Projekty

Moderátor: FeroG

<<

michalbarancik

Poslať Uto Jan 22, 2013 11:04 pm

Re: Projekty

V tom pripade sme asi vsetci za 8.2. :D :D :D
<<

dzusik12

Poslať Str Jan 23, 2013 12:07 am

:D pocet ludi napoveda ze za projekty nie su slubene ziadne body do druheho semestra....
<<

FeroG

Poslať Str Jan 23, 2013 12:49 am

michalbarancik píše:V tom pripade sme asi vsetci za 8.2.

Nuz neviem, ci neskorsi termin znamena viac casu venovaneho projektom, alebo len o dovod viac odlozit pracu na projekte na neskor.

Ak sa v priebehu zajtrajska neukazu nove skutocnosti (t.j. nejaky zasadny dovod proti 8.2.), obhajoba bude v piatok 8.2. poobede (13:00?) a deadline sa posunie 5.2. Piatok 8.2. je zaujimavy aj tym, ze na skole mame Den otvorenych dveri. Ked uz budu verejne obhajoby, mozno by sme mohli ucastnikov DOD pozvat aj na prezentacie vasich projektov :-)

dzusik12 píše: pocet ludi napoveda ze za projekty nie su slubene ziadne body do druheho semestra....

O tom sa hovorilo uz minuly semester. Ako som vtedy hovoril, toto je jedna z veci, ktora nebude realizovana. Dovodov je viacero. Napriklad PAZ1a ani ziaden druhy semester nema (je to jednosemestralny predmet). PAZ1b pocas letneho semestra je samostatny predmet, ktory s PAZ1a ma formalne spolocne len to, ze PAZ1b pozaduje PAZ1a ako prerekvizitu. Je mi vsak jasne, ze z pohladu studentov sa PAZ1b moze javit ako nejaky druhy semester PAZ1a. Urcite tomu dopomaha aj to, ze mnoziny vyucujucich PAZ1a a PAZ1b maju dost velky prienik.
<<

FeroG

Poslať Štv Jan 24, 2013 8:12 pm

Termin odovzdania projektov bol posunuty na 6.2.2013, obhajoba projektov prebehne 8.2.2013 od 13:0 v P/01.
<<

Jamal

Poslať Pia Jan 25, 2013 12:50 pm

Ja som tiez za piatok. :)
A mam este otazku - ak chcem k projektu pripojit hudbu, ci je nutne nejak zistovat autorske prava? Alebo je to v tomto pripade nedolezite?
<<

FeroG

Poslať Sob Jan 26, 2013 8:48 pm

Jamal píše:A mam este otazku - ak chcem k projektu pripojit hudbu, ci je nutne nejak zistovat autorske prava? Alebo je to v tomto pripade nedolezite?

Nuz na autorske prava treba brat ohlad. Avsak faktom je, ze pokial ide o vizualne a audio diela, tak my to riesit nebudeme.
<<

Danka.Sl.

Poslať Uto Jan 29, 2013 5:38 pm

mozno som to len prehliadla, ale kde presne v moodli najdem nejaku tu kolonku, kde treba ten projekt odovzdat? treba ho aj posielat e-mailom niekomu? :)
<<

FeroG

Poslať Uto Jan 29, 2013 5:45 pm

<<

Jamal

Poslať Str Feb 06, 2013 5:09 pm

A ako tam mam vlozit odkaz na UlozTo? :) (vzdy ma to hodi na urcenie adresara)
<<

FeroG

Poslať Str Feb 06, 2013 6:23 pm

Jamal píše:A ako tam mam vlozit odkaz na UlozTo? (vzdy ma to hodi na urcenie adresara)

Mozes napr. vytvorit textovy subor, do neho napisat odkaz a textovy subor odoslat do Moodle.
<<

Jamal

Poslať Str Feb 06, 2013 7:19 pm

Dakujem.
<<

FeroG

Poslať Pia Feb 08, 2013 11:33 pm

Dnešná prezentácie projektov dopadli perfektne - tak kvantitou ako aj kvalitou. Prezentovaných bolo 13 projektov. Kvalita projektov v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi sa posunula o poriadny kúsok ďalej. Bolo to natoľko super, že sme sa rozhodli zvýšiť bodovú ponuku za projekty (a možno aj to nie je adekvátne, za odvedenú prácu). Tento názor nie je len môj, ale zdieľajú ho aj ďalší hostia obhajoby (z radov študentov a vyučujúcich iných predmetov). Aj keď je už výber skupín na PAZ1b uzatvorený, dnešní prezentujúci majú ešte možnosť do 10.2.2013 [14:00] zaslať mailom preferenciu na zaradenie do skupiny (pre prípad, že to nestihli kvôli intenzívnej práci na projekte).

Dúfam, že to rýpanie z mojej strany sa dalo nejako prežiť (ale ono to nejako patrí akosi k celému procesu a malo to svoj účel; a možno si aj treba začať zvykať, pre prípad, že by sme sa stretli na nejakom seminári venovanom bakalárskym prácam).

Chcem poprosiť prezentujúcich, aby cez Moodle odoslali finálne verzie za účelom zverejnenia (spustiteľné jar-ka, v ideálnom prípade aj zip so zdrojákmi a jarkom). Projekty stoja za to, aby boli zverejnené. Pre tých, čo neboli, ako upútavku pripájam odkaz na jeden z projektov: http://ics.upjs.sk/paz1a/files/projekty ... rling2.jar (autorka: Dana Šlauková). Časom bude okrem projektov zverejnená aj fotogaléria z dnešnej akcie.

Na záver otázka do diskusie. Dosť sme si kládli otázku, čo bola hlavná príčina dnešného výsledku (výrazny pokrok oproti minulým rokom), aby sme vedeli tento pokrok zopakovať aj budúci rok. Totiž oproti minulým rokom sa v oblasti projektov na PAZ1a nič zásadné nezmenilo (workshop k projektom bol aj minulý rok, nová verzia JPAZu s rozšireniami a demonštračným projektom bola zverejnená 24.12., t.j. ešte pred začiatkom skúškového, kedy predpokladám väčšina projektov vznikala).
<<

PainMaster

Poslať Sob Feb 09, 2013 1:11 am

V prvom rade sa chcem podakovat vsetkym studenom za peijemne prekvapenie ktore som zazil na prezentaciach projektov. Musim povedat, ze pri tom, aky kulturny sok ludia musia zazit za prvy semester, kvantach matematickych bludov a prvych akych-takych skusenostiach s programovanim, dokazali studenti vygenerovat pre mna velmi zaujimave projekty. Musim sa priznat, ze aj ked slo o mladsich studentov, tak z prezentacii som dosiel domov nabity tak pozitivnou energiou, ze som si zacal programovat svoje veci a citil som sa velmi motivovany.

V druhom rade, by som rad spomenul fakt, ze sice zastupenim na prezentaciach je to pohlavim aj odborne kvantitativne nevyvazena zalezitost, neda sa to povedat o kvalite, ktora bola podla mojho nazoru absolutne nezavysla od pohlavia alebo studijneho odboru, co mna tesi snad najviac :)

A v poslednom rade, by som rad poprosil ludi, ktorych tento projekt bavil (prodpokladam, ze koli znamke to robili len vynimky).. Neprestavajte programovat pre radost :)
V dalsom studiu je par predmetov ktore Vam mozu poskytnut priestor na realizaciu rozynch projektov(ci uz vopred danych, vlastnych, alebo firemnych) a ak taky predmet nieje tak mozu nastat asi 2 situacie..
1. Mam chut programovat a nemam napad => Napisem napr na forum a spojim sa s ludmi co maju problem 2.
2. Mam napad a chut programovat, ale nemam cas/chcel by som pracovat v teame => Napisem napr na forum a spojim sa s ludmi co maju problem 1.

PS: Ako som vravel uz na prezentaciach, zapojte sa do Ihry: http://web.ics.upjs.sk/ihra/
Ak by vam to nebolo umoznene v tohorocnom kole, tak svoj projekt mozete doladit a poslat dalsi rok (pripadne vytvorit novy).

Vela stastia praje,
pm.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
Predchádzajúci

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť