otazocky

Moderátor: FeroG

<<

dzusik12

Poslať Sob Okt 15, 2011 11:15 pm

otazocky

1) ako dam objekt (napr Korytnacku) aby bol pred inym objektom vo winpane ? aby ho neprekrival
<<

FeroG

Poslať Sob Okt 15, 2011 11:40 pm

Re: otazocky

Objekty v kresliacej ploche sa zobrazuju v poradi, v akom boli pridane do kresliacej plochy. Nic take ako z-index zatial nie je implementovane. Ak potrebujes zmenit poradie, jedno riesenie je spravit najprv remove a potom hned add, cim sa objekt dostane celkom na vrch (ak si pamatam zdrojaky, ak sa mylim, potom sa objavi celkom naspodku).
<<

dzusik12

Poslať Uto Okt 18, 2011 9:45 pm

kam dat obrazky aby mi ich pri exportovani do jarka exportovalo, resp. aby sa dal program spustit s nimi?
<<

FeroG

Poslať Uto Okt 18, 2011 10:13 pm

Cez kontextove menu projektu (pravoklik na meno projektu) pridaj do projektu novy adresar (New->Folder). Nazvi si ho trebars obrazky. Tam daj obrazky, ktore chces pouzit (napr. drag&drop-om do eclipse). Ked das potom export, vyexportuju sa tiez. Ak potom budes menit tvar korytnacky, tak v ceste k obrazku nesmies zabudnut dat aj ten adresar (napr. new ImageTurtleShape("obrazky/mojtvar.png")). Najlepsie obrazky su prave png, kedze mozu byt aj transparentne.

Inak jar subory su len obycajne zipka (premenuj jar na zip a uvidis, co je dnu).
<<

dzusik12

Poslať Ned Okt 23, 2011 11:51 pm

jaka metoda mi premeni znak na cislo alebo aspon nieco tomu podobne ?
<<

FeroG

Poslať Ned Okt 23, 2011 11:55 pm

Ako bolo spominane na prednaske, premenne typu char uchovavaju len poradove cisla v UNICODE kodovani. Jeho castou je ASCII a v nom su znaky cifier 0...9 pekne za sebou. Ak teda premenna char obsahuje znak cifry, operaciou znak-'0' dostanes, akemu cislu odpoveda dany znak. Existuju aj dalsie sposoby (s ktorymi sa urcite radi podelia skusenejsi kolegovia).
<<

alef0

Site Admin

Poslať Pon Okt 24, 2011 12:30 am

To je na dva kroky.

1. char prevedieme na jednoznakovy retazec (pozor, znak a jednoznakovy retazec su dva odlisne typy; jedno je char, druhe String)
String devat = Character.toString('9');

2. retazec na cislo prevedieme klasickou metodou Integer.parseInt()
int cisloDevat = Integer.parseInt(devat);

=====

Na jeden riadok:
int devat = Integer.parseInt(Character.toString('9'));
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

Jan Murin

Poslať Uto Nov 01, 2011 7:12 pm

alebo
char c = '1'
int i = Character.getNumericValue(c)
<<

Aries

Poslať Uto Nov 01, 2011 7:18 pm

Alebo ked sme hnusni, skaredi, prasacki programatori: int cislo = nejaky_znak - '0'; (za predpokladu ze dany znak je medzi '0' a '9')
Vasnivy pestovatel binarnych stromov a opravar Turingovych strojov na polovicny uvazok.
"Problem citatov najdenych na internete je taky, ze si nikdy nemozete byt isti ich autenticitou" Abraham Lincoln
<<

alef0

Site Admin

Poslať Uto Nov 01, 2011 8:34 pm

Character.getNumericValue() je skvela funkcia, o tej som nevedel.

Poznamenam len, ze treba dat pozor na overovacky, dokumentacia tvrdi, ze pismena maju tiez svoju numericku hodnotu, napr. Character.getNumericValue('A') je 10. To len keby sa to pouzivalo v nejakych overovackach, tak treba dat pozor :-)
<<

dominik imrich

Poslať Uto Nov 01, 2011 9:38 pm

ze pismena maju tiez svoju numericku hodnotu, napr. Character.getNumericValue('A') je 10.

Dakujem za info :D ale nastastie som to pouzival iba v pripade, ze znak je cislo, takze by to malo byt OK
<<

alef0

Site Admin

Poslať Uto Nov 01, 2011 10:55 pm

Ja tiez dakujem tomu, kto to zverejnil tuto na fore. Ucime sa vsetci :-)
<<

Cabernet

Poslať Pia Nov 22, 2013 2:44 am

1.Chcem sa spytat ako je to s JPAZom a obrazkami, teda ake parametre musi mat obrazok aby som ho mohol nacitat cez ImageShape. Mam normalny obrazok v .jpg ale vyhodi mi vynimku ze sa ho nepodarilo nacitat. Ked ho ulozim ako .png tak uz vsetko funguje. Pritom nie som si vedomy zo pri .jpg ukladani pouzivam nejake specialne parametre... Ta ista otazka plati aj pre .gif tie sa mi tiez nedari pridat...

2.Co robi metoda setFrameIndex()? V dokumentacii som ju nenasiel, zrejme nastavuje pociatocny frame pri gifoch ale nie som si isty...
Stay hungry. Stay foolish.
<<

FeroG

Poslať Pia Nov 22, 2013 8:00 am

Cabernet píše:Chcem sa spytat ako je to s JPAZom a obrazkami, teda ake parametre musi mat obrazok aby som ho mohol nacitat cez ImageShape. Mam normalny obrazok v .jpg ale vyhodi mi vynimku ze sa ho nepodarilo nacitat. Ked ho ulozim ako .png tak uz vsetko funguje. Pritom nie som si vedomy zo pri .jpg ukladani pouzivam nejake specialne parametre... Ta ista otazka plati aj pre .gif tie sa mi tiez nedari pridat...

Podporovane su formaty jpg, png aj gif. Resp. podporovane su vsetky graficke formaty, ktore nativna podporuje Java. JPAZ v tomto smere nepridava ziadnu funkcionalitu, len pridava "zjednodusujucu" vrstvu na pristup k tejto grafickej funkcionalite Javy. Mozes si vsimnut, ze aj v demo aplikacii SnowflakesCatcher su normalne pouzivat png, jpg aj gif obrazky. Rovnako v minulosti som sa nestretol s problemom, ze by sa mi obrazok nepodarilo nacitat. Co za vynimku ti hadze?

Cabernet píše:2.Co robi metoda setFrameIndex()? V dokumentacii som ju nenasiel, zrejme nastavuje pociatocny frame pri gifoch ale nie som si isty...

setFrameIndex je popisana v dokumentacii triedy Turtle: http://web.ics.upjs.sk/paz1a/files/jpaz/doc/index.html Nastavuje aktualne zobrazeny frame animovaneho tvaru korytnacky. Ak animovanie tvaru nebolo zapnute, tak sa na to da pozerat aj tak, ako pises, t.j., ze sa nastavuje pociatocny frame. Ako sme hovorili na workshope, na animovane tvary je mozno pouzit nielen animovane gify, ale aj png, jpg, atd. tak, ze vstup sa naseka na animacne snimky (frame-y).
<<

Cabernet

Poslať Pia Nov 22, 2013 10:57 am

FeroG píše:Mozes si vsimnut, ze aj v demo aplikacii SnowflakesCatcher su normalne pouzivat png, jpg aj gif obrazky. Rovnako v minulosti som sa nestretol s problemom, ze by sa mi obrazok nepodarilo nacitat. Co za vynimku ti hadze?

Nj, z projektu SnowflakesCatcher som pouzil obrazky na testovanie. Dam nacitat gif z tohto projektu, ide. Dam nacitat moj gif, nejde... Vsetko je samozrejme v spravnom adresari, keby nie java vyhodi peknu vynimku. Mne to vyhadzuje:

Exception in thread "main" java.lang.RuntimeException: Loading of the image file with URL file:...cestaKSuboru../player/zombie.gif failed.
at sk.upjs.jpaz2.ImageShape.constructShapeFromBuilder(ImageShape.java:579)
at sk.upjs.jpaz2.ImageShape.<init>(ImageShape.java:525)
at sk.upjs.jpaz2.ImageTurtleShape.<init>(ImageTurtleShape.java:50)
at Player.<init>(Player.java:12) <- Moja metoda setShape(new ImageTurtleShape("..."));
Stay hungry. Stay foolish.
Ďalší

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť