domace zadanie 6

Moderátor: FeroG

<<

Danka.Sl.

Poslať Sob Nov 17, 2012 6:26 pm

domace zadanie 6

Mozte mi prosim vysvetlit tuto cast zadania:

"Pri riešení úlohy dajte pozor na to, že:
v reťazcových literáloch na môžu vyskytovať aj znaky zapísané pomocou tzv. escape sekvencie, napr. \". "

mohli by ste uviest nejaky priklad nespravneho/spravneho fungovania programu?
<<

FeroG

Poslať Sob Nov 17, 2012 6:34 pm

Re: domace zadanie 6

Tato poznamka o escape sekvenciach narozdiel od tej prvej nie je "vseobecna". Jej relevantnost zavisi od toho, ako sa clovek rozhodne ulohu riesit (pri istom sposobe riesenia to moze byt problem). Kazdopadne by som skusil v ramci testov odstranovat komentare v kode, kde sa nachadza takyto prikaz:
  Kód:
String s = "Aj nieco \"take // by mohlo\" nastat.";
<<

Danka.Sl.

Poslať Sob Nov 17, 2012 7:21 pm

takze v tomto pripade, ktory ste uviedli ma ako vyzerat vysledok?? :D
<<

FeroG

Poslať Sob Nov 17, 2012 7:30 pm

Tak ako v Eclipse :-) T.j. tento riadok neobsahuje komentar.

Alternativne zadanie ulohy: zo zdrojoveho suboru odstrante vsetky znaky, ktore Eclipse zobrazi ako komentar (su zelenou farbou) za predpokladu, ze zdrojovy kod neobsahuje /* */ komentare.
<<

Danka.Sl.

Poslať Sob Nov 17, 2012 8:07 pm

ok, dakujem velmi pekne :-)
<<

Jamal

Poslať Ned Nov 18, 2012 1:44 pm

Zdravim.. :) Kedy bude mozne odovzdat riesenia?
<<

FeroG

Poslať Ned Nov 18, 2012 2:01 pm

Prave som v moodle otvoril moznost odovzdavania rieseni 6. sady. Kedy vsak bude evaluator neviem povedat, pokusim sa ho ale napisat co najskor (aktualne maju ine veci vyssiu prioritu).
<<

očko

Poslať Sob Nov 24, 2012 1:01 pm

Dobrý deň.... mám problém týkajúci sa úlohy odstraňovania komentárov.... možno si to všimli i ostatní študenti ale v zadaní úlohy stojí :
(citujem)
"Okrem toho je možné vytvárať aj komentáre pomocou kombinácie /* a */. Tento typ komentárov však v tejto úlohe nebudeme uvažovať."
Vzhľadom k tejto skutočnosti musím poznamenať, že evaluator berie do úvahy aj možnosť, že komentár bude tohto typu.

Preto by som Vás chcel požiadať o jednoznačnú odpoveď. "Došlo k nedorozumeniu?" alebo "Je zadanie chybné?" alebo "Evaluator na túto možnosť neprihliada?"

Za odpoveď vopred ďakujem
<<

FeroG

Poslať Sob Nov 24, 2012 2:01 pm

očko píše:Dobrý deň.... mám problém týkajúci sa úlohy odstraňovania komentárov.... možno si to všimli i ostatní študenti ale v zadaní úlohy stojí :
(citujem)
"Okrem toho je možné vytvárať aj komentáre pomocou kombinácie /* a */. Tento typ komentárov však v tejto úlohe nebudeme uvažovať."

V zadani som chcel prvou vetou povedat - ano, v Jave existuju aj /* */ komentare (aby ste potom nezacali riesit, ze co ked takyto komentar). Druha veta ale hovori, ze aj ked takyto typ komentarov existuje, v ramci tejto ulohy sa budeme tvarit, ze tomu tak nie je. Inymi slovami, ze v Jave mozeme komentare pisat len pomocou //.

očko píše:Vzhľadom k tejto skutočnosti musím poznamenať, že evaluator berie do úvahy aj možnosť, že komentár bude tohto typu.

Dakujem za upozornenie. Skontroloval som podkladove subory pre testovacie vstupy (testovaci vstup je generovany kombinaciou realneho zdrojoveho kody a nahodne generovanych komentarov) a naozaj v jednom pripade som zabudol zo zdrojaka odstranit /* */ komentar. Kazdopadne vsak evaluator neodstranenie tohto komentara neriesil, kedze kontroloval len korektne odstranenie // komentarov.
<<

StanTheMan

Poslať Sob Nov 24, 2012 4:27 pm

to existuje nejaka funkcia, ze mi zisti, ze tam je tabulator? ci to musim nejak nakombinovat z toho, co uz viem?
<<

StanTheMan

Poslať Sob Nov 24, 2012 4:33 pm

aha, uz nic, uz som zistil, ze mi netreba taku funkciu.
<<

očko

Poslať Ned Nov 25, 2012 5:30 pm

mám komentár vzhľadom k evaluatoru.... neviem prečo ale keď zadám hodnoty ktoré mi evaluator vypísal ako chybne vyriešené tak mi java vždy odpovie správne
resp mi dá správny výsledok... stiahol som si aj súbory ktoré sa používajú pri evaluacii ale je to stále rovnaké. prosím o vysvetlenie!
blaskom
<<

FeroG

Poslať Ned Nov 25, 2012 5:38 pm

očko píše:mám komentár vzhľadom k evaluatoru.... neviem prečo ale keď zadám hodnoty ktoré mi evaluator vypísal ako chybne vyriešené tak mi java vždy odpovie správne
resp mi dá správny výsledok... stiahol som si aj súbory ktoré sa používajú pri evaluacii ale je to stále rovnaké. prosím o vysvetlenie!

To neviem ani ja. Zial tvoj popis problemu hovori, ze cosi sa ti nepozdava, no nijako nespecifikujes co. Kedze neviem, kto sa skryva za nickom ocko, neviem ani len nahliadnut do moodla, aby som overil opodstatnenost podozrenia. Takze poprosim bud o viac detailov alebo nejakym sposobom (napr. e-mailom) mi dorucit informaciu o tom, na ktory korektny kod neakceptovany evaluatorom by som sa mal v moodle pozriet.
<<

očko

Poslať Ned Nov 25, 2012 5:54 pm

Evaluator mojej metóde pocetOsobVBudove zadal prázdnu hodnotu do logovaciSubor a ako NaZaciatku zadal hodnotu 31 ... moja metóda mi odpovedala -1 ale evaluatoru nie.
blaskom
<<

FeroG

Poslať Ned Nov 25, 2012 6:01 pm

očko píše:Evaluator mojej metóde pocetOsobVBudove zadal prázdnu hodnotu do logovaciSubor a ako NaZaciatku zadal hodnotu 31 ... moja metóda mi odpovedala -1 ale evaluatoru nie.

Najprv vysvetlim hlasku z evaluatora:
  Kód:
Metóda pocetOsobVBudove(..., 31) zlyhala. Metóda vrátila 21 ale správne mala vrátiť hodnotu -1

Metoda bola spustena s normalnym (nie prazdnym) suborom. Kedze meno suboru nie je dolezite pri tejto metoda, do vypisu som dal ..., aby v hlaske neboli zbytocne detaily. "Metóda vrátila 21 ale správne mala vrátiť hodnotu -1" znamena, ze tvoj kod vratil 21, avsak evaluator cakal, ze tvoj kod vrati hodnotu -1.

Pozrel som aj kod. Zial sklamem ta. Je tam logicko-implementacna chyba. Takze v tomto pripade sa evaluator urcite nemyli.
Ďalší

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť