Midterm

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Štv Okt 31, 2013 10:02 pm

Re: Midterm

Alica píše:V rámci prípravy som si riešila úlohy z minuloročných midtermov, takže som vedela, asi akú náročnosť mám očakávať, ale aj tak vidím dosť veľký nepomer medzi časom stráveným nad domácimi zadaniami a nad midtermom a bodmi, ktoré sa za to dajú získať. Nad domácimi zadaniami väčšinou strávim dosť veľa času, a na midterme som mala v triede Midtermarka toľko kódu, že som ani nemusela scrollovať obrazovku, ale bodov sa tam dalo získať oveľa viac.

Ano, ten nepomer medzi stravenym casom a bodmi naozaj (zdanlivo?) existuje. System hodnotenia na PAZku je mozno az prilis prespekulovany, ale kazdy prvok hodnotenia ma svoje opodstatnenie. Body sa ziskavaju sice v 3 kategoriach. Avsak da sa ist o uroven vyssie a rozdelit body do 2 kategorii: kontrolovane (pisomky a testy v skole) a nekontrolovane aktivity (domace zadania a projekty). Kontrolovane znamena, ze su realizovane v skole a zaroven vytvarame podmienky na to, aby odzrkadlovali realne programatorske zrucnosti a vedomosti konkretnych studentov. Taketo kontrolovane aktivity maju teda vacsiu vahu (za menej casu sa da ziskat viac bodov, no su zaroven spravodlivejsie). Popri kontrolovanych aktivitach su tu aj aktivity nekontrolovane, cize domace zadania. Tu je cielom motivovat studentov k viac-menej samostatnemu rieseniu uloh - lebo iba tak sa daju ziskat programatorske zrucnosti. A povedzme si na rovinu, ze keby sme len povedali, ze tu su nejake ulohy a odporucame si ich preriesit, drviva vacsina studentov by to odignorovala. Kedze studenti prvaci su po prichode na VS casto zmateni (zo systemu studia) a zaroven nastavenie dnesnej spolocnosti je take, ze ludia sa bez vidiny nejakej okamzitej odmeny do prace nepustaju, za riesenie uloh ponukame body (nas zaujem je vytvarat prilezitosti na ucenia sa, cez ktore sa studenti nieco naucia, nie vyhadzovat studentov zo skusok). To je ale dvojsecna zbran, kedze niektori studenti sklznu k tomu, ze domace zadania beru len ako prostriedok na ziskavanie bodov. A tak siahaju k veciam, ako nechat si vypracovat ulohy, prevezmu a jemne upravia riesenia inych, alebo ich riesenia su vysledkom viac ako intenzivnej "podpory kolegov". A to vnasa do hry prvok nespravodlivosti, takze za domace zadania ponukame menej bodov (a samozrejme zjavne pripady porusenia pravidiel hry sankcionujeme - preco - to uz tu bolo vselikde diskutovane). A este k tomu pomeru cas/body. Netreba zabudat, ze pri rieseni domacich zadani sa mate ucit - a to samozrejme trva dlhsie (+asi ste si aj vsimli, ze niektore ulohy na domacich su o cosi narocnejsie ako to, co sa robilo na cviceniach). A pri testoch to uz mate vediet - aj vdaka tomu, ze ste sa to naucili pri domacich zadaniach. Takze cas straveny zadaniami sa urcite nestrati a objavi sa aj v bodoch za kontrolovane aktivity. Tolko k tomu...
<<

Vector

Poslať Pia Nov 01, 2013 11:13 am

Mne sa najviac pacila Alicina reakcia na cviku na temu "niektori studenti to flakaju alebo to uz aj vzdali":
-A to aj taki su?
:D
“Physics is to math what sex is to masturbation.”
― Richard P. Feynman
<<

Kamil

Poslať Pia Nov 01, 2013 8:30 pm

Aj za 5 minut pisania vies vygenerovat kod v ktorom sa stratis a opravujes ho pol hodinu... :D
<<

Alica

Poslať Sob Nov 02, 2013 1:32 pm

Vector píše:Mne sa najviac pacila Alicina reakcia na cviku na temu "niektori studenti to flakaju alebo to uz aj vzdali":
-A to aj taki su?

Môžem za to, že som taká naivná? :D
<<

PainMaster

Poslať Ned Nov 03, 2013 1:58 pm

Alica píše:
Vector píše:Mne sa najviac pacila Alicina reakcia na cviku na temu "niektori studenti to flakaju alebo to uz aj vzdali":
-A to aj taki su?

Môžem za to, že som taká naivná? :D

Idealista.. nech ti to ostane ;)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

FeroG

Poslať Ned Nov 03, 2013 4:37 pm

Kamil píše:Aj za 5 minut pisania vies vygenerovat kod v ktorom sa stratis a opravujes ho pol hodinu... :D

Za 5 minut programovania mozno napisat kod, ktory automaticky vygeneruje Java kod, v ktorom sa stratis a opravujes ho (aspon) pol hodinu :-)
<<

FeroG

Poslať Ned Nov 03, 2013 4:38 pm

-A to aj taki su?

A to aj take temy riesite na cviceni? Keby ste tam radsej programovali :-)
<<

Vector

Poslať Ned Nov 03, 2013 5:42 pm

PainMaster píše:
Alica píše:Môžem za to, že som taká naivná? :D

idealizmus.... Ja radsej preferujem zdravy realizmus ako "romantizmus" :D
A ci za to mozes... tak ak je svet deterministicky tak ani ja nemozem za to, ze sedim prave na stolicke(teda ak nezime v matrixe):D
...ale skor si myslim, ze za to moze premerny nezaujem o neznamych ludi a typicka ludska vlastnost "sudim druheho podla seba" ;)
― Richard P. Feynman
<<

PainMaster

Poslať Pon Nov 04, 2013 11:33 am

Vector píše:
PainMaster píše:
Alica píše:Môžem za to, že som taká naivná? :D

A ci za to mozes... tak ak je svet deterministicky tak ani ja nemozem za to, ze sedim prave na stolicke(teda ak nezime v matrixe):D
...ale skor si myslim, ze za to moze premerny nezaujem o neznamych ludi a typicka ludska vlastnost "sudim druheho podla seba" ;)

Nemal som potrebu zamyslat sa nad povodom daneho "idealizmu". Moj prispevok bol miereny prave na sudenie okolia podla seba, a teda, zmena posudzovania okolia je dosledkom zmeny sameho seba. Nemyslim vsak, ze je potrebne to rozpisovat ako debil. Obycajnemu "nech ti to ostane" porozumie snad kazdy :)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

ononymous

Poslať Pon Nov 04, 2013 2:43 pm

Za kym mam ist ak mam pripomienky k ohodnoteniu midtermu?
<<

xxnaeriel

Poslať Pon Nov 04, 2013 3:05 pm

FeroG píše:Mozno ste v Moodle postrehli, ze sa zacal proces hodnotenia vasich rieseni z midtermu. Aby ste neboli sokovani tym, ze sme zabudli hodnotit nejake vase riesenia alebo cosi podobne, vysvetlim realizovany proces hodnotenia:

Ulohy v prvej casti hodnotia Jano Gunis (JG; pyramida), Juraj Sebej (JS; faktorial) a Tomas Penzes (TP; duplicita). Kazdy hodnoti jednu z uloh. V Moodle z technickych dovod ako hodnotitela vidite osobu "PAZ1a Opravovatel", avsak kazdy z hodnotiacich ludi sa podpisuje pridelene body svojim inicialami alebo menom. Ulohu v 2. casti ma na starosti Stevo Pero. Ulohy sa hodnotia priebezne. Ak teda mate z 1. casti ohodnotenu len jednu ulohu, neznamena to, ze sme vam druhu ulohu zabudli ohodnotit - len este nebola hodnotena.

Ja ako pripravovatel zadani a evaluacnych testov ulohy nehodnotim (teda s vynimkou par rieseni, ktore som nahodne ohodnotil, kedze islo o zrejme situacie - plny pocet bodov). Zaroven tento system zabezpecuje, ze vase vysledne hodnotenie nebude o jednom cloveku (bez ohladu na tom, v ktorej skupine ste), ale bude vysledkom dielcich hodnoteni viacerych ludi.

Ak s udelenym hodnotenim nebudete spokojni, budete mat nejake pripomienky alebo si vsimnete, ze sme na vas naozaj zabudli, kontaktujte priamo osobu, ktora je za hodnotenie zodpovedna. Naozaj za netreba bat ozvat. Jednoducho ak mate hodnotit cez 80 rieseni, lahko sa stane, ze si nieco podstatne nevsimnete. Ak s vybavenim nebudete spokojni, potom kontaktujte mna (ale nepredpokladam, ze by take situacie vznikli). Ak budete posielam mail hodnotitelovi, mozete mat pripadne uviest v cc.

Po ukonceni procesu hodnotenia, tak ako po minule roky, napisem na forum celkovy hodnotiaci report. I ked uz teraz musim konstatovat, ze to nevyzera velmi pozitivne.
<<

Vector

Poslať Pon Nov 04, 2013 4:31 pm

PainMaster píše:
Vector píše:

Nemal som potrebu zamyslat sa nad povodom daneho "idealizmu". Moj prispevok bol miereny prave na sudenie okolia podla seba, a teda, zmena posudzovania okolia je dosledkom zmeny sameho seba. Nemyslim vsak, ze je potrebne to rozpisovat ako debil. Obycajnemu "nech ti to ostane" porozumie snad kazdy :)

Toto mi pripomina jeden nadherny vyrok pana dekana Semanisina z ciernej skrinky:

"Vážený pán kolega,
v prvom rade musím vyjadriť rozčarovanie nad tým, že ako študent informatiky máte problém s interpretáciou " textu :D

Clovek si chce iba trosku podiskutovat na fore... ale nejde to, pretoze vsade musia existovat ludia ktori si musia nieco dokazovat ponizovanim ostatnych :)
― Richard P. Feynman
<<

Michalka

Poslať Pon Nov 04, 2013 6:12 pm

Ja mám otázku ohľadom hodnotenia .Ja som na midterme 1.časti riešila úlohy pyramída a duplicita . Pyramídu mám ohodnotenú aj z poznámkou k tomu a pri duplicite tam nemám nič, ani body ani poznámku . Znamená to že za tu úlohu mám 0 bodou alebo ešte nebola ohodnotená ? A chcela som napísať mail aj hodnotiacemu aby som sa ho na to spýtala ale mail mi nedoručilo , vraj bol odmietnutý serverom . Vie mi niekto poradiť ?
<<

FeroG

Poslať Pon Nov 04, 2013 6:25 pm

Michalka píše:Ja mám otázku ohľadom hodnotenia .Ja som na midterme 1.časti riešila úlohy pyramída a duplicita . Pyramídu mám ohodnotenú aj z poznámkou k tomu a pri duplicite tam nemám nič, ani body ani poznámku . Znamená to že za tu úlohu mám 0 bodou alebo ešte nebola ohodnotená ? A chcela som napísať mail aj hodnotiacemu aby som sa ho na to spýtala ale mail mi nedoručilo , vraj bol odmietnutý serverom . Vie mi niekto poradiť ?

Dufam, ze som spravne urcil osobu za loginom Michalka. Uz som poslal Tomasovi mail (kopia ti isla). Ak tam nie je k ulohe explicitne napisana 0 alebo nejaky text v style "nie je co hodnotit", tak s velkou pravdepodobnostou ide naozaj o pozabudnutie hodnotenia ulohy.

P.S.: Nemala by si o tomto case pozorne sledovat prednasku? :-)
<<

FeroG

Poslať Pon Nov 04, 2013 10:12 pm

V ramci tradicie po ukonceni hodnotenia midtermu (ak neratam nejake drobne reklamacie) prichadza celkova sumarizacia.

V prvej casti bolo 78 odovzdanych rieseni, v druhej casti 74 odovzdanych rieseni. Midtermu sa zucastnili aj ludia, ktori na konci midtermu ziadne riesenie neodoslali. Ak ratame len studentov, ktori odoslali svoje riesenia z midtermu, tak celkovy priemer by bol 16.75 boda. Ak by sme to zobrali celkovo a zaratali aj studentov, ktori sa na midterme nezucastnili alebo svoje riesenia neodoslali, priemer by bol 13,61 boda. Co sa tyka skupin, neobjavili sa ziadne vyraznejsie anomalie.

30 bodov za midterm ziskalo 14 studentov a dalsich 24 studentov ziskalo nad 20 bodov.

Midterm potvrdil zaujimave pozorovanie. Tento rok je oproti tym minulym charakteristicky aj tym, ze medzi studentami vznika dost velka priepast z pohladu vysledkov (najma v skupinach A a D, co su primarne informaticke skupiny). Kym aspon 20 bodov malo 38 studentov, 16 studentov malo pod 20 no aspon 10 bodov a pod 10 bodov malo 23 studentov (z tych, ktori odovzdavali, vela studentov sa midtermu ani len nezucastnilo alebo svoje riesenia neodovzdavali).
PredchádzajúciĎalší

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť