Prednášky Gerarda Tela

<<

FeroG

Poslať Uto Nov 20, 2012 6:02 pm

Prednášky Gerarda Tela

Už o niekoľko dní na Ústav informatiky zavíta prof. Gerard Tel z Univerzity v Utrechte (Holandsko). Počas troch týždňov tu bude mať sériu prednášok a "problem sessions" venovaných tvorbe a návrhu efektívnych algoritmov. Program jednotlivých stretnutí: http://ics.upjs.sk/~pisarcik/SeminarBSIU.pdf

Gerard Tel patrí ku veľmi kvalitným pedagógom. Je napríklad aj autorom známej knihy "Introduction to Distributed Algorithms": http://www.amazon.com/Introduction-Dist ... 0521794838

Pre koho sú tieto stretnutia určené?
Séria prednášok bude realizovaná v rámci tretiackeho predmetu "Seminár z informatiky". Tieto prednášky i problem sessions sú však otvorené i ďalším záujemcom (bez ohľadu na to, či predmet máte alebo nemáte zapísaný). Aj keď seminár je otvorený všetkým záujemcom, asi jednoduchšie to budú mať ľudia, ktorí absolvovali PAZ1b a teda zažili už O-notáciu, intuitívne majú jasné v zložitosti, zažili nejaké základné metódy návrhu efektívnych algoritmov. Môže sa zdať, že seminár má neprázdny prienik s predmet PAZ1b. Tieto prednášky však predstavia témy iným spôsobom, prinesú iný a rozšírený pohľad na niektoré témy. Prednášky budú v angličtine, takže je to aj skvelý priestor na zlepšenie jazykových zručností. Angličtiny sa zároveň netreba báť - Gerard Tel používa veľmi zrozumiteľnú angličtinu.

Osobný názor na účasť: Gerard Tel už dávnejšie (v rokoch 2007-2009) na UPJŠ bol a viedol kurzy na tému algoritmov a kryptografie. Ľudia, čo ho mali možnosť zažiť, už predpokladám nie sú študentami UPJŠ (asi len ak nejakí doktorandi si ho pamätajú). Za seba môžem povedať, že prednášky mal veľmi kvalitné a dobre pochopiteľné. Je to jeden z top pedagógov, ktorých som mal možnosť zažiť. Využite preto príležitosť, že tu prof. Tel bude!
<<

alef0

Site Admin

Poslať Uto Nov 20, 2012 6:06 pm

Re: Prednášky Gerarda Tela

Gerarda Tela si pamatam z Bezadisu a bola to velmi dobra prednaska. Jasna anglictina, prednasanie v style zenoveho majstra a obsahovo kreativne. Fakt odporucam.
Lorem ipsum dolor sit amet.
<<

PainMaster

Poslať Sob Nov 24, 2012 10:36 pm

som rad, ze pan prof. Tel bude prednasat na upjs.
We weren't born to follow
You gotta stand up for what you believe!

Ps: Za gramatiku ma neopravovat! Dakujem!
<<

Jan Murin

Poslať Ned Dec 02, 2012 8:51 pm

az tu som pochopil presne ze co je to v algoritme variant a invariant a aku ulohu zohrava pri hladani algoritmu, varianty/invarianty sa spominali aj na PaZ1b, ale mal som o tom len hmlistu predstavu alebo som si myslel ze o tom mam predstavu

asi sa mi vypomstilo ze som vynechal niektore prednasky z PaZ1b, lebo aj ked je na slajdoch toho dost, avsak nemoze tam byt uplne vsetko, co sa povie na prednaske a potom to vedie k hmlistemu svetu hmlistych predstav
<<

guest126

Poslať Uto Dec 04, 2012 1:16 am

Pamatam si ho. Prednasky mal vzdy dokonale pripravene, font ala Dijkstra, velmi zrozumitelna anglicina, i ked nemeckeho prizvuku sa uplne nezbavil :-)
Velmi odporucam uz len z toho, ze je to moznost zazit inu formu prednasky/cvika/siminara bez toho, aby ste museli opustit KE.

Medzi nami, FeroG povazujem taktiez za jedneho z TOP pedagogov :)

Späť na Oznamy Ústavu informatiky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť