Problém s evaluátorom

Moderátor: FeroG

<<

ondrisovalucia

Poslať Pia Okt 26, 2012 9:15 pm

Problém s evaluátorom

Chcela by som sa opýtať,v tom evaluátore mi stále vyskakujú krížiky.Pri jednom mi zobrazuje:"Čas na beh testu vypršal." a pri 2 ďalších "Metóda pocetCisel("") skončila vyhodením výnimky class java.lang.StringIndexOutOfBoundsException".Len nechápem,aká chyba tam môže byť,keď mi to stále funguje...Za odpoveď vopred ďakujem...
<<

FeroG

Poslať Pia Okt 26, 2012 9:25 pm

Re: Problém s evaluátorom

ondrisovalucia píše:Pri jednom mi zobrazuje:"Čas na beh testu vypršal.

Tato hlaska vznika, ked testovanie metody neskonci v zadanom case. V praxi to znamena, ze sa metoda zacyklila (niekde je nekonecny cyklus). Problemom pri tomto je skutocnost, ze evaluator nevrati vstup, ktory zacyklenie sposobil. Asi by to chcelo doprogramovat v evaluatore, ale ma to popri inych veciach velmi nizku prioritu.

ondrisovalucia píše:Metóda pocetCisel("") skončila vyhodením výnimky class java.lang.StringIndexOutOfBoundsException"

Tato hlaska hovori, ze vykonavanie metody skoncilo vyhodenim vynimky (co to je sa dozviete uz najblizsiu stredu na prednaske). V praxi to znamena, ze niekde v metode pytas od objektu triedy String znak na indexe, ktory nie je platnym indexom v tomto retazci. Vyhodou je, ze si to vies overit aj u seba. Vynimka v tvojom pripade vznikne, ak metodu pocetCisel zavolas s prazdnym retazcom ako parametrom. Pozor, ako bolo viac krat spominane na prednaske a urcite aj cviceniach. null (referencia na nic) a referencia na prazdny retazec (referencia na prazdny batoh) nie su to iste. Kedze poznas problemovy vstup, odporucam debugovat, aby si presne zistila problematicke miesto.
<<

miriama krchová

Poslať Ned Okt 28, 2012 3:04 pm

Metóda odstranDuplicitu("") skončila vyhodením výnimky class java.lang.StringIndexOutOfBoundsException
napriek tomu, že mne vstup pre prázdy reťazec funguje korektne, no evaluátor s tým má problém.
<<

FeroG

Poslať Ned Okt 28, 2012 3:18 pm

miriama krchová píše:Metóda odstranDuplicitu("") skončila vyhodením výnimky class java.lang.StringIndexOutOfBoundsException
napriek tomu, že mne vstup pre prázdy reťazec funguje korektne, no evaluátor s tým má problém.

Samozrejme, moze sa stat, ze v evaluatore je nejaka chyba. Toto vsak nie je tento pripad. Tvoj kod naozaj nefunguje pre prazdny retazec. Opat je to problem, na ktory som pocas prednasky obzvlast dorazne upozornoval (ako vo vacsine pripadov).

A, ze u teba to ide OK. Naozaj? Skus napisat do main metody v spustaci:
  Kód:
String s = new String("");
ZadanaKorytnacka k = new ZadanaKorytnacka();
System.out.println(k.odstranDuplicitu(s));
<<

miriama krchová

Poslať Pon Okt 29, 2012 12:12 am

trápna chyba opravená, ďakujem
<<

saska_28

Poslať Sob Nov 03, 2012 4:49 pm

Môžem sa spýtať na možno až príliš primitívnu otázku, ale čo je to za typ chyby, keď mi evaluator vypisuje,že ([ ])=[ ], nie [NaN]......do hranatých zátvoriek referencujúcich index predsa môžem písať aj aritmetické výrazy ak vracajú celočíselné číslo, či? :D Alebo ja to zle chápem? Lebo ani pri debugovaní neviem nájsť chybu a mne to hádže dobré výsledky, tak už vážne neviem .
<<

FeroG

Poslať Sob Nov 03, 2012 6:19 pm

saska_28 píše:Môžem sa spýtať na možno až príliš primitívnu otázku, ale čo je to za typ chyby, keď mi evaluator vypisuje,že ([ ])=[ ], nie [NaN]......do hranatých zátvoriek referencujúcich index predsa môžem písať aj aritmetické výrazy ak vracajú celočíselné číslo, či? :D Alebo ja to zle chápem? Lebo ani pri debugovaní neviem nájsť chybu a mne to hádže dobré výsledky, tak už vážne neviem .

[] vo vypisoch evaluatora oznacuje prazdne pole (t.j. existujuce pole, ktora ma 0 prvkov; podobne ako ked mate prazdny retazec). ([])=[] hovori, ze ak je vstupom prazdne (0-prvkove) pole, vystupom ma byt tiez prazdne (0-prvkove) pole. Tvoje riesenie vsak vrati jednoprvkove pole, ktore ma na indexe 0 ulozenu hodnotu NaN typu double. NaN oznacuje specialnu hodnotu Not a Number (vznika napriklad pri deleni 0/0): http://stackoverflow.com/questions/2618 ... s-nan-mean

Ako overit, ze riesenie skutocne nefunguje?
  Kód:
double[] pole = new double[0];
System.out.println(Arrays.toString(korytnacka.mojaMetoda(pole)));
<<

saska_28

Poslať Sob Nov 03, 2012 10:31 pm

jaaaaaj, ďakujem, Not a number by ma nenapadlo :D že ja stále zabudnem na tie prázdne reťazce...

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť