Midterm

Moderátor: FeroG

<<

sima

Poslať Uto Nov 06, 2012 7:44 pm

Midterm

Chcem sa opýtat,ci sa midterm opravuje nejak postupne lebo mam uz zapisane nejake body v moodli no jednu metodu nemam opravenu a poslala som ju
<<

FeroG

Poslať Uto Nov 06, 2012 7:49 pm

Re: Midterm

Hodnotenia z midtermu nie sú uzatvorené, prebieha ich hodnotenie. Špeciálne pokiaľ ide o časť 1, tam každú úlohu opravuje iný cvičiaci (preto vidíte ako hodnotiteľa PAZ1a opravovateľa). Postupne ako cvičiaci hodnotia úlohy, menia sa aj body za túto časť. Aj preto sa môže stať, že za vyriešené úlohy ešte nemáte body. Časť 2 by už mala byť viac-menej finálna.
<<

kubo

Poslať Uto Nov 06, 2012 10:29 pm

Ked uz sa riesi midterm. Asi sa mi podarilo odignorovat nejake pokyny a v prvej casti som vyriesil vsetky ulohy (ci su spravne neviem). Az potom som sa od spoluziakov dozvedel, ze stacilo riesit dve. Dufam, ze s tym nebude problem.
<<

FeroG

Poslať Uto Nov 06, 2012 10:36 pm

Prvých pár komentárov k dnešnému midtermu (už v rámci tradície obšírnejší sumarizačný report bude po uzatvorení hodnotení celého midtermu):
(1) Odporúčam nenechať si ujsť zajtrajšiu prednášku, jej súčasťou budú aj vzorové riešenia úloh z midtermu.
(2) Hodnotenia z Časti 2 môžete považovať za finálne, riešenia z Časti 1 by mali byť ohodnotené v priebehu zajtrajšieho dňa.
(3) Časť 2: 26 študentov získalo 10 bodov, ďalších 5 študentov malo nad 8 bodov, priemer z odovzdaných riešení bol 4.75 boda.
(4) Do budúcna bude treba vyriešiť štart midtermu, stratilo sa dosť času s naštartovaním Eclipse a vytvorením projektu (obzvlášť v P/03)
(5) Otestovanie ExamMonitora prebehlo viac-menej úspešne, i keď ukázalo sa pár veci, ktoré treba doriešiť...
(6) Opäť sa identifikovala skupina študentov, ktorí z domácich zadaní majú kopu bodov, no na desaťminútovkach a midterme zlyhali. Dôvody sú asi jasné (aj preto sú zavedené povinné minimá).

Otázky do diskusie:
Ako hodnotíte dnešný midterm, náročnosť úloh, priebeh, organizáciu, ... Nejaké komentáre, nápady, pripomienky?
Experimentálne sa overoval monitorovací SW, ako ste to vnímali (predsa to je len neštandardná novinka na predmete PAZ1a)?
<<

FeroG

Poslať Uto Nov 06, 2012 10:41 pm

kubo píše:Ked uz sa riesi midterm. Asi sa mi podarilo odignorovat nejake pokyny a v prvej casti som vyriesil vsetky ulohy (ci su spravne neviem). Az potom som sa od spoluziakov dozvedel, ze stacilo riesit dve. Dufam, ze s tym nebude problem.

Hlavne, ze nazov prvej casti napisany velkym pismom a boldom bol "Časť 1 (dve úlohy z troch)" - a to neratam samostatnu podkapitolku "Ktoré úlohy treba riešiť:". Studie PISA sa jednoznacne nemylia... :-) Teraz vaznejsie: nie je to problem, vyberieme tie 2 ulohy, z ktorych sa dosiahlo najviac bodov.
<<

PainMaster

Poslať Uto Nov 06, 2012 10:44 pm

FeroG píše:Experimentálne sa overoval monitorovací SW, ako ste to vnímali (predsa to je len neštandardná novinka na predmete PAZ1a)?

Monitorovaci sw je open? Minimalne neaky jeho manual, v lepsiom pripade source? V najhorsom pripade aspon nazov sw, ktory sa pouziva?
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

kubo

Poslať Uto Nov 06, 2012 10:50 pm

FeroG píše:Hlavne, ze nazov prvej casti napisany velkym pismom a boldom bol "Časť 1 (dve úlohy z troch)" - a to neratam samostatnu podkapitolku "Ktoré úlohy treba riešiť:". Studie PISA sa jednoznacne nemylia... :-) Teraz vaznejsie: nie je to problem, vyberieme tie 2 ulohy, z ktorych sa dosiahlo najviac bodov.

Hej vraveli mi ze to bolo priamo na papieri. Neviem ako som si to mohol nevsimnut.

Dakujem velmi pekne :-).
<<

FeroG

Poslať Uto Nov 06, 2012 11:09 pm

PainMaster píše:Monitorovaci sw je open? Minimalne neaky jeho manual, v lepsiom pripade source? V najhorsom pripade aspon nazov sw, ktory sa pouziva?

Monitorovaci SW nie je open, manual neexistuje, zdrojaky su pristupne len pre cviciacich PAZ1a. Nazov je prudko kreativny: ExamMonitor - je to vlastny SW (platformovo nezavisly) napisany na lokalne podmienky - potreby PAZ1a/PAZ1b a prakticke obmedzenie spustit v PC ucebniach SW pod rootovskymi pravami (okrem dalsich). "Dakujem" tymto minulorocnym studentom (menovat nebudem), ktori ma takto donutili investovat cas do tohto SW. SW nebude open (nie v najblizsom obdobi), kedze tym by bolo jednoduche (aspon si myslim) najst jeho slabiny. Nie zeby ich neslo vyriesit (viem o par), ale znamenalo by to podstatne viac casu na implementaciu. Absolutna bezpecnost neexistuje, cielom bolo len minimalizovat "riziko" na akceptovatelnu mieru.
<<

PainMaster

Poslať Uto Nov 06, 2012 11:14 pm

FeroG píše:
PainMaster píše:Monitorovaci sw je open? Minimalne neaky jeho manual, v lepsiom pripade source? V najhorsom pripade aspon nazov sw, ktory sa pouziva?

Monitorovaci SW nie je open, manual neexistuje, zdrojaky su pristupne len pre cviciacich PAZ1a. Nazov je prudko kreativny: ExamMonitor - je to vlastny SW (platformovo nezavisly) napisany na lokalne podmienky - potreby PAZ1a/PAZ1b a prakticke obmedzenie spustit v PC ucebniach SW pod rootovskymi pravami (okrem dalsich). "Dakujem" tymto minulorocnym studentom (menovat nebudem), ktori ma takto donutili investovat cas do tohto SW. SW nebude open (nie v najblizsom obdobi), kedze tym by bolo jednoduche (aspon si myslim) najst jeho slabiny. Nie zeby ich neslo vyriesit (viem o par), ale znamenalo by to podstatne viac casu na implementaciu. Absolutna bezpecnost neexistuje, cielom bolo len minimalizovat "riziko" na akceptovatelnu mieru.

V pripade, ze ma student (menovat nebudem) zaujem o spolupracu na takomto sw, je moznost neakej dohody? Napr dohoda o mlcanlivosti alebo tak nieco?
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

FeroG

Poslať Uto Nov 06, 2012 11:21 pm

PainMaster píše:V pripade, ze ma student (menovat nebudem) zaujem o spolupracu na takomto sw, je moznost neakej dohody? Napr dohoda o mlcanlivosti alebo tak nieco?

Ak myslime na toho isteho studenta, tak samozrejme nie je problem :-)
<<

Miro

Poslať Str Nov 07, 2012 10:37 am

da sa niekde pozriet zadanie midtermu?
<<

FeroG

Poslať Str Nov 07, 2012 9:56 pm

Miro píše:da sa niekde pozriet zadanie midtermu?

http://ics.upjs.sk/paz1a/files/pisomky/Midterm2012.pdf
<<

FeroG

Poslať Str Nov 07, 2012 11:31 pm

Hodnotenia z midtermu v Moodle mozete povazovat za finalne.

Reklamacie:
Ak nie ste spokojni so svojim bodovym ohodnotenim alebo ste nasli nejake nezrovnalosti, kontaktujte osobu opravujucu danu ulohu (najlepsie e-mailom, mna mozete uviest do CC). Ak je opravujucim "PAZ1a opravovatel" (v Casti 1), informaciu, kto tu ktoru ulohu naozaj hodnotil najdete v komentaroch hodnotenia. Kazdy opravujuci pridal k hodnoteniu svoje inicialy (sachovnicu mal na starosti JG, zvysne ulohy SP, LP, JS a par malo rieseni som pozrel aj ja).

Zhodnotenie:
Bolo 84 submitov v prvej casti, 74 submitov druhej casti. Priemerny bodovy zisk bol 16,03 boda. Pre porovnanie v roku 2011/2012 to bolo 18,49 boda, v roku 2010/2011 19,92 boda (po prepocitani, kedze oni mali 40 bodovy midterm). Tohtorocne specifikum bolo to, ze uz pocas midtermu bol dostupny evaluator. 20 studentov ziskalo plny pocet bodov (t.j. 30 bodov), dalsich 16 studentov ziskalo aspon 20 bodov. Median bol 15 bodov.

Zhodnotenie uloh:
Najvacsi problem sa ukazal so sachovnicou. O nasadeni tejto ulohy sa dlho uvazovalo - nie, zeby tato uloha doplnena o rady bola narocna, kazdopadne vsak bola pracna. Kedze bola moznost vyberu, uloha bola nakoniec nasadena.

Dosledky:
Midterm potvrdil to, co uz bolo skor naznacovane. A to, ze niektore skupiny su nevyrovane (v porovnani s inymi, aj v ramci skupiny). Totiz kym jedna skupina mala prepocitany priemer 19,35 boda, ina skupina mala priemer len 6,62 boda. Treba s tym nieco robit, t.j. dojde k preusporiadaniu skupin. Ak mate nejaky navrh, ako to spravit tak, aby to bolo pre vas co najprijatelnejsie, podelte sa on. Nove rozdelenie studentov do skupin by malo byt v platnosti od 12.11.2012

Pre niektorych studentov ich vysledok z midtermu znamena prakticky hodnotenie FX vzhladom na podmienku povinnych minim. Tito studenti by mali prehodnotit svoju pracu na predmete a premysliet, ake z toho plynu dosledky. Mozno to bol len zle zvoleny studijny odbor. Ak si vsak myslite, ze vysledok z midtermu neodzrkadluje vase skutocne a aktualne znalosti a vedomosti, treba sa cim skor ozvat (spolu s odovodnenim preco - priklad: z desatminutoviek som mal doposial stale aspon 3 body, no midterm som napisal len na 5 bodov...)! Minuly rok existoval nieco ako "nahradny" midterm, mozno nieco podobne za jasne definovanych podmienok mozeme spravit aj tento rok... Jasne definovane podmienky znamena, ze tieto podmienky zabrania "neferovosti" druhej sance voci tym, ktori uspesne zvladli riadny midterm.
<<

Katka

Poslať Štv Nov 08, 2012 9:33 pm

Co sa tyka prerozdelovania..podla mna by mal kazdy student mat moznost vyplnit nejaky dotaznik(ako na zac semestra) kde by uviedol ze ci chce ostat v svojej skupine so svojim cviciacim abo sa vymenit alebo mu to je jedno. A potom by sa skusilo prerozdelit co najoptimalnejsie aj pre cviciacich aj pre nas. ale neviem ci by to fungovalo mozno by tym dotaznikom vzniklo este viac nezrovnalosti...ale myslim ze sme si zvykli uz a tak uplne prerozdelenie zaradom vsetkych podla priemeru..neviem ci by nam prospelo. Aj preto ze uz sa pozname v skupine a vieme si tak pomahat.
<<

ondrisovalucia

Poslať Štv Nov 08, 2012 11:31 pm

Súhlasím s Katkou.Ten dotazník je dobrý nápad aby si každý študent mohol vybrať :)
Ďalší

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia