenat, ze zhruba polovica ludi v tejto miestnosti boli adepti na Extra skupinu a druha polovica boli "nahodni" ludia. Adepti na E[xtra] skupinu podali povacsine ocakavany vyborny vysledok. Pacili sa mi aj velmi rozumne reakcie, ked som rypal do efektivnosti rieseni (casova efektivita, kvalita kodu,...), ci bugov, ktore mohli v istych situaciach vzniknut. Dufam len, ze ich taketo rypanie do kodu prilis nevystresovalo (ale boli varovani vopred :-)) Uvidime, este ako dopadnu projekty, no zatial si myslim, ze tento rok by mala vzniknu E[xtra] skupina - dufam len, ze sa nejako podari vyriesit crtajuce sa organizacne problemy pri realizovani cviceni E[xtra] skupiny. Prijemne ma prekvapili aj vysledky ludi zo skupiny "nahodni ludia", kedy sa viackrat atakovala 40 bodova hranica. Iste sklamanie predstavovala uloha priemernyPocetDuelovNaSutaziaceho. Vela ludi tuto ulohu riesilo bez vyuzitia toho, co uz mali naprogramovane. A ti, co ju riesili chytrejsie, sa zvycajne sekli v matematike (a ano, jednalo sa aj o matematikov). A pritom stacilo napisat len return 2*zoznamDuelov.size() / sutaziaci().size(); (preco?) Mna osobne sklamali aj poniektori studenti, od ktorych som cakal niekedy o cosi, niekedy o dost lepsie vysledok. Hadam veci este vykryju peknymi projektami. Dnesny termin posunul latku opat vyssie a verim, ze nastoleny trend bude pokracovat. V porovnani s minulymi rokmi som mal ovela lepsie dojmy z celkoveho vysledku a kvality vytvorenych kodov.

Otazky na ucastnikov testu: Ako hodnotite dnesny test? Aka bola jeho narocnost? Ako ste boli spokojni s organizacnym zabezpecenim, ci sposobom/systemom hodnotenia testov? ...
<<

kulexpipiens

Poslať Ned Dec 22, 2013 10:23 pm

Test sa mi páčil, bol zaujímavý a úlohy v ňom boli pomerne dosť praktické. Oceňujem aj reálne testovacie vstupy. Organizačne to myslím tiež prebiehalo bez problémov, takže ja osobne som spokojný viac-menej so všetkým ... až na svoj výsledok :roll:
<<

Vlado FKLm

Poslať Pon Dec 23, 2013 11:29 am

Tohtorocny predterminovy zaverecny test hodnotim velmi pozitivne.
Tema bola zaujimava i ked netusim, o com je hra klobasky, ale vobec to nebol problem :-)
Co sa tyka organizacnych veci, vsetko prebiehalo vyborne a potesil ma pocet skusajucich i pomocnych cviciacich. Na priebezne hodnotenie tak netrebalo takmer vobec cakat a pri akychkolvek "technickych" komplikaciach vsetci ochotne pomohli.
Z pohladu studenta kvitujem najma to, ze na tuto skusku sa da vynikajuco pripravit. Klucom k uspechu je jednoznacne preriesenie si predoslych zaverecnych testov uverejnenych na stranke + ja som si niekolkokrat pozrel prednasku s kolekciami. Uprimne, prvy test som riesil takmer cely den. Na kazdy dalsi som ale potreboval stale menej a menej casu, takze netreba sa nechat odradit prvotnym trapenim. Temy testov su sice rozne, riesenia uloh su ale casto velmi podobne, co je super :-)
Dakujem :-) Prajem stastne a vesele Vianoce a PF 2014 :-)
<<

rodakj

Poslať Uto Dec 24, 2013 1:16 am

Taktiež som bol veľmi spokojný s týmto testom. Síce som na MAINe nebol, ale úlohy boli pomerne zaujímavé. Určite veľmi potešili testovacie vstupy, pretože som vôbec netušil o čom hra Klobásky vôbec je, a tak by som si s najväčšou pravdepodobnosťou nevedel urobiť vlastný testovací vstup. Organizácia bola taktiež super, počet hodnotiteľov ku koncu rástol a tak nevznikali žiadne zbytočné prestoje :) .
Takže so všetkým úplná spokojnosť, už sa teším na PAZ1b! :P
<<

Cabernet

Poslať Uto Dec 24, 2013 10:55 pm

Mne sa nepacilo ze som sa nenasiel v testovacom vstupe. :( Asi ma uz na pazku nechcete co? :D
Stay hungry. Stay foolish.
<<

FeroG

Poslať Uto Dec 24, 2013 11:03 pm

Dakujem za vsetky doterajsie komentare.

Cabernet píše:Mne sa nepacilo ze som sa nenasiel v testovacom vstupe. Asi ma uz na pazku nechcete co?

Tak testovacie vstupy boli realne zaznamy partii klobasok z tohtorocneho MAINu (ucastnici si na to iste spominaju). Ak tam niekto chybal, tak len preto, ze chybal na MAINe...
<<

FeroG

Poslať Sob Jan 18, 2014 9:17 pm

Kedze vysledky na zaverecnych praktickych testoch nie su velmi potesujuce, celkom prirodzene sa otvara otazka, v com je problem. Tak ako minuly rok, aj tento rok je v pripade zaujmu v ponuke moznost zrealizovania workshopu pocas skuskoveho. Ak je o nieco take zaujem, treba sa vcas ozvat (workshop by sa nemal konat neskor ako 22.1.2013).
Predchádzajúci

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť