Midterm

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Štv Nov 08, 2012 11:40 pm

Re: Midterm

Dakujem za doterajsie nazory. Moj odhad je, ze dotaznik by vela nevyriesil, resp. situaciu by dost skomplikoval - ak je cielom vyriesit zlu vyvazenost skupin. Ale mozeme zajtra skusit zistit, kolko je ludi, ktorym je jedno, v ktorej su skupine, t.j. su ochotni nechat sa presunut do inej skupiny.
<<

saska_28

Poslať Štv Nov 08, 2012 11:54 pm

no mozno by bolo dobre zistit, ze kto by privital moznost nechat sa preradit....ale skor mam pocit, ze vacsina je spokojna so svojou skupinou, podla mna si mnoho ludi uz zvyklo na jednotlivy styl vyucby cviciacich aj na seba navzajom a tak si vieme navzajom akosi pomoct. Neviem, ci by som napriklad v polke semestra chcela "odznova" si na vsetko zvykat.
<<

FeroG

Poslať Pia Nov 09, 2012 12:08 am

Ja rozumiem, ze nejake zmeny nie su vitane - pretoze "zvyk". Na druhej strane vysledky midtermu identifikovali problem. Ak uz nic ine, tak tu mame skupinu, v ktorej sa zisli studenti, ktorym to az tak nejde (priemer z midtermu pod 7 bodov). Z didaktickeho hladiska je to problem, kedze v skupine je malo sikovnejsich studentov, ktori maju potencial skupinu "potiahnut", vytvorit vhodnu atmosferu na cviceniach a motivovat aj tych menej sikovnejsich kolegov.

saska_28 píše:Neviem, ci by som napriklad v polke semestra chcela "odznova" si na vsetko zvykat.

To vznikol naozaj az taky silny zvyk? Napriklad zazili ste zamenu cviciacich - to bol ten tyzden az taky obrovsky sok? Naozaj su vyucbove styly az natolko diametralne odlisne?
<<

George Michael

Poslať Pia Nov 09, 2012 12:41 am

No ja zamenu cviacich fakt nechcem (pre moje osobne sebecke dovody) , z minula z tej zameny si pamatam aky zmateny som bol z cviciaceho. Neviem ci to bolo zmenou stylu vyucovania alebo len tym, ze proste sposob vyucby bol sam o sebe matuci. Najradsej by som bol, aby sa to nechalo na studentoch, aby sa presunuli na zaklade aj napriklad porovnania vysledkov medzi skupinami ale podla svojho rozhodnutia. Ak by bol v nejakej skupine privelky pocet studentov, tak by sa to mohlo nechat na losovanie alebo co :D . Ale po uvazeni ten algortitmus vyzera ako najjednoduchsie riesenie vyhodne ale len pre tych ludi, co sa dostanu do spravnej skupiny :(.
<<

marthinius

Poslať Pia Nov 09, 2012 7:37 am

Katka píše:Co sa tyka prerozdelovania..podla mna by mal kazdy student mat moznost vyplnit nejaky dotaznik(ako na zac semestra) kde by uviedol ze ci chce ostat v svojej skupine so svojim cviciacim abo sa vymenit alebo mu to je jedno. A potom by sa skusilo prerozdelit co najoptimalnejsie aj pre cviciacich aj pre nas. ale neviem ci by to fungovalo mozno by tym dotaznikom vzniklo este viac nezrovnalosti...ale myslim ze sme si zvykli uz a tak uplne prerozdelenie zaradom vsetkych podla priemeru..neviem ci by nam prospelo. Aj preto ze uz sa pozname v skupine a vieme si tak pomahat.

absolútny súhlas...určite by to prerozdeľovanie niekomu pomohlo ale napr viem, že v našej skupine to "klape" a ľudia by mali dostať možnosť voľby, či vôbec chcú tú danú skupinu opustiť.
<<

marthinius

Poslať Pia Nov 09, 2012 7:41 am

FeroG píše:To vznikol naozaj az taky silny zvyk? Napriklad zazili ste zamenu cviciacich - to bol ten tyzden az taky obrovsky sok? Naozaj su vyucbove styly az natolko diametralne odlisne?

Ja aspoň na zámenu cvičiacich dobre nespomínam a viem, že v skupine nie som jediný...nový cvičiaci mal úplne iný štýl výučby, na ktorý sme boli zvyknutý a som rád, že sa to navrátilo do starých koľají.
<<

PainMaster

Poslať Pia Nov 09, 2012 9:24 am

FeroG: chces eliminovat velke rozdiely v priemeroch skupin, alebo chces zvysit celorocny priemer? Myslim, ze slabsi ziaci, ktori si za svoju slabost mozu sami stiahnu tych sikovnejsich dramaticky, zatial co takychto ziakov vytiahnut je problem motivacie.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

barbora

Poslať Pia Nov 09, 2012 1:42 pm

Chcela by som sa opytat este ohladom toho opravneho midretmu. Bude to mozne iba pre tych, ktorym hrozi FX, alebo aj pre takych, co mali iba smolu a nie su spokojni s poctom bodov, ktory dosiahli - veria, ze mohli dosiahnut vyssi (napr. ja som mala ulohu spravenu spravne no potom som zazmatkovala a vzala si do hlavy, ze zadanie je ine a zacala teda riesit uz nieco uplne odlisne od povodneho zadania - proste stres, zmatok).
Dalej by som chcela aj vediet, ake by boli tie podmienky nahradneho midtermu (napr. kolko bodov je mozne dosiahnut a pod.), aby som vedela, ci sa to vobec oplati.
<<

saska_28

Poslať Pia Nov 09, 2012 2:38 pm

PainMaster píše:takychto ziakov vytiahnut je problem motivacie.

musim suhlasit, podla mna zase az tak velky vplyv ti sikovnejsi na tych slabsich mat nemozu, pretoze najvacsi podiel na svojich vysledkoch ma predsa len kazdy sam, a myslim, ze tento predmet nie je len o 2 cviceniach, kde sa da vsetko naucit, ale najmä o tom, ci si na to sadneme aj doma, a tam nikomu ani ti sikovnejsi nepomozu....myslim, ze taketo nasilne prerozdelovanie by skor zhorsilo atmosferu v skupinach...ako mozno by to niekomu pomohlo,ale zase spoliehat sa na to a zatiahnut do toho vsetkych, si myslim, nieje dobry napad :D
<<

FeroG

Poslať Pia Nov 09, 2012 11:42 pm

PainMaster píše:chces eliminovat velke rozdiely v priemeroch skupin

Cielom bolo eliminovat velke rozdiely v priemeroch skupin (vela slabsie programatorsky sikovnych ludi v jednej skupine).

PainMaster píše:ziaci, ktori si za svoju slabost mozu sami stiahnu tych sikovnejsich dramaticky,

Z pozorovania su sikovni dost motivovani, aby sa nechali stiahnut.

saska_28 píše:podla mna zase az tak velky vplyv ti sikovnejsi na tych slabsich mat nemozu

Mozno sa to nezda, ale ma to velky vplyv - minimalne pre atmosferu cvicenia. Ak mate priemernych ludi v skupine, kde nie je nikto iny viac sikovny, vidiac okolo seba len porovnatelnych alebo slabsich ludi, ludia nemaju motivaciu napredovat. Prvy rok, ked sme zacali robit PAZko inak, sme na cviceniach mali skupiny podla odborov. Skusenosti vsak boli take, ze "nikdy viac". Kym skupiny M a I fungovali dobre, v skupinach tvorenych IX bol problem - aj ked tam boli ludia, ktori mali potencial, chybala im motivacia. A kedze medzi slepymi je jednooky kralom, aj tito ludia s potencialom sa stali priemernymi alebo podpriemernymi. V dalsich rokoch so zmiesanymi skupinami, IX studenti mali vysledky porovnatelne (v niektorych pripadoch aj lepsie) ako studenti I a M.
<<

FeroG

Poslať Sob Nov 10, 2012 12:13 am

barbora píše:Chcela by som sa opytat este ohladom toho opravneho midretmu.

Informacie o "opravnom" midterme su tu: http://web.ics.upjs.sk/paz1a/Predmet/Midterm
Predchádzajúci

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť