domáce zadanie 7

Moderátor: FeroG

<<

PALI_1

Poslať Uto Nov 27, 2012 7:32 pm

domáce zadanie 7

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, čo ma vrátiť metóda pocetSlov ak Frekvenčná tabuľka obsahuje dvojice
domaca 2; uloha 2; č.7 1; ? (5 alebo 3 ?)
<<

FeroG

Poslať Uto Nov 27, 2012 7:47 pm

Re: domáce zadanie 7

Metoda pocetSlov ma vratit pocet slov, ktore sa objavili aspon raz. Teda v tomto pripade to bude 3.
<<

PALI_1

Poslať Uto Nov 27, 2012 7:48 pm

Dakujem
<<

očko

Poslať Štv Nov 29, 2012 10:09 pm

Vysvetlite mi prosím
**
* Trieda realizujuca dynamicke pole (zoznam) cisel.
*/
public class ZoznamCisel {
//Hodnotenie: konstruktory a metody bez uvedeneho hodnotania celkom 3 body

/**
* Konstruktor zoznamu cisel - vytvori prazdny zoznam
*/
public ZoznamCisel() {

}

/**
* Konstruktor zoznamu cisel, pricom zoznam sa inicializuje hodnotami PODLA pola
* @param pole pole, podla ktoreho sa ma inicializovat zoznam cisel
*/
public ZoznamCisel(int[] pole) {

}

/**
* Konstruktor zoznamu cisel, pricom zoznam sa inicializuje hodnotami PODLA ineho zoznamu
* @param zoznam zoznam, podla ktoreho sa ma inicializovat zoznam cisel
*/
public ZoznamCisel(ZoznamCisel zoznam) {

}

to tam mám akože vytvoriť súbor alebo pole.. alebo čo vlastne..
blaskom
<<

FeroG

Poslať Štv Nov 29, 2012 10:17 pm

Zadanie hovori: "Naprogramujte triedu ZoznamCisel, ktorá reprezentuje dynamické pole čísel (pole, ktoré "dokáže" meniť svoju veľkosť)."

Cize chce sa vytvorit trieda, ktora sa bude podobat na pole: bude uchovavat nejaku postupnost cisel (tak ako pole) s tym, ze cisla na jednotlivych poziciach (indexoch) v tejto postupnosti mozeme menit. A aby toho nebolo malo, chceme mat aj moznost pridavat nove cisla do postupnosti bez toho, aby pouzivatel triedy musel vytvarat novy objekt triedy ZoznamCisel.
<<

kubo

Poslať Pia Nov 30, 2012 5:34 pm

Pochopil som spravne ze v ulohe s Frekvencnou tabulkou netreba nutne vytvarat pomocnu triedu PocetnostSlova ? :-) Alebo ju treba dorobit ? V moodli je totiz subor PocetnostSlova.java oznaceny ako povinny :-).
<<

FeroG

Poslať Pia Nov 30, 2012 5:42 pm

Triedu PocetnostSlova netreba vytvarat. Uz som ju odstranil z povinnych suborov.
<<

kubo

Poslať Pia Nov 30, 2012 6:15 pm

vdaka :-)
<<

Danka.Sl.

Poslať Pia Nov 30, 2012 6:40 pm

Prečo mi pri kompilácii triedy FrekvenčnáTabuľka píše chybu evaluátor, keď v Eclipse mi trieda bez problémov beží? aká tam môže byť chyba? :(
<<

FeroG

Poslať Pia Nov 30, 2012 7:31 pm

Uz by tato chyba mala byt odstranena (boli zle nastavene cesty pre kompilaciu a tak pri kompilacii FrekvencnaTabulka chybala trieda PocetnostSlova). Oprava chyby bola ukoncena o 19:10. Ak ste submitovali skor a mali ste chybu kompilacie, nechajte zevaluovat vase riesenie opat.
<<

daniela

Poslať Sob Dec 01, 2012 4:43 pm

No Jail Server Available....s touto cervenou hlaskou ma moodle trapi uz cely den... :( nechce mi vziat subory, evaluovat..ani nic..co s tym?...kedy ho to prejde?:)
<<

FeroG

Poslať Sob Dec 01, 2012 7:21 pm

daniela píše:No Jail Server Available....s touto cervenou hlaskou ma moodle trapi uz cely den... nechce mi vziat subory, evaluovat..ani nic..co s tym?...kedy ho to prejde?:)

Podla zaznamov niekedy dnes okolo obeda padol evaluacny server (alebo server, na ktorom bezi virtualizovany evaluacny server). Ak to nie je nejaky vaznejsi problem, najneskor do zajtra by to vsetko mohlo automaticky nabehnut.

Kazdopadne moodle bezi, t.j. svoje riesenia viete odovzdavat. A istotne ste uz dost skuseni na to, aby ste si aj bez pomoci evaluatora (napr. vlastnym otestovanim) overili, ci vase riesenie je OK. Pripominam tiez, ze zaverecny prakticky test bezi bez evaluatora. Navyse sa od vas pri nom ocakava, ze vytvorite aj testovacie vstupy, ktorymi demonstrujete funkcnost svojho kodu. Takze tento vypadok treba brat ako prilezitost potrenovat na zaverecny test.
<<

FeroG

Poslať Pon Dec 03, 2012 7:55 am

Nakoniec bol potrebný zásah admina virtualizačného servera. Evaluátor 7. sady je už k dispozícii.
<<

očko

Poslať Pon Dec 03, 2012 6:25 pm

mám otázku ohľadom "Upozornenie: Aj prázdne slovo (prázdny reťazec) považujeme za slovo."... mohli by ste mi popísať ktoré konkrétne prípady môžu nastať?.. kedy mam považovať slovo za prázdny reťazec?.... je prázdny reťazec aj medzera medzi slovami? "whitespace"?
blaskom
<<

FeroG

Poslať Pon Dec 03, 2012 9:17 pm

Zakladnym cielom objektov triedy FrekvencnaTabulka je uchovavat pre kazdy retazec (objekt triedy String, postupnost znakov) jeho pocetnost (napr. pocet vyskytov v nejakom subore). To znamena, ze vasa implementacia nema tento retazec nijako "analyzovat" ci upravovat. Teda retazec (=postupnost znakov) skladajuci sa z 3 medzier je iny ako retazec skladajuci sa z 2 medzier a ten je iny, ako retazec skladajuci sa z 0 znakov (=prazdny retazec). Rovnako na velkosti pismen zalezi - "Ahoj" a "ahoj" su 2 rozne retazce (slova).

Doplnim este, ze evaluator vyuziva pri testoch retazce zlozene z velkych a malych pismen anglickej abecedy a cifier. Kazdy z tychto retazcov ma dlzku 0 alebo viac znakov.

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť