Workshop pre fajnšmekrov

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Štv Nov 07, 2013 7:02 am

Workshop pre fajnšmekrov

Keďže po pondelkovej prednáške už budú predstavené témy všetky témy, ktoré sú nevyhnutné na vytváranie projektov na predmete PAZ1a (a potom ďalšie témy, ktoré výrazne zjednodušia vytváranie projektov), niekedy budúci týždeň by sa mohli začať organizovať aj workshopy pre fajnšmekrov - ak o ne bude záujem. Po minulé roky sa na takýchto workshopoch otvorili témy:
(1) pokročilé veci v JPAZe užitočné pre vytváranie vlastných projektov
(2) veľmi stručný úvod do vytváranie okienkových aplikácií (a tiež možnosti integrovania kresliacích plôch z JPAZu do týchto aplikácií).
(3) XML súbory a ich spracovanie v Jave
(4) binárne súbory v Jave

Samozrejme výber konkrétnych tém na jednotlivé stretnutia záleží od záujmu účastníkov workshopov.

Ak je záujem o workshopy pre fajnšmekrov, bolo by dobré dohodnúť sa na termínoch a obsahu jednotlivých stretnutí.
<<

ValentJ

Poslať Štv Nov 07, 2013 9:10 pm

Re: Workshop pre fajnšmekrov

Ak sa teda na ten záujem pýtate tu, tak ja by som takéto workshopy určite privítal. Pokiaľ ide o témy, akákoľvek by ma zaujala.
<<

MenkynaM

Poslať Pia Nov 08, 2013 12:10 am

ValentJ píše:Ak sa teda na ten záujem pýtate tu, tak ja by som takéto workshopy určite privítal. Pokiaľ ide o témy, akákoľvek by ma zaujala.

^^ :)
<<

ononymous

Poslať Sob Nov 09, 2013 2:08 pm

tiez by som mal zaujem
<<

FeroG

Poslať Sob Nov 09, 2013 2:18 pm

Kedze predpoklad implikacie "Ak je záujem o workshopy pre fajnšmekrov, bolo by dobré dohodnúť sa na termínoch a obsahu jednotlivých stretnutí." bude zda sa splneny, myslim, ze toto diskusne vlakno by sa mohlo zamerat na druhu cast implikacie "kedy a o com".
<<

PainMaster

Poslať Sob Nov 09, 2013 5:53 pm

Najvhodnejsie by bolo, ak by ste si konkretne vyziadali neaku temu. Nemusi to byt to, co je v ponuke.
Mozno by nebol zly napad sa dohodnut na neaky termin a v priebehu 15 min predstavit vase zaujmy a nase moznosti, aby sme si dohodli konkretne temy. Iniciativa sa vsak ocakava od studentov.
:)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

kulexpipiens

Poslať Ned Nov 10, 2013 12:29 am

Ja by som mal tiež záujem.
Čo sa týka termínu, všeobecne v utorok až stredu by to mohlo byť najskôr niekedy od 16:00. Pondelky asi ani veľmi nie a piatky, tie by síce napríklad mne vyhovovali, ale všeobecne asi ani veľmi nie, keďže ľudia cestujú domov. Štvrtky mi teda pripadajú najreálnejšie a to skôr asi doobeda pred cvičeniami, kedže poobede zvykne byť Bez(a)Dis, prípadne až po ňom a keby nebol, tak v ten čas.
A čo sa týka tém, tie minuloročné znejú celkom zaujímavo.
<<

ValentJ

Poslať Ned Nov 10, 2013 6:03 pm

Štvrtky pred alebo po cvičeniach vyhovujú najviac asi všetkým.
<<

FeroG

Poslať Uto Nov 12, 2013 3:34 pm

ValentJ píše:Štvrtky pred alebo po cvičeniach vyhovujú najviac asi všetkým.

Tento tyzden vo stvrtok po cviceniach by islo zrealizovat workshop pre fajnsmekrov - trebars v case od 13:30 (+- aby bol cas na obed) do 15:00. Je to vyhovujuce?
<<

PainMaster

Poslať Uto Nov 12, 2013 5:43 pm

FeroG píše:
ValentJ píše:Štvrtky pred alebo po cvičeniach vyhovujú najviac asi všetkým.

Tento tyzden vo stvrtok po cviceniach by islo zrealizovat workshop pre fajnsmekrov - trebars v case od 13:30 (+- aby bol cas na obed) do 15:00. Je to vyhovujuce?

Ake temy su ziadane? Ocakaval by som, ze "fajnsmejkri" budu mat zaujem o neake temy a nenechaju to len na tom "co pride" :)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

kulexpipiens

Poslať Uto Nov 12, 2013 7:42 pm

FeroG píše:Tento tyzden vo stvrtok po cviceniach by islo zrealizovat workshop pre fajnsmekrov - trebars v case od 13:30 (+- aby bol cas na obed) do 15:00. Je to vyhovujuce?

Pre mňa to je vyhovujúce. A čo sa týka témy z minuloročných tém ma asi najviac zaujali: vytváranie okienkových aplikácií a XML súbory a ich spracovanie v Jave. No napríklad po dnešných cvičeniach mi napadá, že zaujímavou témou je aj Java kompilátor.
<<

FeroG

Poslať Uto Nov 12, 2013 8:27 pm

Tak v zaujme zvysenia kvality zaverecnych projektov, urcite by bolo treba niekedy pokryt prve 2 z ponuknutych tem (otazka je, ze kedy).

kulexpipiens píše:No napríklad po dnešných cvičeniach mi napadá, že zaujímavou témou je aj Java kompilátor.

A co konkretne? Preco prave Java kompilator?
<<

kulexpipiens

Poslať Str Nov 13, 2013 10:00 am

FeroG píše:A co konkretne? Preco prave Java kompilator?

Tak ako funguje. Čo to vlastne robí.
Ale ak to má byť workshop, ktorý by mal skôr dopomocť k skvalitneniu záverečných projektov, tak tie ponúkané témy by bolo asi dôležitejšie prebrať, čiže ako by som nič nepovedal.
<<

ValentJ

Poslať Str Nov 13, 2013 3:18 pm

FeroG píše:Tento tyzden vo stvrtok po cviceniach by islo zrealizovat workshop pre fajnsmekrov - trebars v case od 13:30 (+- aby bol cas na obed) do 15:00. Je to vyhovujuce?

Vyhovuje. V ktorej učebni sa to bude konať?
<<

FeroG

Poslať Str Nov 13, 2013 6:36 pm

ValentJ píše:Vyhovuje. V ktorej učebni sa to bude konať?

Kedze zajtra o 15:15 ma byt pisomka z analyzy, na ktorej vas ucia (citujem) rozne hrozne veci, nie je vhodne mat zajtra workshop. Buduci tyzden je pre zmenu Bezadis: http://bezadis.ics.upjs.sk/Prednasky/Kiselak Bude asi preto lepsie skusit najst iny ako stvrtkovy termin (alebo pockat do 28.11.).
Ďalší

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť