Skupina A: Majú komentáre význam?

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Str Nov 07, 2012 12:23 am

Skupina A: Majú komentáre význam?

V skupine A sme si opravujúci (ja, Juraj a Matej) stanovili interný cieľ: hodnotiť zadania tak, aby sme študentov nielen "obodovali", ale aj upozornili ich na chyby, zlé zvyklosti, poukázali na miesta, ktoré išlo vylepšiť, či zefektívniť. Takéto hodnotenie je podstatne časovo náročnejšie. V rámci analýzy časovej efektívnosti výučbových aktivít tak vznikajú prirodzené otázky: Sú takéto hodnotenie pre študentov prínosné? Zamýšľajú sa nad komentármi? Alebo len pozrú body a je to "vybavené"? Skúšajú študenti svoje riešenia vylepšiť na základe týchto komentárov? ... Totiž jedným z dôsledkom pozorného čítania kódu je aj to, že dosť jasne vidíte, ako sa "myšlienky" šírili. To nie je problém. Horšie však je, že niekedy pekne vidíte, že riešiteľ domáceho zadania nie je nutne tá istá osoba ako osoba, ktorá riešenie "submitovala"... A práve takéto postrehy o to viac motivujú pýtať sa na už skôr položené otázky...

Ako je to teda s komentármi domácich zadaní? Majú pre vás pridanú hodnotu? Alebo by stačili aj stručnejšie komentáre?
<<

PainMaster

Poslať Str Nov 07, 2012 12:53 am

Re: Skupina A: Majú komentáre význam?

Hlavne je podla mna dolezite, vyhnut sa zbytocnemu komentovaniu uloh, ktore neboli napisane nespravne :)
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

kubo

Poslať Str Nov 07, 2012 9:05 am

Komentare su super :-). Je fajn vediet co clovek urobil dobre a co nie, navyse hodnotenie potom nie je len bezduchymi cislami co sa mi na tomto predmete velmi paci. Ak to ale zabera vela casu mozete to skratit :-).
<<

ondrisovalucia

Poslať Str Nov 07, 2012 7:16 pm

Podľa mňa sú komentáre tiež super :) Je dobré vedieť kde som spravila chybu a za čo sa strhávajú body :) Rozhodne som za to,aby tam tie komentáre boli aj naďalej :)
<<

Katka

Poslať Str Nov 07, 2012 11:29 pm

podla mna su tie komentare super, ked dobre spravime domacu tak to aj super padne take ocenenie a ked zle tak je super ze presne pochopime ze kde bola ta chyba..ja som urcite za komentare, a citam ich a pomahaju do buducnosti. samozrejme nech su take dlhe aby sa opravovatelia aj vyspali...zase to nemusia byt slohy:)
<<

cukyi358

Poslať Štv Nov 08, 2012 3:59 pm

Tiez si myslim, ze su vase komentare pre nas velmi uzitocne. Aj ked sa nad nimi asi nezamysla kazdy, urcite sa najde mnoho studentov, kt. sa potesia, ked im napisete co urobili zle alebo ako to mohli urobit lepsie, kedze niekedy si sami na chybu nevieme prist ani po pomerne dlhom case, ktory nad nejakym programom stravime :) Zaroven mam po precitani takeho komentara pocit, ze vam zalezi na tom, aby sme sa stale zlepsovali, co urcite padne vhod kazdemu, kto sa snazi(l) a zaroven ho to motivuje pracovat dalej :) Aspon u mna to tak funguje, ale snad suhlasia aj ostatni :)

Dufam teda, ze sa hodnotenia nezmenia len na nejake cisla a nic k tomu :)
<<

kubo

Poslať Štv Nov 08, 2012 6:54 pm

suhlasim s tym co je napisane vyssie :-)

komentare naozaj motivuju :-)
<<

StefanPorhincak

Poslať Štv Nov 08, 2012 8:18 pm

hej, motivacia sa zide... pridavam moje minulorocne veci (ak tam niekto najde zadanie, kontaktujte ma, vymazem), mozno sa niekomu zide
https://porhincak.eu/paz1a
ak je môj príspevok nezrozumiteľný, dajte vedieť, občas po sebe nečítam...

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť