Projekty 2014

Moderátor: FeroG

<<

FeroG

Poslať Str Feb 05, 2014 6:34 pm

Re: Projekty 2014

Matúš R. píše:Je potrebné prísť na obhajoby? Pretože ja sa nemôžem v piatok dostaviť do KE :(

Obhajenie projektu je podmienkou pre ziskanie bodov za projekt. Samozrejme, ak su tu vazne dovody braniace ucasti na verejnych obhajobach, bolo by skoda nechat (verim, ze kvalitny projekt) neohodnoteny. Treba sa ozvat e-mailom a skusime najst nejake riesenie situacie.
<<

Michalka

Poslať Str Feb 05, 2014 7:28 pm

MarianOpiela píše:
Michalka píše:Ako vytvorím spustiteľný JAR súbor ? lebo mne vždy keď taký súbor vytvorím tak nejde spustiť , pritom v eclipse všetko funguje ...

Postup ako vytvoriť spustiteľný JAR súbor je v poslednej prednáške. Taktiež sa tam spomína aj to, ako spúšťať programy z príkazového riadku. Vyskúšaj teda vytvoriť JAR súbor, spustiť príkazový riadok, prejsť do zložky, kde máš uložený JAR súbor (pomocou príkazu cd) a potom zavolaj príkaz: java -jar nazovProjektu.jar ... Buď sa Ti program spustí a pobeží normálne, alebo sa v konzole príkazového riadku vypíše výnimka, kvôli ktorej nechce program bežať. Na základe tej výnimky potom budeš vedieť, kde zhruba treba hľadať chybu.

Ok diki za radu :) už sa to špúšta ... ale stále mám problém z obrázkami mi ich proste do Jarka napridá a v prednáške som nenašla nič o tom ako pridávať obrázky ....
<<

Michalka

Poslať Str Feb 05, 2014 7:28 pm

MarianOpiela píše:
Michalka píše:Ako vytvorím spustiteľný JAR súbor ? lebo mne vždy keď taký súbor vytvorím tak nejde spustiť , pritom v eclipse všetko funguje ...

Postup ako vytvoriť spustiteľný JAR súbor je v poslednej prednáške. Taktiež sa tam spomína aj to, ako spúšťať programy z príkazového riadku. Vyskúšaj teda vytvoriť JAR súbor, spustiť príkazový riadok, prejsť do zložky, kde máš uložený JAR súbor (pomocou príkazu cd) a potom zavolaj príkaz: java -jar nazovProjektu.jar ... Buď sa Ti program spustí a pobeží normálne, alebo sa v konzole príkazového riadku vypíše výnimka, kvôli ktorej nechce program bežať. Na základe tej výnimky potom budeš vedieť, kde zhruba treba hľadať chybu.

Ok diki za radu :) už sa to špúšta ... ale stále mám problém z obrázkami mi ich proste do Jarka napridá a v prednáške som nenašla nič o tom ako pridávať obrázky ....
<<

Vlado FKLm

Poslať Str Feb 05, 2014 7:39 pm

Dobry vecer,
chcel by som sa opytat, ci pocas obhajoby projektov bude pre kazdeho vyhradenych 15 minut (10 min obhajoba + 5 min diskusia) ako je to uvedene na stranke, alebo je mozne, ze z dovodu vyssieho poctu ucastnikov sa dlzka vystupenia skrati?
Zaroven by som chcel vediet, ci budu k dispozicii dva dataprojektory tak, ako to byvalo na prednaskach?
Dakujem :-)
<<

MarianOpiela

Poslať Str Feb 05, 2014 10:12 pm

Michalka píše:Ok diki za radu :) už sa to špúšta ... ale stále mám problém z obrázkami mi ich proste do Jarka napridá a v prednáške som nenašla nič o tom ako pridávať obrázky ....

Možno by sa to dalo riešiť aj inak, ale asi najlepší spôsob práce s obrázkami je ten, ktorý sa používa aj v ukážkovom projekte SnowFlakeCatcher. Teda vložiť všetky obrázky do jedného package-u a tým ich Java vyexportuje do jar-ka. To, ako potom pristupovať k obrázkom je vidieť tiež v tom projekte.
<<

FeroG

Poslať Str Feb 05, 2014 10:37 pm

Vlado FKLm píše:Dobry vecer,
chcel by som sa opytat, ci pocas obhajoby projektov bude pre kazdeho vyhradenych 15 minut (10 min obhajoba + 5 min diskusia) ako je to uvedene na stranke, alebo je mozne, ze z dovodu vyssieho poctu ucastnikov sa dlzka vystupenia skrati?
Zaroven by som chcel vediet, ci budu k dispozicii dva dataprojektory tak, ako to byvalo na prednaskach?
Dakujem

Plan je mat na kazdu prezentaciu 15 minut. Po dnesku bude jasny realny pocet odovzdanych a teda aj obhajovanych projektov. Realne nepredpokladam, ze pocet ucastnikov bude rovny poctu prihlasenych projektov. Doposial doslo uz viacero notifikacii o odhlaseni projektu. Takze cas na prezentaciu projektu sa upresni podla poctu obhajujucich.

Budeme v P/01 (ak tam nebude extremna zima), takze by mali byt k dispozicii dva dataprojektory. Ale pri stave techniky v P/01 nie je mozne garantovat nic :-)
<<

Cabernet

Poslať Str Feb 05, 2014 10:46 pm

dnesny den je finalny termin? nedalo by sa este poslat projekt v priebehu zajtrajška?
Stay hungry. Stay foolish.
<<

xxnaeriel

Poslať Str Feb 05, 2014 10:59 pm

Mne by sa to tiez hodilo, posunut na zajtra.
<<

FeroG

Poslať Str Feb 05, 2014 11:42 pm

Cabernet píše:dnesny den je finalny termin? nedalo by sa este poslat projekt v priebehu zajtrajška?

Ano, uz dlhsiu dobu je finalny termin na odovzdanie projektu 5.2.2014: vid http://web.ics.upjs.sk/paz1a/Zadania/Projekty Asi by nebolo fer voci ostatnym posuvat termin. Kazdopadne vsak s projektami skor ako zajtra o 10:00 nebudem nic robit. Takze dovtedy mozno este submitovat.
<<

Cabernet

Poslať Štv Feb 06, 2014 2:29 pm

pripravujete si na zajtra aj prezentacie?
Stay hungry. Stay foolish.
<<

FeroG

Poslať Štv Feb 06, 2014 6:39 pm

Cabernet píše:pripravujete si na zajtra aj prezentacie?

Prezentacie su fajn, ide pomocou nich zachytit klucove veci, ktore prakticka ukazka nedokaze dobre odprezentovat. Na druhej strane to netreba so slajdami prehanat. Na predstavenie projektu je len 10 minut.
<<

FeroG

Poslať Pia Feb 07, 2014 10:52 pm

Body za projekty nájdu prezentujúci v Moodle.

Pokiaľ ide o samotné projekty a ich prezentácie, môžem len napísať, že to bolo SUPER. Minulý rok sme mali možnosť vidieť veľmi kvalitné projekty, no tohtoročné ich prekonali. Dokonca ich kvalita spôsobila aj zmeny v spôsobe hodnotenia. Na jednej strane bodovanie bolo veľmi jednoduché, na druhej strane sme mali problém určiť najlepšie projekty. Kým v minulosti sme sa viac menej diskusiou nejako dohodli, tento rok sme určenie najlepších projektov realizovali hlasovaním s bodmi. A aby toho nebolo málo, projekty boli tak kvalitné, že udelenie 40 bodov by bolo málo - takže sa udeľovali bonusové body. A nielen bonusové body. Oproti pôvodnému plánu bola prémia za najlepší projekt zvýšená z 30 na 40 bodov. Mňa osobne veľmi pozitívne prekvapilo pekné grafické spracovanie projektov a vo veľa prípadoch aj kvalita kódu. Myslím, že mnohé firmy by boli rady, keby ich programátori písali aspoň takéto kódy. Verím, že všetci, čo sa do projektov pustili, nakoniec neľutujú, že sa do nich pustili a naučili sa niečo nové, čo využijú vo svojom profesnom živote. Vlastné projekty a vlastná kreativita je totiž to, čo často robí deliacu čiaru medzi priemerom a tými najlepšími. Rovnako verím, že pri projektoch zistili, že je tu toho ešte veľa, čo sa dá naučiť alebo v čom sa dá zlepšiť, aby výsledkom boli ešte kvalitnejšie a zaujímavejšie informatické projekty.

Hádam hovorím za všetkých vyučujúcich z PAZ1a tímu, ale práve pri takýchto prezentáciách študentských prác si človek povie, že čas investovaný do výučby mal aspoň trochu zmysel a možno pomohol posunúť študentov ďalej. Ďalej, aby čo najskôr prekonali svojich vyučujúcich a ďalej smerom k dobrej profesnej kariére.

Pripomínam prezentujúcim súťaž IHRA: http://web.ics.upjs.sk/ihra/ Určite treba svoje hry prihlásiť (termín 30.1. na prihlásenie nech vás netrápi - máte "výnimku" - len to zbytočne neodkladajte, spravte to čo najskôr). Niet sa za čo hanbiť.

Keďže vaše projekty určite zaujímajú kadekoho, v Moodle nájdete položku "Záverečný projekt (súbory na zverejnenie)'. Odovzdajte (alebo uveďte odkaz na stiahnutie) tam prosím spustiteľné jarko vášho projektu a ak sa rozhodnete zverejniť zdrojové kódy, tak aj zip so zdrojákom. Stači tak spraviť 26.2. (je čas na opravenie nejakých nájdených nepresností a bugov). Následne odovzdané projekty zverejním na stránke PAZ1a.
Predchádzajúci

Späť na PAZ1a

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia