sada zadaní (otázky a odpovede)

Moderátor: FeroG

<<

vavrinec

Poslať Sob Sep 28, 2013 5:36 pm

sada zadaní (otázky a odpovede)

tak keďže máme tu toto fórum tak využime ho..
chcem vedieť prečo ak použijem príkaz distanceTo pri ifoch ak idem ohraničiť farby tak tu dáva do kruhu... nejakú radu... či nápad ?
<<

FeroG

Poslať Sob Sep 28, 2013 6:16 pm

Re: sada zadaní (otázky a odpovede)

distanceTo ako taky nie je zodpovedny za ohranicovanie do kruhu. DistanceTo je metoda, ktora vrati aktualnu vzdialenost korytnacky od bodu na zadanych suradniciach. A ze sa tato metoda pouzije na ohranicovanie nahodnej pochodzky do kruhu, je druha vec. Pri tomto ohranicovani sa vyuzije skutocnost, ze kruh je mnozina bodov vzdialenych menej ako polomer od stredu kruhu. Vid: http://homel.vsb.cz/~kov16/ulohy/archiv49.php uloha 49.4. Ovce na pastvě II
<<

vavrinec

Poslať Sob Sep 28, 2013 7:05 pm

áno ale ja tomu nejak nechápem kreslí mi tam kruh ja potrebujem aby obdlžník rozdelilo na 3 časti a hodilo mi farby... len ono stále robí kruhy :/
<<

PainMaster

Poslať Sob Sep 28, 2013 8:29 pm

vavrinec píše:áno ale ja tomu nejak nechápem kreslí mi tam kruh ja potrebujem aby obdlžník rozdelilo na 3 časti a hodilo mi farby... len ono stále robí kruhy :/

:D

Ano, kresli ti to kruhy.. spytajme sa sami seba, preco by mala kreslit nieco ine?

Ak povies korytnacke, ze sa ma vratit len v pripade, ze je vzdialenost od bodu vacsia ako polomer, tak to je definicia kruhu.. preto to kresli kruh.
Ak povies korytnacke, aby kreslila iny utvar, tak ho musis aj spravne zadefinovat..
Ak si nakreslis akykolvek utvar do suradnicovej sustavy, tak zistis, ze napr stvorec je definovany 4 hranami, rovnako ako aj obdzlnik a ked ho chces kreslit tak by bolo asi vhodne povedat korytnacke, aby za tie hrany nechodila.. a hla, tu sa ukazuje podmienka pri ktorej ziadne distanceTo nieje..

Vela stastia ;)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

vavrinec

Poslať Sob Sep 28, 2013 8:53 pm

PainMaster píše::D
Ano, kresli ti to kruhy.. spytajme sa sami seba, preco by mala kreslit nieco ine? ... Vela stastia ;)
ďakujem potrebujem ho :D teda... ja už uvažujem takto if (this./niečo/ > (vyska / 2) / (1 / 3)) { this.setPenColor(Color.red); } myslel som že by som použil len Y os ale neviem ako skúšal som si tam hodiť startY ktorú som si na začiatku definoval nešlo to :( teda je tam a nejaký point či ako to je ale to neviem čo je... čiže... dúfam v budúcu prednášku a cviká že mi otvoria oči :D
<<

PainMaster

Poslať Sob Sep 28, 2013 9:16 pm

vavrinec píše:
Ano, kresli ti to kruhy.. spytajme sa sami seba, preco by mala kreslit nieco ine? ... Vela stastia ;)
ďakujem potrebujem ho :D teda... ja už uvažujem takto if (this./niečo/ > (vyska / 2) / (1 / 3)) { this.setPenColor(Color.red); } myslel som že by som použil len Y os ale neviem ako skúšal som si tam hodiť startY ktorú som si na začiatku definoval nešlo to :( teda je tam a nejaký point či ako to je ale to neviem čo je... čiže... dúfam v budúcu prednášku a cviká že mi otvoria oči :D

1. neotvoria, lebo prednaska a cvicenia k tomuto zadaniu prebehli minuly tyzden

2. z geometrie na ZS (mozno strednej) vies ako zistit, ci je vzdialenost 2 bodov na jedej suradnici (casovej osy) dost velka... napr vzdialenost bodu A[0,0] od bodu B[2,3] je na x-osvej suradnici vzdialene 2 a na y-novej 3. takze by si mal uvazovat nieco ako if ("vzdialenostNaY">(vyska/2)*3) a podobne pre os X.

3. som si isty, ze ak budes stastny, tak ti aj programovanie pojde dobre :P
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

vavrinec

Poslať Sob Sep 28, 2013 10:53 pm

PainMaster píše:
vavrinec píše:

1. neotvoria, lebo prednaska a cvicenia k tomuto zadaniu prebehli minuly tyzden

2. z geometrie na ZS (mozno strednej) vies ako zistit, ci je vzdialenost 2 bodov na jedej suradnici (casovej osy) dost velka... napr vzdialenost bodu A[0,0] od bodu B[2,3] je na x-osvej suradnici vzdialene 2 a na y-novej 3. takze by si mal uvazovat nieco ako if ("vzdialenostNaY">(vyska/2)*3) a podobne pre os X.

3. som si isty, ze ak budes stastny, tak ti aj programovanie pojde dobre :P

tak to si už celkom pripadám ako debil... :D nejde to nejako neviem ... je mi z toho skôr do plaču :/ celý deň píšem skúšam to až ma hlava bolí šipky mám tie boli ľahké ale toto je niečo strašne ... nechce to tie čiary robiť vodorovne :/ if (this.distanceTo(sY) > ((vyska / 2) - 1 / 3)) { this.setPenColor(Color.red); } asi je to naň fest hlúpy zápis ale až ma hlava bolí a viem že nebudem ani pre to spať... :/
<<

FeroG

Poslať Sob Sep 28, 2013 10:55 pm

Dobra strategia je rozdelit si problem na jednoduchsie problemy. V pripade nahodnej pochodzky odporucam "zabudnut" na povodny problem a riesit ulohu v tejto postupnosti:
(1) Chcem nakreslit jednofarebnu (hoci aj ciernu) vlajku tak, ako hovori zadanie (korytnacka je v strede vlajky, zohladnujem sirku a vysku). Inymi slovani, chcem nakreslit nahodnou pochodzkou obdlznik. Tu je rozumne sa inspirovat nahodnou pochodzkou stvorca, ktora sa robila v kazdej skupine na cviceniach. Len skopirovanie kodu nepomoze, ale ked budes rozumiet kodu z cviceni, bude ti jasne, ako ho "zovseobecnit" na obdlznik.
(2) Ked uz mam bod (1),chcem aby obdlznik nebol jednofarebny. Chcem teda nejako menit farby podla toho, v ktorom pase vlajky prave som. Ak zvladnes a pochopis bod (1), urcite prides na to, ako napisat if-y, ktore vhodne nastavia farbu.
(3) Po skonceni bodu (2) mas 3-farebnu vlajku. Ostava pridat slnko. Slnko - to je ale v podstate len polkruh. A polkruh to je v podstate prienik kruhu a stvorca... (i ked v zavislosti od velkosti kruhu, mozno ani takyto komplikovany pristup nie je potrebny).
<<

petra

Poslať Pon Sep 30, 2013 8:49 pm

Dobrý deň, ahojte,

mám otázku k 2. sade zadaní domácich úloh. V lej vlajke, má mať slnko aké rozmery ? Alebo to necháte na moje estetické cítenie? ďakujem :)
<<

FeroG

Poslať Pon Sep 30, 2013 8:54 pm

petra píše:V lej vlajke, má mať slnko aké rozmery ? Alebo to necháte na moje estetické cítenie?

Ano, rozmery slnka su ponechane na tvoje esteticke citenie - samozrejme za predpokladu akej-takej podobnosti s predlohou.
<<

petra

Poslať Štv Okt 03, 2013 3:00 pm

Peký deň, môžem sa opýtať, kedy bude zverejnená 3. sada domávich zadaní? Budú už dnes alebo až v piatok?
<<

FeroG

Poslať Štv Okt 03, 2013 3:14 pm

petra píše:Peký deň, môžem sa opýtať, kedy bude zverejnená 3. sada domávich zadaní? Budú už dnes alebo až v piatok?

Uvidim, ako to dnes stihnem. Ale skor by som ratal, ze az zajtra.
<<

xxnaeriel

Poslať Str Okt 09, 2013 6:52 pm

Chcela by som sa spytat, ze ci po submitnuti kodu do moodlu sa kod da este upravit, resp. submitnut novy ak by som si tam nasla nejaku chybu?
<<

FeroG

Poslať Str Okt 09, 2013 7:07 pm

xxnaeriel píše:Chcela by som sa spytat, ze ci po submitnuti kodu do moodlu sa kod da este upravit, resp. submitnut novy ak by som si tam nasla nejaku chybu?

Ano, kod ide submitovat aj opakovane.

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť