PAZ1a a štrajk

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Ned Nov 25, 2012 5:28 pm

PAZ1a a štrajk

Ako ste sa iste dozvedeli z médií, fakultného webu (http://www.upjs.sk/prirodovedecka-fakulta/7631), či plagátu pri vchode na Jesennej, od zajtra začína časovo neobmedzený celozväzový štrajk pracovníkov školstva a vedy na Slovensku. Tento štrajk sa týka nielen pracovníkov regionálneho školstva, ale aj pracovníkov vysokého školstva. V dôsledku štrajku preto treba rátať s tým, že možno sa niektoré výučbové aktivity nebudú konať (nebude ich mať kto odučiť; pravdepodobne ich konanie bude nahradené samoštúdiom), alebo budú prebiehať v nejakom špeciálnom režime.

Čo bude znamenať štrajk pre výučbu predmetu PAZ1a?

Výučba predmetu PAZ1a je personálne zabezpečovaná doktorandmi (študentmi 3. stupňa VŠ štúdia) ako aj pedagogickými zamestnancami. Doktorandov sa štrajk priamo netýka. Spomedzi zamestnancov sú vo výučbe PAZka zapojení Peťo Gurský, Jano Guniš a ja. Z tejto skupiny sa štrajku zúčastní iba Jano Guniš, ktorý má v tomto rozhodnutí moju plnú podporu. Z uvedeného vyplýva, že štrajk ovplyvní iba výučbu skupiny C. To však neznamená, že výučba nebude realizovaná. Výučbu skupiny C zabezpečí niektorý z pomocných cvičiacich (predpokladaný scenár) alebo študenti zo skupiny C budú umiestnení do ostatných skupín.

Prečo neštrajkujú všetci?

Účasť na štrajku je osobným rozhodnutím každého zamestnanca. Ja osobne sa so štrajkom stotožňujem a podporujem učiteľov zapojených do štrajku. Na druhej strane (ako vysokoškolský pedagóg) štrajk nepovažujem za najefektívnejší prostriedok vyjadrenia svojich postojov. Je to dané aj typom pracovných povinností, v ktorých samotná kontaktná výučba tvorí len malé percento.

Situácia v slovenskom školstve ja naozaj kritická a štrajk je začiatkom jej vyvrchoľovania - a nejde tu len o otázky financií, ale aj fungovania celého systému vrátane "nastavenia" spoločnosti. Schválne. Spomínate si na svoje základoškolské a stredoškolské časy? Rodičia sa vás možno pýtali ako bolo dnes v škole. Možno sa vás pýtali, aké známky ste dnes dostali v škole. Ale koľkých z vás sa rodičia (alebo ktokoľvek iný) pýtal, čo nové ste sa dnes v škole naučili/dozvedeli?
<<

PainMaster

Poslať Ned Nov 25, 2012 8:35 pm

Re: PAZ1a a štrajk

Pekny post:)

Schvalne sa pytam skolopovinnych prave otazku "co nove si sa dnes naucil/dozvedel" a az na moju sestru, ktora si uz zvykla na tuto otazku som nenarazil na ziaka, ktory by sa tejto otazke nezacudoval, pripadne automaticky neodpovedal napr. "jednodku z matematiky". :D :D :D

ps: ku strajku.. Padli neake navrhy na zmenu skolstva aj na pode upjs? Pripadne je neake miesto kde su neake rozumne diskusie otvorene verejnosti bez jej zasahu?
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

FeroG

Poslať Ned Nov 25, 2012 10:21 pm

Re: PAZ1a a štrajk

PainMaster píše:ps: ku strajku.. Padli neake navrhy na zmenu skolstva aj na pode upjs? Pripadne je neake miesto kde su neake rozumne diskusie otvorene verejnosti bez jej zasahu?

Ja o tomto nemam informacie. Ale mozno ma kolegovia doplnia.

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť