Problem so sputenim metody

Moderátor: FeroG

<<

SimmaD

Poslať Str Jan 23, 2013 12:08 pm

Problem so sputenim metody

Dobry den,
som studentskou paz1a. Chcela by som sa opytat. Otvorim eclipse a chcem si spustit metodu. Napisem si udaje do spustaca a ked kliknem na tu sipku pre spustenie, nezobrazi sa mi ziadne okno, t.j. winpane okno. Neviem, ako si to mam odkontrolovat tie metody, co som si naprogramovala. Neviete, ci sa to neda nejak manualne alebo kde by sa mohla nachadzat chyba?
<<

FeroG

Poslať Str Jan 23, 2013 12:15 pm

Re: Problem so sputenim metody

(1) V zavere videotutorialu http://web.ics.upjs.sk/paz1a/files/mate ... rojekt.htm je ukazka spustenia "spustaca". Treba pravo-kliknut na triedu a cez kontextove menu vybrat "Run As" -> "Java Application". Klikanie na tu "zelenu sipku" sa pre zaciatocnikov neodporuca (niekedy to funguje, niekedy nie - nie zeby to bolo nahodne, ale to trochu komplikovanejsie na vysvetlenie ako sa to vlastne sprava).
(2) Nezobrazi sa ti okno. Mas v metoda main kod, ktory by okno mal vytvorit?
(3) Kludne pastni na forum kod "spustaca", kedze to je miesto, kde na 99.9% je problem.
<<

SimmaD

Poslať Str Jan 23, 2013 12:56 pm

Som sa zle vyjadrila v tom, co som chcela, nemyslela som celkom winpane okno, ale v eclipse okno, co sa tam vypise nieco, ked sa spusta metoda, pod zdrojovym kodom by sa malo zobrazit okno a vypise, co ma vypisat z metody.
<<

SimmaD

Poslať Str Jan 23, 2013 1:04 pm

Uz mi spoluziacka pomohla. Myslela som spustenie konzoly. Ale dakujem za ochotu pomoct. :)

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť