5. zadanie domacich uloh

Moderátor: FeroG

<<

macka1313

Poslať Pon Nov 05, 2012 6:24 pm

5. zadanie domacich uloh

Viem, ze pisem troska neskoro, ale vzhladom na zajtrajsi MIDTERM by som sa chcela spytat, ci sa neda odovzdavanie 5.sady domacich uloh prelozit na stredu, pretoze viem, ze vacsina ludi to jednoducho casovo nestiha. Dakujem :)
<<

FeroG

Poslať Pon Nov 05, 2012 6:44 pm

Re: 5. zadanie domacich uloh

Termin 5. sady bol stanoveny prave tak, aby sluzil ako priprava na midterm, resp. vsetky doterajsie zadania mali sluzit ako priprava na midterm (ak dnes neviete vyriesit ulohy na polia, ako ich budete vediet vyriesit zajtra?). Ak ich niekto poctivo vyriesil, jeho priprava na zajtrajsi midterm by mala spocivat len mozno v rychlom prebehnuti nejaky dolezitych veci (mozno prebehnut slajdy, mozno pripomenut si riesenia z cviceni, atd.). Dalsia vec je ta, ze termin midtermu je uz znamy niekolko tyzdnov, t.j., konanie midtermu by velmi nemalo byt argumentom.

Kolko ludi je to vacsina? Ja zatial vidim len jeden post 3 a pol hodiny pred deadlineom.
<<

PainMaster

Poslať Pon Nov 05, 2012 7:48 pm

FeroG píše:Kolko ludi je to vacsina? Ja zatial vidim len jeden post 3 a pol hodiny pred deadlineom.

ak by sa dalo, tak dam like :D
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

macka1313

Poslať Pon Nov 05, 2012 8:20 pm

Dakujem za ochotu...len som si myslela, ze sa budem pripravovat na Midterm a nie pocitat akcie. Neviem, ci sa mi to iba zda, ale domace zadanie su tazsie oproti tym uloham, ktore sa cvicia na cviceniach. (aspon to nam povedal cviciaci) Takze na zajtrajsom midterme by mali byt lahsie ulohy a nie take, nad ktorymi tyzden sedim a rozmyslam nad zadanim t.j. snazim sa aspon pochopit co mam robit.
<<

FeroG

Poslať Pon Nov 05, 2012 9:19 pm

macka1313 píše:en som si myslela, ze sa budem pripravovat na Midterm a nie pocitat akcie

Ale ved to prave robis. Riesenim zadani sa pripravujes na midterm. Programovanie nie je ako ine predmety, ze sa musis naucit nejake vety a dokazy naspamat. A inak ako riesenim uloh sa na midterm nepripravis. A ked riesis tie polove ulohy, pripravujes na na midterm, pretoze tam urcite budu nejake polia, urcite ti bude treba nejake for-cykly, nejake if-y, nejake premenne, ...

macka1313 píše:domace zadanie su tazsie oproti tym uloham, ktore sa cvicia na cviceniach

Ktore ako (zalezi ktore ulohy zo zadani a ktore ulohy z cviceni porovnavas). V podstate 2-bodove ulohy by mali zodpovedat jednoduchym uloham z cviceni, viac bodove su narocnejsie. Pripominam, ze nie je povinnost vyriesit vsetky ulohy (kolko uloh vyriesis, tolko bodov ziskas). To, ze su (verim, ze len trochu) narocnejsie je zamer, kedze v ramci postupnosti prednaska -> cvicenie -> domace zadania chce byt narocnost jemne gradovana.

macka1313 píše:nad ktorymi tyzden sedim a rozmyslam nad zadanim

Narocnost uloh je vzdy relativna (ak su tam ulohy, ktore cviciaci naprogramuje do 2 minut, je to zadanie tazke?). Ak s ulohami bojujes, je to super! Netreba sa vzdavat. Rozmyslanie niekedy "boli". Ak si nemala predosle programatorske skusenosti, je jasne, ze vyriesenie prvych uloh zabera viac casu - musis pochopit novy koncept (ulezat si ho v hlave, vytvorit si v hlave vhodny mentalny model konceptu) a to, ako ho pouzit. Ale s kazdou dalsou ulohou to bude menej a menej casu. Ja vo svojej skupine hovorim, ze o nejaky cas uvidia, ze stale robia len to iste a vsetky ulohy su vlastne uplne rovnake (raz je to v cervenom raz v modrom). O nejaky cas sa urcite budes smiat, ze sa ti tie ulohy zdali narocne.

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť