Zámena cvičiacich

Moderátor: FeroG

<<

PainMaster

Poslať Štv Dec 05, 2013 9:31 pm

Re: Zámena cvičiacich

Cabernet píše:Nwm či je dobre všetko hádzať na cvičiacich. Mnohí z nás tento týžden zistili že aj na cvičenia sa treba pripravovať (a to nemyslím len na písomky).

Ktritika je vporiadku a cviciaci si ju vazia. Len je potrebne byt konkretny. Ak je nieco "zle", alebo "tak vyzera", tak treba objasnit ako zle a co zapricinuje takyto vyzor, aby sa to dalo zlepsit.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

FeroG

Poslať Pia Dec 06, 2013 12:08 am

pripomienka píše:Jasné že skupina A je najlepšia...

Dufam, ze sa ten moj komentar na FB velmi nedotkol ludi v inych skupinach. Ale ako je uvedene vo vysvetleni, berte to len ako "internu vec skupiny A a reakciu na dianie skupiny A".
pripomienka píše:Ale ked v inej skupine ma 90% cvičení pomocný cvičiaci-študent tak to potom aj tak vyzerá....

Neviem, ci sa da hovorit o 90% cviceni. Stevo ma informoval, ked musel byt z roznych pracovnych dovodov mimo - odhadujem to na okolo 4 cvicenia. Je vsak pravda, ze kvoli tomu ste nemali prvu zamenu cviciacich.
pripomienka píše:Viem že je dosť neskoro sa sťažovať ale v našej skupine(D) to bola prvá znamená cvičiacich, takze sme nemali tušenie ako to prebieha v iných skupinách...

Ja som popravde ocakaval, ze nejaka medziskupinova komunikacia (aj na temu vyucby) existuje. Chcem vas ale upozornit, ze cvicenia dnesneho tyzdna v skupine D neboli uplne vedene stylom, ako su vedene trebars v skupine A. Kedze sa chce komunikovat otvorene, otvorena informacia. V utorok som bol zo skupiny D dost sklamany. Samozrejme student pred cvicenim nema vediet vsetko (ved naco by potom boli cvicenia), ale predpokladal som, ze aj ked niekto nie je na prednaske, pred cvicenim sa pozrie, co je tema tyzdna a ma predstavu o zakladnych pojmoch/konceptoch. Okrem stredneho radu v utorok som vela "dobrych reakcii" na otazkovy prieskum nedostal. Pred dnesnym cvicenim to uz ale bolo OK (nehovorim, ze kazdy bol pripraveny na 100%, ale vacsina ludi bola slusne v obraze). Druha vec, ktora pre mna bol problem, bola miera vzajomnej komunikacie v utorok. Kebyze ste ignorovali mna, to pochopim (monitorovacie cvicenia robim dost stresujucim stylom). Ale ignorovali ste sa z mojho pohladu aj navzajom. Andrej trebars vpredu nieco naprogramoval, dokonca vyzval kolegov na spatnu vazbu. Reakcia nebola ziadna. Dosledok toho celeho bolo to, ze sa spravilo oproti ocakavaniam malo. Inak tie monitorovacie otazky (adresne s rychlou reakciou) robim aj v A-cku, v utorok som ich hlavne robil kvoli tomu, aby som spoznal skupinu. Neviem, co bolo pricinou utorkoveho fungovania (aj na FB Denisa ignorovala moju vyzvu k tomu, aby identifikovala problem cvicenia). Okrem toho som nemal ziadnu predstavu o tom, co je standard v D-cku. Vysledok utorka bol ten, ze som si povedal, ze vo stvrtok nemam co stratit a tak som vyskusal experimentalny pristup (osvedcene skupinky + doposial nevyskusana orientacia na pracu s existujucim kodom). Totiz cvicenia nemaju byt len o tom, ze opisem kod z projektora. Ci to malo pridanu hodnotu neviem, ale aspon sa v D-cku oproti utorku normalne komunikovalo. V sulade s ocakavaniami sa aj v D-cku ukazalo, ze fyzici su dolezite piliere fungovania skupiny. Tolko moje komentare k zamene.

PainMaster píše:Za vyucbu v kazdej skupine zodpoveda cviciaci a v pripade nespokojnosti sa treba stazovat priamo jemu alebo na niekolkokrat zverejnovanom

Ano, je to tak, ako Lubo pise. Zo skupiny D bol pripomienkovac pouzity len raz. Myslim, ze vsetci cviciaci na PAZku su pripraveni otvorene komunikovat o vyucbe. Navyse ak by ste mali (myslim, ze zbytocne) obavy ohladom reakcie cviciaceho, mohli ste informacie o problemoch posunut aj mne alebo Petovi Gurskemu. Ak neprezradite vase vyhrady, nie je mozne korigovat vyucbu. Niekedy sa da vyucba korigovat aj bez priamej spatnej vazby od studentov, ale verte, ze to nie je vobec jednoduche a je velka sanca, ze to nevyjde.

Ak su nejake konkretne pripomienky, treba ich nejako odkomunikovat. Nejde len o dalsie rocniky, ale aj o predmet PAZ1b, kde ta zostava vyucujucich je dost podobna tej z PAZ1a.
<<

rodakj

Poslať Pia Dec 06, 2013 5:49 pm

Rád by som sa vyjadril k celej tejto veci. U nás v D-čku sme neboli zvyknutý na takíto spôsob výučby, boli sme skôr vedení tak, že každý "šľapal" na cviku sám za seba, najmä keď sa mnohí nepoznáme, lebo sme z rôznych odborov. To by vysvetľovalo ten Váš pocit vzájomného ingnorovania sa. Taktiež sme neboli nútení sa nejak špeciálne pripravovať na cvičenia, keďže sme takto neboli skúšaní a preto asi nikto zo skupiny ani netušil, že sú veci, ktoré nevie. Po tomto týždni v našej skupine asi každý pochopil, že aj príprave cvičenia treba venovať určitý čas. Týmto by som nechcel hádzať vinu na cvičiacich, pretože každý ma svoj spôsob výučby a doteraz nikto nepochyboval o správnosti ten našej. Teraz už viem, že by bolo asi dobré dať do pripomienkovača nejaký návrh, aby to fungovalo tak aj u nás, čo nedávam za chybu cvičiacim, ale ako určitý spôsob vylepšenia. :wink:
Predchádzajúci

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť