Workshop pre fajnšmekrov

Moderátor: FeroG

<<

ValentJ

Poslať Str Nov 13, 2013 7:06 pm

Re: Workshop pre fajnšmekrov

FeroG píše:Kedze zajtra o 15:15 ma byt pisomka z analyzy, na ktorej vas ucia (citujem) rozne hrozne veci, nie je vhodne mat zajtra workshop. Buduci tyzden je pre zmenu Bezadis: http://bezadis.ics.upjs.sk/Prednasky/Kiselak Bude asi preto lepsie skusit najst iny ako stvrtkovy termin (alebo pockat do 28.11.).

U mňa workshop zo zápočtom nesúvisí (a ani by sme nemuseli čakať tri hodiny), ale v poriadku. Iné mne vyhovujúce termíny sú pred utorkovým cvičením, v stredu pred obedom alebo dokonca aj piatky kedykoľvek. Aj keď si nemyslím že nájdeme termín ktorý vyhovuje všetkým.
Naposledy upravil ValentJ dňa Str Nov 13, 2013 9:28 pm, celkovo upravené 1
<<

PainMaster

Poslať Str Nov 13, 2013 7:48 pm

FeroG píše:
ValentJ píše:Vyhovuje. V ktorej učebni sa to bude konať?

Kedze zajtra o 15:15 ma byt pisomka z analyzy, na ktorej vas ucia (citujem) rozne hrozne veci, nie je vhodne mat zajtra workshop. Buduci tyzden je pre zmenu Bezadis: http://bezadis.ics.upjs.sk/Prednasky/Kiselak Bude asi preto lepsie skusit najst iny ako stvrtkovy termin (alebo pockat do 28.11.).

http://bezadis.ics.upjs.sk/Workshopy/Mi ... -tlaciaren
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

FeroG

Poslať Str Nov 13, 2013 8:24 pm

PainMaster píše:http://bezadis.ics.upjs.sk/Workshopy/Mi ... -tlaciaren

Cize ani 28.11. nie je dobry datum.
<<

Vlado FKLm

Poslať Str Nov 13, 2013 10:22 pm

Ja hlasujem urcite za pokrocile veci v JPAZe. Za termin asi nebudem hlasovat, nakolko som na PAZ-ku z mojho odboru jediny a budem sa snazit prisposobit ostatnym.
<<

PainMaster

Poslať Štv Nov 14, 2013 8:18 am

Hmm, myslim, ze projekty nemusia byt nutne s pouzitim jpaz-u. Teda by mozno bolo pre niekoho rozumne sa zameriat aj na ine java technologie ako je swing (kniznica pre vytvaranie klasickej okienkovej uzivatelskej aplikacie), ci java applet (applikacie beziace v prehliadaci) a podobne.. to je len moj nazor ;)

<<

FeroG

Poslať Štv Nov 14, 2013 8:57 am

PainMaster píše:Hmm, myslim, ze projekty nemusia byt nutne s pouzitim jpaz-u.

Projekty nie su nijako viazane na pouzitie JPAZu: http://web.ics.upjs.sk/paz1a/Zadania/Projekty Takze je len na studentovi, ako cestou pojde. V informaciach o projektoch sa spominaju JPAZ a hry preto, ze pri sucasnych vedomostiach vacsiny prvakov je to najrychlejsia cesta (=v rozumnom case) na vytvorenie "dobre vyzerajuceho a posobiveho" projektu. Samotny JPAZ v konecnom dosledku aj tak nie je nic ine, ako kniznica, ktora len v akejsi zjednodusenej forme zapuzdruje veci v Jave (napr. malovanie v Swing/AWT). Ale neviem, ci sucasny prvak ma popri inych veciach dost casu, aby si teraz nastudoval Swing, malovanie v Swingu/AWT, tvorbu viacvlaknovych aplikacii (a ako spravne veci uzamykat/synchronizovat), ako prehravat v Jave zvuky, ako vhodne nadizajnovat aplikaciu, kde mi po grafickej obrazovke behaju nejake graficke objekty a mnohe dalsie veci... Pripominam opat, ze jednym z problemov Javy je tzv. vysoky prah (nie je lahka v nej zacat programovat) - a prave toto riesi JPAZ, ktory chce na zlozite veci priniest jednoduchsi pohlad.

PainMaster píše:Teda by mozno bolo pre niekoho rozumne sa zameriat aj na ine java technologie ako je swing (kniznica pre vytvaranie klasickej okienkovej uzivatelskej aplikacie)

Ano, toto je urcite prospesne. Ale na druhej strane, aj o tomto bude predmet PAZ1c.

PainMaster píše:java applet (applikacie beziace v prehliadaci)

Tymto smerom by som uz ale urcite nesiel. Java applety su uz konciaca technologia. A aj webove prehliadace (a ich pouzivatelia; z bezpecnostnych dovodov je teraz lepsie mat podporu Java appletov vypnutu) sa im stale brania viac a viac.
<<

PainMaster

Poslať Štv Nov 14, 2013 4:43 pm

mozem len suhlasit :)

<<

FeroG

Poslať Uto Nov 19, 2013 4:45 pm

Prvy workshop venovany projektom sa bude konat v stredu 20.11. v case 14:05-15:00.
<<

ValentJ

Poslať Str Nov 20, 2013 12:09 am

V učebni SA2P01 ?
<<

FeroG

Poslať Str Nov 20, 2013 7:31 am

ValentJ píše:V učebni SA2P01 ?

Povodne bol plan, ze sa stretneme niekde pri P/03 a potom si vyhliadneme nejaku volnu miestnost. Ale ked uz spominas tu P/01, mozno by sme mohli vyuzit aj tu, kedze do 15:00 som ju rezervoval pre dnesny Bezadis.
<<

ValentJ

Poslať Uto Nov 26, 2013 1:34 am

Kedy sa kona dalsi? Tiez v stredu v case 14:05-15:00 ? Alebo mozno v nejaky iny datum a cas aby bolo mozne mat workshop dlhsie.
<<

FeroG

Poslať Uto Nov 26, 2013 8:00 am

Pravdepodobne dalsi workshop bude 28.11.: viewtopic.php?f=10&t=984
Predchádzajúci

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť